Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Тема Английски у дома - учебник/система?  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано05.02.10 20:36



Предложете ми система - как да започна да уча наглийски от началните неща още, сам в къщи, евентуално и на уроци чат пат ще ходя ако се наложи.
Какви учебници и помагала бихте препоръчали? В книжарниците гледам много самоучители са се навъдили но нещо ми се вижда повърхностна работата ...
Идеята ми е поне първо ниво у нас да си го изгладя/науча и след това може и на курс да се запиша.

Също така искам да слушам правилен английски (може и с превод) , на мп3 , понеже по слух по-трудно разбирам езика.

Някой чувал ли е за системата: учебници и тетрадки Discovery , граматика на Мърфи -къде могат да се намерят, старо издание ли са; издателство!?

От интерактивните системи най-много се хвали системата Rosetta Stone ?!

Аз засега се бях спрял на това издание : Английски за българи

има и диск в който са озвучени някои диалози, произношения на думи и други.
Разглеждал съм и другите но това най ми допадна, но си мисля че помагала от сорта учебник+тетрадка (както в училище беше) е по-добрият вариант.

ПП: Какво е предимството на това да учиш пред компютър и това по старомодния начин, с учебник, тетрадка, химикал, речник... ?
По принцип дори книги не чета на компютър.



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: alkor1]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано08.02.10 16:08



Граматиките на Мърфи - 2 книги (червена и синя) са отлично учебно помагало поне от 10 години и често се преиздават (има ги и с компактдиск), но са за учене на граматика, не дават лексика. Първата част - червената - е за основните неща - словоред и няколкото най-употребявани глаголни времена; втората (синята) е за всички глаголни форми и времена. Като системи не знам точно какво се предлага сега, но търси учебници с повече лексика (например на изд."Лонгман"), защото поне аз не одобрявам много наблягащите на диалози, в които думите невинаги се разбират в контекста. "Дискавъри" не бяха ли една поредица от 90-те, има ли ги още? Запиши се на някакви курсове, език е по-приятно да се учи сред хора все пак. Успех!



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: Roxy]  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано09.03.10 16:13



Къде ще препоръчате да се запиша тогава на курс?
Засега Престиж ми се виждат най-достъпни, после ИЧС , и за двете чувам противоречиви неща, но ако можеш да си избираш преподавател - тогава има шанс да научиш наистина нещо и да не изгърмиш с парите.
12 човека на група много ли са?

В Британика ми много скъпо вече.



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: alkor1]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.03.10 10:54



Опа, сега те чета и тук (виж си личните) :)
За ИЧС съм чувала много добри неща по отношение на качеството, но са доста интензивни; поразпитай още и прецени дали ще влезеш в темпото. 12 души в група според мен е приятно и преподавателите трябва да имат време да обръщат внимание на всички. Успех!

Редактирано от Roxy на 10.03.10 10:55.



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: alkor1]  
Автор 3ъл Xaмcтep (Hamster God)
Публикувано24.03.10 09:42



Не ти трябва да ходиш на курсове, английският е ужасно лесен като му свикнеш.
Ако съвсем нищо не знаеш можеш да си принтираш от някой сайт основните неща, произношението, правописа и т.н. и граматиката евентуално. И се откажи от субтитрите. Ще видиш колко бързо ще се научиш да говориш и разбираш когато свикнеш да гледаш сериали, новини и т.н. на английски ^^


ニヨニヨ

Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: 3ъл Xaмcтep]  
Автор pavlinhr (непознат )
Публикувано29.03.11 13:47



Все пак му трябва някаква основа на човека.



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: pavlinhr]  
Автор 3лия мт (Hamster God)
Публикувано05.06.11 16:57



Основата в английският пък е най-лесното. Пускаш детския канал и слушаш как говори слончето.



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: 3ъл Xaмcтep]  
Автор cineman (кинолюбител)
Публикувано12.06.11 00:27



Абееее... шест години го учих, шестици ми писаха и пак не го научих.

А пък без субтитри точно нищо не вдявам...



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: cineman]  
Автор 3ъл Xaмcтep (Hamster God)
Публикувано07.07.11 18:44



С такава настройка естествено,ч е няма да можеш да разбираш. Трябва да си мислиш "ЕЙ СЯ ШЕ МУ #в^@#%&&$@^%# р#^&&# НА АНГЛИЙСКИЯ" и ще го разбереш.



Тема Re: Английски у дома - учебник/система?нови [re: alkor1]  
Автор bullockbg (непознат )
Публикувано18.07.12 14:12



Преди да започнеш да учиш езика, трябва да си поставиш ясна цел - дали ще е сертификат, дали ще е да можеш да четеш книжки или да можеш да разговаряш с чужденци и т.н. След това виж какви средства можеш да отделиш за това. Не забравяй, че колкото по-евтино, толкова по-малко ще научиш. Естествено, индивидуалните уроци са за предпочитане пред групите. Не на последно място - системата, по която се работи! Мога още да "давам акъл", но ще стана скучна. Пиши ми на лични, ако имаш въпроси - в темата съм "с двата крака" :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.