Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за занималните в училищенови  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано02.09.08 22:56



Тази вечер имахме родителска среща в училището /държавно, кв. Дружба 2/, където щерката ще ходи на предучилищна. Казаха ни, че занималнята от тази година ще е платена.
На месец - 80лв. Ще ги занимават от 13 до 18ч.

Искам да попитам просто от любопитство и за яснота, платени ли са занималните във вашето училище и по колко?

Сега ясно ми е , че безплатен обяд няма...но си питам за сведение на посрещачите, както се казва))

Парадокса беше , че за първите класове занималнята ще е безплатна, обаче за предучилищната е с някаква фирма, защото делегираните бюджети не им позволявали да го правят и за предучилищната.

Въобще няма и да повдигам въпроса че трябва родителите да си плащаме за смяната на балатум в класната стая и др. разни неща)) Че купоните за храна щели да се увеличат от 1,10лв. на около 1,50-1,60лв....и т.н. и т.н.


Желая Ви и спорна нова учебна година...пълна с много изненадки))

Благодаря предварително за споделеното от Вас!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Редактирано от LlRA.. на 02.09.08 22:59.



Тема Re: последнонови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано17.09.08 11:30



занималнята остана да е 60лв....или 66лв. /ако е пълен месеца/децата ще си бъдат в тяхната класна стая...и занималнята ще я води учителката дето им е сутринта/...иначе занималнята си минава през фирма.

ако има пълен месец е по 3 лв. на ден
ако има до 15 посещения...е 4лв.
ако с амежду 15и 22...е 3,50лв.

столът - купонът е 1, 50лв.

при вас как е...интересува ме най -вече за София!
Благодаря!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!



Тема Re: последнонови [re: LlRA..]  
АвторKokiche (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 08:52



А защо детето ти не ходи на градина? Там таксата е 40лв при пълен месец и гледат децата от 8 до 18ч.
В 88-мо училище в Овча Купел мисля, че има такава занималня за предучилищна възраст. Ще поразпитам какви са условията там и пак ще пиша.



Тема Re: отписах я))нови [re: Kokiche]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано18.09.08 09:26



Предварително благодаря за информацията...ако не Ви затруднява...аз се надявах тук да влизат родители на дребосъци също))...но май клубът не е много активен))

Сега на въпроса: Тя ходеше на ясла от 1годинка., после детска...но вече е на 5г. 10 месеца...и считам , че училищната среда е далеч по благоприятна за да се адаптира за последващите класове, а и детето е доста активно и жадно за знания, и не обича да спи след обяд - даже в градината докато другите спят тя често си редялаи строители, рисува и се опитва да пази тишина...ама умирала от скука. Просто се чувстваше че вече надрасна градинският период))...нямам нищо против предучилищна в училище, даже я предпочитам! В детската градина, наистина са по-защитени , но и по несамостоятелни ...а и нещо със заниманията малко са като че ли по-несериозни...то не се учи по пантофи и на килими, дето все ги изкушават да се търкалят и играят


От училището 90% излизайки от предучилищна четат! Щом тук едно местно ромче дето не блести с особен интелект ми прочете заглавия на вестници, след като ходи 1г. на предучилищна ))...направо си беше жива реклама да се затвърди мнението ми да тръгне на училището!
Много е доволна, става в 7часа и си чака да тръгне)), слага си раничката до леглото и не дава никой д аи я пипа)), очарована е от физкултурният салон, където ги водят по време на занималнята и играели игри. Учат и 2 пъти седмично английски по 40 минути...въобще от тази гледна точка сме много доволни! За английският плащаме 20лв. на месец!

Причината да питам за това, как е по други училища за занималните и стола...е за да имаам инфо какво става на различните места....имам в пред вид само държавните училища!!! Ето например колега на съпругът ми сподели че в тяхното 14-то училище - при гарата се намирало ,стола и занималнята за предучилищната е безплатен!

Друга причина поради която я дадох е отрано да свикваме и ние родителите с това, което предстои...иначе за градината е ясно 40лв...и даже не ги плащаш целите , ако детето отсъства))...но проблема често не е само до парите...но все пак е любопитно да се знае с новите условия- делегираните бюджети като как други държавни училища са си организирали нещата за предучилищна например! Това ме интересува за момента))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Редактирано от LlRA.. на 18.09.08 09:31.



Тема Re: за детската градина [re: Kokiche]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано18.09.08 09:30



при нас детскат аградин аработеше сутрин от 7 часа вечер до 19часа...после до 19, 30 имаше дежурна група...наистина бях доволна от организацията на градината, въпреки че никог ан есъм я водила преди 8 часа и не съм я вземала след 18 часа и то рядко...обикновено в 17, 30 часа!
абе имахме си едни проблеми с една госпожа))...то къде ли няма...но директоркат ае много в час и бързо фиксирваше и потушаваше разни нередности...нищо лошо не мога да кажа, сега , когато това е зад гърба ни! Просто хор асме...всички се изнервяме понякога



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: за столът в училището!нови [re: Kokiche]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано18.09.08 09:36



Понеже фирмата , която е взела столът, н екандиса да направи отстъпка за малчуганите с по-малки порции...но и да намали леко цената на комплекта ястия....остана 1, 50лв.
Обаче останах приятно изненадана от госпожата, която предложи да имй носим по едн апразна пластмасова кутия и ако искаме второто ястие например да им го слагаме там...да остав аза вечеря...а да си изяждат супата и десерта там...порциите са голями))...видях ги))...ония пижовци се борят с голямит ечинии и прибори))
в детската порциите са дост апо-скромни))...и в онези малки неръждаеми детски купички и чиниики))абе трябва да свикват, нищо че се беше пооляла малко вчера, щото масите са им по-високи, хехе!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: последнонови [re: Kokiche]  
АвторKokiche (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 07:40



Тази година в 88-мо няма занималня за предучилищна, но миналата година е имало и е била безплатна. Децата са плащали само за стол.



Тема Re: отписах я))нови [re: LlRA..]  
АвторKokiche (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 08:21



Не съм съгласна с теб. Защо детето ти да не се потъркаля на килима още една година? След това ще има да седи по чиновете цели 12 години. Аз лично съм твърдо против, детето да тръгва на училище по-рано, въпреки че има желание.
Моето дете ходи на градина до последно. Сега е първи клас. За тази една седмица, през която ходи на училище нямам никакви проблеми с него. Даже госпожата го хвали всеки ден, колко е старателен и послушен. В градините получават достатъчна подготовка за училище (все пак зависи и от учителките, но аз лично съм много доволна).
Относно периода на адаптация- учителките на първолаците са много наясно, че промяната е голяма и се съобразяват с това. Не са се спуснали още от първия ден с домашни от по 5 листа, всичко е бавно и спокойно (поне при нас е така). Учителката е много търпелива и първите ми впечатления са, че е учителка с опит и си разбира от работата. Засега детето ходи на училище с желание, ще видим по-натам...
Имам още един въпрос. Сега детето ти ходи на занималня. Там, както казваш, ще се научи да пише и чете. Какво ще прави догодина, когато в първи клас отново я карат да пише чертички и да срича? Не мислиш ли, че ще й е скучно и ще изгуби интерес към учението?



Тема Re: всеки сам има право на избор))нови [re: Kokiche]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано19.09.08 09:31



детето ми и аз сме избрали този вариант))
хубавото е това , че не сме еднакви))...



например аз съм четяла свободно още на 5г. и половина, тръгнах на училище на 6г....набор от 60-те съм...спомням си че никога не ми е било скучно в училище , библиотеката ми беше любимо място)) само не ми харесваше , че майка ми ми беше класна в 9-ти клас...хехе))

успех Ви желая))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: благодаря ви))нови [re: Kokiche]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано19.09.08 09:37



ето доказва се значи , че заради делегираните бюджети на места са се лишили от тази услуга-занималня....а не са искали да натоварват родителите с платена такава...все пак не е лошо да има избор...дори и платен, радваме се че в 68-мо у-ще, успяхме да наложим нашата предпочитана от родителите цена...да е по 60лв...а, н е95 на месец , както искаха....аз лично си поисках и и ндивидуален договор с фирмата, както и всеки, който пожелае може да си вземе...казах им че искам и да ми офактуряват посещенията...все пак като е бизнес...да е бизнес

...

отново благодаря...уважавам това, че все пак сте си направили труда ...защото не сте длъжна...все пак очаквах да стан едискусия с родители в реална ситуация...но като гледам активността тук не е голяма, за съжаление))
лек ден!

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.