Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Учителката вари кафе в час...нови  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 19:25



Здравейте,
Дъщеря ми е 4-ти клас в иначе престижно училище, но с ужас разбрах, че учителката си вари кафето по време на час, че и яде. Не мога да повярвам! Еле, примирих се , че е в смесена паралелка, но това с кафеварката и яденето направо ме разби!
Някой има ли опит с такава история? Кажете какво да правя?

Благодаря



Тема Re: Учителката вари кафе в час...нови [re: eдин бaщa]  
Автор Edea (sorceress)
Публикувано22.11.07 21:36



Какво означава "смесена паралелка"





Тема Re: Учителката вари кафе в час...нови [re: eдин бaщa]  
Авторeднa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 21:51



Зависи какво е кафето. В смидъл - нес, турско или еспресо. Всеки вид си има технологично време за приготвяне. Това, което пишете, е ноормално явление и не бива да Ви тревожи. Нали кафето трябва да се свари в час, за да може да се изпие в междучасието. Тогава, когато е времето за почивка на преподавателите. Нима с такова възмущение гледате пишман - к.....е, които стоят пред магазините, чоплят семки, пушат и пият кафето си тогава, когато имат физиологична нужда. Строители, автотенекеджии и пр., които докато поправят колата Ви също пушат, закусват и какво ли още не...
Ако толкова сте притеснен от действието на подобен род действия, може да се цаните за носач на топло кафе, закуски и ...проблемът Ви ще бъде решен.



Тема Re: Учителката вари кафе в час...нови [re: eднa мaйka]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 01:19



Edea, смесена паралелка означава 2 класа събрани на едно, учат заедно. В моя случай 3 и4 клас. През Възраждането са и казвали "Взаимо-спомагателна метода" и е била доста прогресивна за времето си, но от тогава са минали повече от 100 г.

Една майка, прави ми впечатление, че сте доста активна тук на този форум, но се докачатае за нещо което Една отговорна Майка би се изкрено възмутила! Да не сте "Една Учителка" която е толкова чувствителна, че за да защити кафето и баничката си в час е готова да се приравни с "хамалите и онези к-------ве пред магазините"?
За ваше сведение това е открит форум където всеки може да сподели нещо или да потърси съвет. Моля не бъдете груба. Ако нямате какво да кажете просто си замълчете.
Аз съвсем искрено уважавам и ценя учителите, но едно такова поведение изобщо не го намирам за редно. Нали той, учителят трябва да бъде пример за учениците си. Ами ако той може да си вари кафе и яде баничка в час пред децата, как ще ги убеди, че не могат и те да си пляснат мазната баничка върху Буквара! Не, това е отвъртително и скотско. Голямото междучасие да пие и яде, а в клас за да има уважението на децата трябва да е сериозен и изряден във всяко отношение.

Наистина ли е нормално, както казва Едната майка? Моля ви дайте мнение! Аз мисля, че освен някои справедливи искания, учителите трябва да разберат, че имат и отговорности. А ако иска да чопли семки като някой "к-----ве пред магазина" нека ходи там.

Поздрав,



Тема Re: Учителката вари кафе в час...нови [re: eдин бaщa]  
Авторyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 10:20



Аз съм учителка и майка. Защитавам гилдията, но не "сляпо". А и ..всяко стадо си има мърша! Кое е това "взаимоспомагателно " у-ще?! В потрес съм! При нас на една учителка децата й изпиха кафето/детска градина/. ....Беше глобена и не повтори. Сутрин когато идват родителите някои учителки стояха с кафе в ръка...итова беше забранено! За мен е НЕДОПУСТИМО ПЛЮСКАНЕТО при децата. Е, представете си, децата решават задачи, някой задава въпрос на госпожата, а тя с пълна, мазна уста му обяснява.....!ГРОЗНО! Достатъчни са междучасията и за мен няма никакво оправдание на тази грозна картина. Колежката се излага!



Тема Е,нови [re: eдин бaщa]  
АвторTaTи (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 13:06



...свиквай. До 12 клас ще се нагледаш и наслушаш на какво ли не. Ама такова е положението и ще става по-зле.

И какво е това "престижно" училище със смесени паралелки?

Иначе може да се оплакваш по инстанциите ако имаш време и нерви.

Както писах някъде, може да подаваш жалби редовно и на www.armenia.pop



Тема Re: Учителката вари кафе в час...нови [re: eдин бaщa]  
Автор Edea (sorceress)
Публикувано23.11.07 14:09



Направо ме разби!

2 класа да учат заедно Какво те учудва тогава, че учителката вари кафе?! Това че не вари ракия ли? Чела съм, че през Възраждането у-щата са се отоплявали през зимата с печки, върху които даскала варял боб или каквото там са му носели родителите И така децата имали стимул да ходят да се учат

Доколкото знам, не е законно в наши дни да учат 3 и 4 клас заедно, така че вероятно става въпрос за някое у-ще с по-особен статут Може би там на учителките се разрешават неща, които те възмущават



Тема Re: Е,нови [re: TaTи]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 15:08



При нас чай със закуска,а през това време самоподготовка за малките.Като закуси взема mp3-ката на някого и си слуша и танцува.Сега вече има компютър и си гони колите в някоя нашумяла игра.Много е готина ,но за жалост ние си образоваме децата.Това наистина е централно училище на "пъпа"!!!!Сърцето ме боли, като помисля какво ни чака в събота и неделя.
Но не сме само ние ,това е много укоражаващо.
Успех и търпение на всички родители."Вервайте"в доброто!



Тема Re: Учителката вари кафе в час... [re: eдин бaщa]  
Автор Ra4OKowa4a (старо куче)
Публикувано24.11.07 00:49



Наздраве!

Редактирано от Ra4OKowa4a на 24.11.07 01:17.



Тема Re: Учителката вари кафе в час...нови [re: eдин бaщa]  
АвторoбpaзУвaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 12:23



Ако учителите вземаха нормални заплати нямаше да е необходимо да си варят кафе, а щяха да си го пият в барчета или от кафемашини. Друг е въпросът, че при нормалнизаплати щеше да има конуренция и от системата да отпаднат простите и тъпи даскали/ци, а да останат стойностните. Но определено няма воля за добро образование в българия, защото за да имаме качествено образование, трябва да имаме качествени даскали. А маймуни с трици не се ловят.
Така че, приятелю, примири се със ситуацията! Защото ако махнат тази кафеджийка, наистина е много вероятно да назначат някоя ракиджийка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.