Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кратко разяснение за стачката.  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.10.07 23:03



Ще прегазя предпазливост и здрав разум и ще обясня на дегенериралите красавци във форума, които са яхнали "вълната на народното недоволство от алчните даскали", за какво става дума:

Уточнение 1: Аз страдам лично от стачката- губя страшно много време, а времето ВИНАГИ е пари

, за да гледам децата си, които не са на у-ще или на детска градина.
Ето какво ми каза днес една учителка с почти 40-годишен стаж и всички възможни следдипломни квалификации и надбавки за години:
Още, когато видях самодоволната физиономия на Станишев да съобщава за постигнатата договорка за 670 лв БРУТНА заплата В ОТРАСЪЛА, казах на мъжа си: Тия ще ни направят на будали, явно "правителството има план" е означавало точно това- да направят тоя финт. Оказах се права. Аз в момента вземам БРУТНО към 550 лв, което означава,че в джоба ми влизат чисто около 380. Това означава, че аз бих вземала 80 лв повече ОТ ПЪРВИ ЮЛИ ДОГОДИНА.

Няма да влизам в някой от другите си профили, за да пусна това мнение, само ще кажа, че г-н министърът, който бе сниман от известен седмичник миналата година да купува вино за любовницата си на стойност една учителска заплата и след това да се усамотяват в тайно любовно гнезденце, все още продължава да е министър.
-Факт. Обществото не видя нищо нередно в това.
Столичните (полу)неграмотни шофьори на градски транспорт дори не прибягнаха до истинска стачка за да отвоюват практически три пъти по-високи заплати от учителите- и обществото не видя нищо нередно в това.
Правителството нагло изманипулира всички вас, вкл. и мен, преди да получа това простичко обяснение на една неподкупна, недаваща частни уроци и вярна на принципите си жена-учителка, каквито вече почти няма, учителка представителка на една група хора, заради които единствено съжалявам,че децата ми не са родени тридесетина години по-рано.
И чието намаляване и изчезване води до неща, които много малко хора от вас осъзнават- и катастрофите на 20-годишни пишлигарчета и чекиджии, които не са изработили скъпите си автомобили и чиято смърт би била дори полезна, ако не влачеха със себе си в небитието и невинни странични хора.
Смешни сте, г-да правителствени неадекватници, защото дори да успеете да изманипулирате масата, фактите остават: Един неграмотен софийски шофьор взема ПОНЕ 3 пъти повече пари от един софийски учител, от когото очаквате вместо вас да направи от отрочето ви някаква личност.

Предупреждавам: В тая тема ще трия без обяснения провокатори и безсловесни твари, поне, докато имам административни права в тоя форум!
Иво.

Другарю генерал, обстрелват ни, какво да правим???

Тема Re: Кратко разяснение за стачката.нови [re: Kиpo]  
Автор Edea (sorceress)
Публикувано19.10.07 23:08



Браво бе

Нямаш си на идея колко съм впечатлена! Поздравления за това мнение!



Тема Re: Кратко разяснение за стачката.нови [re: Kиpo]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано19.10.07 23:19



Евала, човече, един съвестен и мислещ гражданин да видя из тези форуми!



Тема Re: Кратко разяснение за стачката.нови [re: Kиpo]  
Автордpyrapчe (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 23:20



По телевизия и радио днес излезе информация, че изпълнителния директор на Асоциация "Родители" ще съди сендикатите за нанесени щети! Българските деца били ощетени от стачката! Тя ... стачката е наистина много болезнена тема! Но далеч не мисля, че единствено и само синдикатите са нарушили правотО на децата на образование! И понеже аз видях в поведението на тази госпожа типичното "казионно поведение", изцяло в услуга на управляващите, ТУК ВИ ПИТАМ : УВАЖАЕМИ БЪЛГАРСКИ РОДИТЕЛИ, СЪГЛАСНИ ЛИ СТЕ С ПОВЕДЕНИЕТО НА ТАЗИ ГОСПОЖА, която ще съди синдикатите? Смятате ли, че ръководената от нея организация /която несъмнено се ползва с авторитет и прилапва средства по разни проекти/ носи с достойнство името "РОДИТЕЛИ"? Аз дълбоко се съмнявам!!! Става дума, че в нашата действителност гражданското общество така и не се състоя! Разни напълно казионни организации сложиха пред името си нещо като "асоциация", "фондация" и прочее, а проблемите ... никой от власт-имащите и сателитите им НЯМА ИНТЕРЕС даже да ги обсъжда! БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ!



Тема Шефът на КНСБ [re: дpyrapчe]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.10.07 23:25



е прекалено тлъст, за да е искрен. И прекалено дълго време е на тоя пост. Затова му нямам доверие. Ирационлно? Съгласен съм. Но Заплатата на 55-годишната учителка, имаща 10 години до пенсия, е 380 лв-факт. Това е почти тавана на таваните в тая сфера.
Убеден съм, че столичен ватман взема чисто 4-цифрена сума. Независимо как е "формулирана". Ако не съм прав, съм готов на романтична вечеря с Евгени Минчев, като представител на второто съсловие, доста типичен, прочее, незнайно защо, набеден за "Пиар номер едно на републиката".
Всъщност, МНОГО характерно за въпросната република.



Другарю генерал, обстрелват ни, какво да правим???

Редактирано от Kиpo на 20.10.07 00:20.



Тема Re: Кратко разяснение за стачката. [re: Kиpo]  
Автор(cpeд)нoщeн (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 23:26



Браво! Радвам се, че си на това мнение!

Много глупости се изписаха по темата и има нужда някой да се намеси



Тема Re: Шефът на КНСБ [re: Kиpo]  
Автордpyrapчe (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 23:30



Тя и Янка не е стока! Те СЪЩО са казионни! Аз обаче съм родител, а не синдикален лидер! Затова критикувам самозванци, които се напъват да ме придставляват! А стачката ... тя е в такава задъдена улица, че ... ми се реве!





Тема цялата нация е така) [re: дpyrapчe]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.10.07 23:35



Само че, за разлика от смешниците от ВМРО, развяващи байраци като фон на призиви за гласуване за техните лапачи в листите и паразитиращи върху един символ и абревиатура, аз приемам факта, че тая нация вече я нама, практически.
Всъщност и техните лидери го знаят, но експлоатират носталгията тип "Николинка Такърдъкова" и великите македонски "хитове", будещи патриотичните сърца на презрелите дядовци.


Да, бих ограничил временно правото да се изказват на не-родители в тоя клуб, затова и отнех правата на сегашните модератори до края на стачката.

Другарю генерал, обстрелват ни, какво да правим???

Тема Re: Кратко разяснение за стачката.нови [re: дpyrapчe]  
Автор cimbal (разсеян)
Публикувано20.10.07 03:21



Много важно че имало асоциация...
Немат никакво правно основание да съдат когото и да било...
- стачката е законна и не нарушава никакви закони
- секи родител има право да премести детето си в друго училище което не стачкува, т.е. никой не ограничава правото му на образование
- искове за нанесени щети и пропуснати ползи може да има само персонални, т.е. към конкретен учител и от конкретен родител евентуално за некачествено обучение на детето и т.н. но не и защото учителят стачкува щото по закон има право на това и в закона не пише че учителят стачкувайки нарушава нечии права...

P.S. Се едно некой да съди таксиджийте или шофьорите от градския когато стачкуват за това че му се нарушава правото на свободно предвижване...




Тема Re: Евала Киро!!!нови [re: Kиpo]  
Автор cimbal (разсеян)
Публикувано20.10.07 03:25




Ти си истински българин - патриот!!!
Дай Боже повече хора да са като теб!!!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.