Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Учителите искат по-големи заплатинови  
АвторCтeфaнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 19:47



Замисля ли се някой колко часа работи един учител? Не знам как е в другите държави, но в България напр. един начален учител има по 3-4 часа дневно по 40 или 45 мин. девет месеца в годината. Годишната отпуска на един учител е 48 работни дена, като отпуската може да бъде зимна, пролетна и лятна. Да сте видели учител да стои /буквално стои/ в училището 8,5 часа когато учениците са във ваканция? Заблуда е, че учителите имали много писменна работа и документация - сравнете писменната работа на всеки един друг държавен служител. Също така е заблуда, че учителите се подготвят за предстоящите часове. Да преподаваш един и същи материал в продължение на години и постоянно да се подготвяш за него е смешно. Дали някой учител го прави? Повече от сигурно е, че в по-голямата част от училищата в България като брой ученици фигурират мъртви души. Преди години един клас наброяваше 30-35 ученика, сега са около 20. Не е почтенно, според мен, да извиваш ръцете на обществото с искане на големи заплати. Всяка заплата трябва да отговаря на действително положен труд.



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 21:54



Уважавам учителите ,които се готвят предварително.За съжаление при детето ни има само една учителка,която полага усилия за работата в час.Другите разчитат на това да "смачкат главата на змията"-това са техни изрази -след което да си предадат урока ,ако може и да си го прочетат децата сами .Така че, за работата им и заплатите не са ниски.За тяхната безотговорност при постоянните побоища -заплатите им са предостатъчни.





Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: kaли]  
Авторбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 09:53



Моого интересни разсъждения. Явно от хора, които нямат представа от учителската работа. Може би чичкото, който кара автобус №72 и е със завършен 4 клас/евентуално/, заслужава 700лв и...200 лв. за храна! Пък учителите, които са учили "малко повече" могат да се задоволят с 290 /без храна/. Не е ли малко крайно! Много ми е интересно ,кое е това училище, в което учебната програма има 3-4 часа! Бих отишла да работя там. Съгласна съм, че има учители, които трябва да плащат дори за това, че са ги взели на работа! Аз също имам ученици в къщи. Но всички ли .?
Ще ви дам пример. До преди 1 год. работех в детска градина. Децата в групата бяха 33, като всеки ден идваха около 28. Работи се по определена програма. /ние в детските градини не папкаме и не пишкаме само/. В тази група имах и 1 "специално" дете. Сутрин отивах в 7ч - до 13.30ч. След това ми трябваха поне 3 часа да реанимирам. Да през лятото съм в отпуск/както и през половината ден/, но тогава .... ходех да чистя офис, познайте защо. Имам магистърка степен, специализация в СУ, 23 год стаж. Чистата ми заплата е 327 лв. .....Да сигурно ми стигат! И въпреки това си обичам професията и няма да я изоставя. Не желая 900лв. Но искам достойно да ми се заплати "ученето"и усилията. И скромно смятам, че и 500 лв са добра заплата /за да не чистя офиси/. И разбира се считам, че трябва да има голяма разлика в заплатите на учителите, но за съжаление фиксирани, адекватни критерии няма!



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: бaлoни]  
АвторCтeфaнoв (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:52



Г-жо, не е редно да се заплаща това, че сме учили. Заплаща се действително положен труд. Всички реанимираме след работа, но след като сме работили 8,30 часа. Ще Ви дам един пример - на нашата улица сме трима приятели-съседи. Единия е учител, втория работи на смени на машина, а третия управител на малка фирма. И тримата сме с висше образование и приблизително еднакви заплати. Работникът излиза за първа смяна в 5,00 часа и се прибира в 14,30 часа, управителят на фирма излиза в 7,30 часа и се прибира в 17,30 часа. Учителят излиза за работа в 7,30 часа и в 12,30 часа вече си е в къщи. През това работно време той е успял да си напазарува, защото почти всеки ден има "дупка" в часовете /знаете какво значи това/. Следобедните му занимания са грижи за двора, автомобила, риболов или разходка с кучето. Познайте от тримата съседи кой е най-малко уморен. Казвате, че се налага да работите допълнително за да увеличите доходите си. А тези които работим през целия ден и имаме 19-20 дена годишен отпуск как да повишим доходите си?



Тема не съм съгласна и азнови [re: бaлoни]  
Автормaйka нa 7-мokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 12:01



с исканията Ви.От някои съм просто отвратена.Нашия у-л по бълг език и литература за 3г даде на децата ни точно 4 домашни.А г-жата по англ ез всяка седмица по 4 пъти.Господина влиза в час с обръщението "здр урунгели"-за какво да му увеличат заплатата-за това,че бил учил?Някога във време оно-че той явно всичко е забравил.Естествено-пращаме си децата на частни уроци,за да установим примерно,че действителен и страдателен залог на глагола са предадени в час от същия обратното.Вярно,че има и почтени у-ли,които си обичат и вършат работата.Рядкост,но ги има.Не е нужно да припомняте Възраждане,минали постижения,достойнство-повечето от вас го нямат.Просто спрете да се вайкате,искате,сравнявате с ватмани,шофьори или марсианци.Поне вторият срок да бяхте си свършили работата.



Тема Re: не съм съгласна и азнови [re: мaйka нa 7-мokлacниk]  
АвторCтeфaнoв (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 12:54



И аз съм на това мнение. Има и много добри учители. Но защо увеличението на заплатите да е еднакво за всички - и кадърни и некадърни.



Тема Re: не съм съгласна и азнови [re: Cтeфaнoв]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 16:22



Аз съм майка на 11-то класник.Ако изказалата се по-горе има мнение за прогимназията,какво да кажа аз за гимназията.Пълна анархия-няма часове,няма домашни,никаква заинтересованост дали ученика е в час или някъде.Това било наша грижа,ми каза една зам.директорка в едно столично у-ще.Аз обаче съм цял ден-10часа-на работа и как мога да знам,че сина ми не е в час,а в близкото кафе.Не го оправдавам,но не съм съгласна ,че са натоварени,изморени или ощетени въпросните учители,пък трябвало и повече пари.А кой има по един почивен ден всяка седмица,освен събота и неделя?Ако е в настроение ще преподава или ще си разказват вицове цял ден,за сметка на това,сега две седмици преди края на уч.година са се сетили,че учениците нямали оценки по някои от предметите и ги заплашват с поправителни.Какви увеличения искат -за нищо неправене никой пари не дава.Да,аз взимам по-голяма заплата от един учител,но работя в събота и по 10ч и ми скъсват задника цял ден.



Тема Re: за учителските заплатинови [re: Eli]  
Автор phara (фармацка)
Публикувано14.06.07 18:58



Уважаеми, изказали се по-рано, за съжаление описвате истината в училищата (не съм учителка, но имам наблюдения). Единствената ви грешка е в това, че не се замисляте как да се поправи това положение, а бързате да обвинявате учителите. Ако има добро заплащане ще има и конкуренция за местата за учители, а това неминуемо ще доведе и до подобряване качеството на работа. Това не съм го измислила аз

, а е доказано в практиката на всички печеливши фирми.



Тема Reима поговорка,нови [re: phara]  
Автормaйka нa 7..... (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 07:44



която наистина е доста мръснишка,но -на място:"! куче като се научи да яде л.... никога не може да се отучи".Та как ще стане добър у-л онзи,който години наред си е губел времето в час с глупости и вс друго ,но не и да си върши работата?Като му дадат по-висока заплата?При него ходят на частни уроци-парички/щото тогава той не бърка залозите на глагола/,той ходи и получава допълнително пари като проверяващ/о,тогава той е просто "пирфектен"/;има достатъчно свободно време,в което дори се занимава с др доходоносна дейност.Този човек 1 път не събра и не заведе някъде децата/къв колективизъм-това е демоде!/,но за 1 год 2-ма различни родители търсиха съдействие от директор за побоите над децата си-ама он,безценния,гладен,изтерзан учител остана.Оф,вярно-отвратена съм,но има за какво.И жалко,че повечето са станали такива.А при нас няма частни у-ща и голям избор-и ние примирявайки се,се озлобяваме и не само,че отказваме да ги подкрепим в иска за по-висока заплата,но и сме убедени,че и сегашната не заслужават.Съжалявам-не може да се живее от стари лаври и на гърба на възрожденска еуфория-т.е.те искат пари защото ония заслужавали....пък логика се учи от всички в средния курс.



Тема Re: Reима поговорка,нови [re: мaйka нa 7.....]  
Автор phara (фармацка)
Публикувано15.06.07 09:30



майка на 7-кл., сама си противоречиш. Как като му идват на частни уроци знае и може, а в училище-не?! Единствената разлика са парите, които получава за труда си! Според мен, за да сме спокойни, че децата ни не си губят времето в училище трябва заплатите на учителите да започват от 700 лв!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.