Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Искам сьвет  
Авторwild rose (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 00:26



Здравеите


6те ви помоля за сьвет.Ето как стоят не6тата при мен:Тази година завьр6вам средното си образование в Испания и сьм на 16 години.Имам намерение да продьлжа образожанието си в бг,насо4ена сьм кьм испанска фиология.Имам ли някакви 6ансове да запо4на виз6е обр. в бг на 16 години?Ако има,кое е това място



Тема Re: Искам сьветнови [re: wild rose]  
Автор Pipps ()
Публикувано21.08.07 00:47



Първо си подаваш документи за кандидатствуване. За тази година вече нямаш шанс, сроковете и изпитите приключиха. Явяваш се на изпит по съответната специалност/провери какви са изпитите/ и ако ги издържиш успешно, считай, че си приета за студентка. Възрастта едва ли би имала значение, щом представиш диплома за завършено средно образование. Провери дали не се изисква трудов стаж до момента на кандидатствуването - догодина. Едно време искаха 8 месеца стаж без прекъсване.



Тема Re: Искам сьветнови [re: Pipps]  
Авторwild rose (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 00:56



Е как 6те стажувам или работя на 16 години (непьлнолетност)Това в Испания е подсьдимо.



Тема Re: Искам сьветнови [re: wild rose]  
Автор Pipps ()
Публикувано23.08.07 00:27



Щом сега си в Испания, можеш и да не стажуваш.Казвам, че едно време беше така в България.Свържи се с Висшето училище, в което искаш да учиш и черпи информация от извора, те ще ти обяснят ,предполагам ,всичко.



Тема Re: Искам сьветнови [re: wild rose]  
АвторMиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 02:21



Възрастта няма никакво значение, въпросът е да имаш диплома за средно образование и да издържиш кандидат-студентските изпити.
Аз лично станах студентка на 16 години, и съответно завърших на 21. Никакъв проблем нямах при кандидатстване и записване - даже напротив



Тогава гинекологичният преглед беше задължителен при записване в първи курс (сега не знам как е) - а на мен ми се размина, защото гинеколожката ме видя какъв съм бебешор и ме попита на колко години съм. След като й казах, написа "здрава" на картона и ме изгони от кабинета на бърза ръка



Тема Re: Искам сьветнови [re: Mиpaндa]  
Автор------------ (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 18:26



Извинявай, но ти по кое време си била студентка?
За първи път чувам за гинекологичен преглед преди да почнеш да следваш.Аз съм с 2 висши и не ми е известно такова нещо по време на моето следване.
Обаче си напълно права. Възрастта няма никакво значение, щом имаш диплома за средно образование.





Тема Re: Искам сьветнови [re: wild rose]  
Авторkayy (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 19:59



абе хора вие преди колко хилядолетия сте били студенти? изобщо не подвеждайте момичето, никакви гинеколози и стажове няма.
9308 200 е телефонът на централата (май) , и най-вечче uni-sofia.bg
i един съвет, ако можеш учи навън. аз завърших английска филология в су и приказките как навсякъде ни признавали дипломите от су е малко пресилено. но ти си знаеш най-добре



Тема Re: Искам сьветнови [re: ------------]  
АвторMиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 21:32



1992 съм завършила гимназия и същата година съм кандидатствала в СУ. Тогава си беше задължително да седнеш на стола.
Съученичките ми много ми завидяха тогава!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.