Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 11:32



Не всички учители работят по този начин.Може с години да преподаваш един и същи материал, но вие замисляте ли се колко пъти се сменя учебната програма и че всяка година излизат нови учебници. Явно не сте компетентен по въпроса и говорите без да мислите. Като всяко нещо в България- никой не си гледа неговата работа, ами дава съвети на другите и чуждата работа е най- лесна. То е ясно, че аз съм учителка и си защитавам професията. Знам,че някои колеги се изсилват и искат много. Аз работя в провинциално село с почти 100 процента роми. Да не мислите, че е лесно и не само в големите градове има училища. Какво ли да говоря като знам, че няма да ви убедя. То една отпуска ни остана и тя ви извади очите.



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
АвторПoтъpпeвшa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 10:42



Г-н Стефанов,как точно познавате подробно работата на началния учител,били сте с него в часове ли?Казвате ,че ви е приятел а го правите за смях и т.н.Интересно ми е да споделите вие какво работите ,и как протича поне отчасти работния ви ден?За съжаление е вярно ,че има много учители,който са абдикирали от учебния процес в час и именно заради тези учители страда цялата гилдия и се настройва обществото.Тези учители са станали такива по погрешка,защото бала от кандидатстуденския им изпит е стигнал само за там като са смятали ,че няма да работят като такива,но временните работи са най-постоянни.Аз съм учител по музика,преподавам от 1-8 кл,в едно "селско" у-ще със смесени етноси ,бълг .и турци близо до голям град.Пътуването до там ми отнема 1 час .Сутрин излизам в 6 .30часа.Има дни в който имам плътни часове дори нямам и 5 мин почивка ,в голямото междучасие или съм в час с начален етап или съм дежурна в коридора -трябва да разтървавам непрекъснато биещите се деца за да ги пазим живи и здрави.

.Доста често отнасям псувни и лошо държание без да го провокирам.Имам чувството,че нямате деца или вече са големи.Сегашните деца са объркани компютърни маниаци ,без духовни ценности.Родители те почети нямат време да общуват с тях ,да ги възпитават и т.н.Говорят им непрекъснато против учителите и затова нямат респект от нас.Защо ли?/??Няма наказание за у-ците,освен /2 /оценка ,но тя не ги плаши особенно по музика.Коства ми големи усилия да ги задържа седнали и да си предам урока.За който непрекъснато трябва да се подготвям и да търся съвременни методи на преподаване.Как се обеснява красотата на класическата музика на фона на '' ГЪЦИ- ГЪЦИ"ОХ,БАН9 ОХ КЕФ"РАПЪРСКИ ПСУВНИ И Т.Н. СПИСЪКА Е МНОГО ДЪЛАГ.Като ги помоля за тишина те ми казват да не съм поп да ми се молите!Никога не си тръгвам преди 14.30.Подготвям 4 големи програми задължителни 15.09. 22.12 , 24.05. 15.06, С РАЗЛИЧНО СЪДЪРЖАНИЕ всяка година.Отделно за Васил Левски,3-март,помагам на колежката.Минимум по половин час всяка.Какво включва?Сценка ,танц,песни и т.нСама ги подготвям.В у-щето материалната база е под нулата.Сама си правя дискове от интернрт , с лични средства купувам касети,правя тестове,ксерокопирам рядко успявам да събера пари от децата за тестовете.Относно диференцираното заплащане ,ще се получи така нач.учител ще взима най-много,и тези който се скътават.А другите които си обичаме предмета и се разсипваме от работа??//......Докато не се въведат мерки за дисциплина,нещата немогат да се оправят!!!!Аз съм майка на 3 деца .Имам пресни впечатления за детската градина,прогимназията и гимназията.Много е трудно да си и отвътре и отвън на барикадата!!!!Под норматива съм всяка учеб.година.Заплатата за изминалата година ми беше 250-270 чисто.
За това не се изказвайте за неща от,които не разбирате.
Между другото заплатите на много професии против,които никой не говори са същите,като нашите и по-големи.Това са:съдии,полицаи и военни.За политиците да говорим ли каква отпуска имат след тежката работна година.Сега парламента излиза и ще е в отпуска до 15 септември.
И въобще темата е съдбоносна за България и затова родителите и обществото трябва не да се нахвърлят срещу образованието,а да помагат защото това ще е в полза на всички нас,а не да се нахвърлят злостно и да правят ситуацията още по-нетърпима.Правителството и в частност министерството на образованието я правят достатъчно нетърпима.
Ние учители и общество трябва да променим нещо към добро.Ако не можем да си мълчим.
Мога да ви изредя още много факти за да ви уверя,че е страшно трудно да си учител днес в България особено за тези,които са искали да станат учители и работят с любов и желание.



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 07:09



Не им стига нахалството да искат за урок от 45минути 10 лв ,
ами и заплати.Моята дъщеря нарочно я оставиха на поправителен по математика в седми клас за да я принудят да ходи на частни уроци и да изкара тройка.
Уговорката беше за час и половина учебен- да заплащаме 15 лв което прави около 60 минути ,но винаги урокът траеше 50 минути.
Аз за 15 лв работя 8 часа и съм с две висши образования.
Нямам думи за това нахалство



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: koko]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 07:12



Напълно подкрепям корупцията в 2-ро Соу и затова преместих моето дете да учи в близко училище ,но никога вече във 2-ро



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 18:31



6te iskat ami,6tom po paltenceto nojete de poznaete biv6ata si u4itelka otpredi 20godini



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Автор Пъkc (минаващ)
Публикувано09.08.07 17:10



Явно заплатите на учителите не са толква ниски, след като поне в София е доста трудно да станеш учител. Всички плачат и се оплакват от заплатите, но странно защо не напускат.
В частни уроци се въртят пари за трикратно увеличение на заплатите на учителите. Но никой няма интерес тези пари да излизат на светло. Ако учителя е читав защо да не плащам 20 лева месечно за два часа седмично допълнително по даден предмет. В седми клас няма родители дето да плащат под 100 лева месечно за часни уроци.
В училището на дъщеря ми има прекрасен компютърен кабинет. Само една учитерка обаче работи с комютър и кара дацата да правят презетации на комютър. И това е учителката по литература.
Какво пречеше на две или три учителки дето плачат, че са им малки заплатите да вземат от 30-тина деца по 50 лева месечно и да ги пускат на компютрите през ваканцията и да им организират по някоя спортна среща. Това са 1500 лева на месец, ама трябва да се работи.



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: yчитeлka]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 18:13



Душици учителски,
Не ви ли е ясно, че всяко подобрение на вашето положение удря по печалбата на собствениците на частните училища. Защото те сега използват плачевното ви състояние и с предлагането на малко по-добри условия си осигуряват добри преподаватели и добри клиенти, т.е. платежоспособни родители. Частното лоби е силно - мафия. Спомнете си как се замаза историята с отнетото от мин. пр. г-н Иван Костов, законово право, учителят да е държавен служител.
Мисията на Учителите е да подготвят бъдещето на България. ”Соц. пакет” на зам. мин. Налбант, е турска гавра с Българските Учители. В Бангладеш заплатите на учителите са средно 450$, а у нас 180$. В Италия , се подиграват на ниските учителски заплати в България, като ги дават за ”пример” на техните недоволни учители... Учителск мизерия е всъщност , подигравка с бъдещето на България, децата.



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Пъkc]  
Авторчyk и rek (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 00:06



А редно ли е идин тап фотбулис и една силиконожа кака да жземат такива луди пари и карат скапи коли? Аз не бих дал нито леф на такизи ора
де затапяват пуколениата Или те зивеът у петоту измирение? Каде са те, каде са ониа...



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Авторниkмиk (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 00:20



ти не си никакъв на този уж твой приятел, щом коментираш неговата заплата. А и да си станал учител въобще ако можеше да бъдеш нещо.



Тема Станишевнови [re: Cтeфaнoв]  
Авторkиkи (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 10:05



Ако е вярно твърдениет в пресата, че Станишев е давал по 1000 лв на нощувка на морето-държавни пари, а самия той разправя по телевизията, че няма от къде да се вземат средства за повишаване на заплатите на учителите...та ако е вярно това...Голям фашизъм ни мори! Нямам думи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.