Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: заради принципа!нови [re: Niki]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 14:45



Знам че не е задължтелна регистрацията...но ставаше въпрос за доблестното и некриещо се мнение и то по-особено щекотлив въпрос!)) Едно е да имаш лице, друго е да се мърмори от хралупа)) Иначе кой както си иска да влиза...то тук май и няма модератор!
Лично аз за хора без лица си имам мнение...и не само тук и в живота, реалния))...да се оправят! То си е за тях!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: заради принципа!нови [re: makeover]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 14:57



Защо си толкова недоволна от учителите, от тяхната работа и в какво точно ги обвиняваш? Познаваш ли работата на всеки един учител-специалист? И моля, те, смекчи малко тона.



Тема Re: заради принципа!нови [re: Niki]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 15:06



Тази тема я бистря не от днес...ако искаш отиди в Женски клуб, е там най-отгоре е темата на ДРака за стачката....отвори, чети...даже и в момента коментираме...не искам да се повтарям! А за тона?...моля, това си е мое мнение и тон))...защото има защо))
В клуб Право пък имам моя тема пак за стачката/с моя ник/...отвори, чети...ако ти е интересно...ако не, майната ми!)))


Сетих се , че и в клуб Родители и деца, също пусках тема!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 02.10.07 15:09.



Тема makeover -нови [re: makeover]  
Авторбивш yчитeл (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 16:20



Госпожо, дишайте дълбоко. Много се вживявате или изживявате или нещо друго.
Лигични доводи явно не ви влияят. Но прочетете и това отдолу, пускам го за втори път, специално за вас и такива като вас. Проявете егоизъм! Седнете удобно и помислете известно време.


ПОДКРЕПЯМ От егоизъм. По-добро заплащане за учителите - по-голяма конкуренция за учителските места - по-добро образование (в училище и университета) - по-добри работници за мен - по-спорна и доходна работа за работниците и особено за мен.

ПОДКРЕПЯМ. От егоизъм. По-добро заплащане за учителите - по-голяма конкуренция за учителските места - по-добро образование (в училище и университета) - по-интелигентни хора на изборите - по-голям контрол на избраниците ни - по-малко корупция - по-малко кражби от парите ми.

ПОДКРЕПЯМ. От егоизъм. По-добро заплащане за учителите - по-голяма конкуренция за учителските места - по-добро образование (в училище и университета) - по-образовани работници - по-високо заплащане на работниците - по-голямо потребление на стоки и услуги - по-големи доходи за мен.

Да продължавам ли? И такива гледни точки може да има.
На кого пречат те?

Не воювайте СРЕЩУ учителите, а поведете война ЗА по-добро образование - заради себе си!



Тема Re: току що...нови [re: бивш yчитeл]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 16:54



..в женския клуб по темата за стачката сидадох мнение именно за това, че образованието в никоя държава не е приоритет! Ниво-да, но не приоритет!
На държавите им трябват не високо образовано мнозинство, а прилично такова по образование - най-вече да си разчита сметките дето идват в пощата, да си попълват данъчните декларации, малко обща култура)) и пр.

За стремящите се към по-високо образование и тези, които се образоват вече по- нагоре има друга графа))...да, те са приоритетни....и привилигеровани, защото трябва да служат достойно на тези, които ги произвеждат! Но дотам да я докарат всички? - inpossible!)))
Така че и там казах, учителите са си вид "работническа класа" с по-високо образование...колкото и да не се харесва така звучащо! Затова и психиката им е по-объркана! Ни с раците -рак, ни с рибите-риба...това е...a , че трябва да им вдигнат заплатите, ТРЯБВА! Само дане си мислят че са времената на Възраждането)))...груб агрешка))
В никакъв случай не пренебрегвам мнението ВИ! Напротив - уважавам го!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: току що...нови [re: makeover]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 17:09



цитат:"в женския клуб по темата за стачката сидадох мнение именно за това, че образованието в никоя държава не е приоритет! Ниво-да, но не приоритет! "
Уважаема госпожо, НЕЩО СТЕ СЕ ОБЪРКАЛА.
Ползувайте "гугъла" за думите "приоритет" и след това "образование" . Резултатите ще Ви изненадат.



Тема Re: току що...нови [re: Импepиaлиcт]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 17:37



не видях нищо особено!?! На български или на английски го изписвате?
От личен опит знам, за чужбина - платеното образование наистина си е приоритет))...
Например в Щатите господ да те пази от Държавно училище))
За Европа - по бива, ама програмите в сравнение с нашите - великите маститни учебници и "помагала", са си направо като за бавно развиващи се)) ...истината е , че са приятни за усвояване и забавни за децата...в Люксембург ми направи впечатление даже как дъщерята н амоя приятелк адо 4-ти клас си ходеше и с домашни играчки на училище)), и в свободното време си играели на детските му там игри))...ама пусто и там даже в общинското училище родителите си плащаха...не беше безплатно!


Приоритета го създават самите родители и учители....ако им се занимава, а не някой да ти каже..."От утре , ставате приоритетни!"

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: току що...нови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано02.10.07 17:39



Абе въпросната госпожа се изказва непрекъснато доста неподготвено, и при това с голям негативизъм. Явно има някакъв личен мотив - примерно е комплексирана от някоя засукана даскалица ;) Всеизвестно е, че жените мислят и действат емоционално, а не рационално. Все пак, простено да и бъде - и такива трябва да ги има...



Тема Re: no, dear))нови [re: Amorphous]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 17:50



Просто, real life experiense))...не мога да давам конкретни обяснения...съжалявам)) Просто следете развитието на нещата и ще видите))!



Засукана даскалица?!?...не съм виждала...ми нали нямат пари да се засукват бре?)) Сега като им вдигнат заплатите /което и ще стане, защото така трябва!/, може и да се позасучат малко))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Авторбиorнoзa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 20:35



Стефанов, работата не се измерва само в часове! Освен това, не е задължително да се измерва - напр. има творчески професии, които са несъвместими с каквито и да са икономически и чиновнически разчети! Така че доводът ти не е никакъв довод! Грижата за образованието следва да бъде гордост и приоритет на държавата, а обществото да уважава просветата и знанието и да не робува на средностатистическия примитивизъм!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.