Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: всички Вие дето пишете нерегистрирани!нови [re: makeover]  
АвторПeтpoвa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 21:57



Това е истинското ми име.
Работя в библиотека, в която голям процент от читателите са ученици.
Ученици, които не знаят как да потърсят това, за което са дошли в библиотеката.
Ученици, които твърдят че братята Кирил и Методий са трима - Кирил, Методий и Константин Философ.
Ученици, които търсят поемата на Гогол "Война и мир".
Ученици от горния курс, които не знаят разликата между "биография" и "автобиография".
Ученици, които твърдят, че преподавателката им е казала: "Идете в библиотеката, там има всичко, ще ви го дадат, ксерокопирайте го".
Давам тези примери като най-фрапиращи за това, на какво ги учат в училище, а не вкъщи.
В крайна сметка всички ние пазаруваме в същите магазини, в които и учителите, возим се на същия градски транспорт, купуваме хляб и сирене на същите цени, на които и учителите.
Да не би да има някакви специализирани магазини с по-високи цени за тях?



Тема Re: Петрова))нови [re: Пeтpoвa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано25.09.07 23:18



Права си! Ама малко да свалят гарда, че нещо много надуват балона с гръмки слова /някои учители !/...и то ние знаем кои))

И да не ми четат по възможност вестници като ги снимат за новините, или нахално преметнали крак в/у крак....разбирате ли ме? Много злоб аима в лицата им....което въздейства съкрушаващо ненадежно за благоприятен изход за тях!

След римските императори вървял придворен , чиято задача била да повтаря: "Земен си, земен си":))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: Учители, всъщност трябва да постъпите така!нови [re: Cтeфaнoв]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано25.09.07 23:53



Понеже знаете, че сте бюджетно зависими...а каквато държавата, така се субсидират и работещите и.
Предложението ми е: Вместо безполезни стачки, просто си подайте молбите за напускане!
По добре наистина училищата да останат без преподавателски кадри....та после да Ви гонят и назначават с нови договори и заплати! Защото най-добре е , когато ти си търсения! А не ти да гониш!

Така се запазва достойнството за което говорите!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 01:20



Уважаеми Стефанов,

Моля да ме простиш. но съжденията ти са на обременен и прост човек. Наистина ли си такъв?
Ако има лоши и корумпирани учители то за това главната вина е у такива като теб.

С поздрав



Тема Re: Reима поговорка,нови [re: бaлoни]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 01:30



За Фара и Балони,

Много, много добре казано!

Така е, то трябва да се мисли, а не само на първосигнален режим.

Поздрав,



Тема Re: Reима поговорка,нови [re: Гoшo]  
АвторБaлoни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 11:31



БЛАГОДАРЯ ЗА "БРАВО"-ТО, Гошо!
Толкова злоба, г-н Стефанов!!!!!!От къде?!Може би от празноти в личен план, от липса на реализация или...?!Може би трябва ние, простолюдието да се обръщаме към вас с ВАШЕ ВИСОЧЕСТВО МИСТЪР "Лукс"!! Просто не мога да разбера как се гледате в огледалото с това самочувстие. Сигурно не ВИ Е ЛЕСНО!
Това, че някой родител е дал пари за боя или 1 стек хартия за принтер на директорката на детската градина, не му дава право да се държи като изверг и да "ги командва"! Вие, не сте с нищо повече от тези жени! А ако мислите, че вашето дете е най-важно на земята, просто си вземете /за 40лв./ гувернантка да ви го гледка и да ви слуша комплексарските тиради! "Ще видят те...., само чакам учителската среща...ит.н.т....! е, и какво от това?! Свикнали сме с такива комплексирани новобогаташи! Говори си , не ми пречиш.!
А за мен, всички дечица в групата са еднакви, независимо дали ги докарват с Мерцедес или с Жигула. Празнословия ....глупости....., обиди! Много важно! Аз съм учителка, ОБИЧАМ СИ ДЕЧИЦАТА В ГРУПАТА/не отговарям за колегите от у-ще/, с родителите имам проблем само в началото, докато се опознаем, а после сме приятели. Професията ми е призвание и искам да съм учител!!!!!!!!



Тема Re: Reима поговорка,нови [re: Бaлoни]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 21:13



Балони, разбирам те на пълно и се възхищавам от хора като вас. Съпругата ми е начален учител с 2 университета, но точно като теб обича професията си и я счита за свое свято призвание. Колкото и да е трудно на хора като нашият г-н Стефанов да разберат все още има много, бих казал повечето, добри учители, на коитоп обществото е един голям длъжник.
Поклон пред народните будители!

С поздрав,



Тема Re: Учители, всъщност трябва да постъпите така!нови [re: makeover]  
Авторyиka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 02:01



Борса е, Балони... защото няма кадри... защото престижа на професията е паднал толкова много, че никой не иска да работи тази работа... станала е една от "мръсните" и неблагоприятни работи в страната. Работя в престижна гимназия и имаме винаги свободни места. Познай как се запълват те... незавършили студенти, да изкарат някой лев, лектори от други училища, като допълнителни стотинки... Самата професия в този си вид е обречена. Млади хора не стъпват в училище, освен ако не идват за по една година докато си намерят по-добре платена работа... Обучавам базово студенти... след като ими мине педагогическия стаж и видят какво е да си учител, никой от тях не става такъв. А на нас ни казват: "Ето ви Трабант, направи го на Мерцедес..." как става това? И то без пари? Без база? Без елементарни условия? Когато учебния процес протича с тебешир и с учебник /ако си го купят, и ако го носят/.... Но пак става някак си...
Апропо, учениците знаеха повече от студентите....



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Авторбивш yчитeл (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 08:37



Ами аз съм бивш учител. Три години преподавах. Няма да коментирам дали е лесно или трудно, несравнимо с друга професия е.

Напуснах училище, сега вземам между 3 и 4 пъти по-голяма заплата.
Работя във добра фирма, занимавам се с компютри, интернет, програмиране. Заради заплатата напуснах. И заради това, че ни правят на маймуни с изисквания, наредби и простотии в системата на образованието.

Не мога да се начудя на хора, които недоволстват от учителите като цяло, от ниското ниво на преподаване в училище. Ами нормално е, тази професия е абсолютно непривлекателна за младите и амбициозни хора. Точно заради условията на труд и заплатите. Никой не иска да мизерства и ако има малко акъл и възможности бяга далеч от учителската професия. Работа по 3-4 часа на ден, големи ваканции - дрън, дрън, дрън. С 350 лв. не се живее, какво като има по-големи отпуски? И приказки от рода на "намерете допълнителна работа" са смешни - опитайте да намерите нещо сериозно, при положение, че сте заети минимум половин ден, работите на смени, има дни когато сте заети по цял ден... Просто не става.

Замислете се и не сравнявайте с шофьори, овчари и шивачки с учителите. Децата формират характера си, получават знания и стават пълнолетни в училище! А в тях е бъдещето като цяло на държавата. Не в дюлгерите, примерно.

Престаните да слушате и вярвате на манипулации и демегогии, а помислете със собствените си глави за какво става въпрос всъщност!



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: бивш yчитeл]  
Авторбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 10:14



Колега, нали се убеди, че човек който не познава мириса на класната стая/д.гр; не би могъл да разбере и част от това което правим. Аз мога да шофирам, шия си почти всичко сама/защо ли/, но дали шофьора или шивачката ще издържат и 1 ден с 30 хлапета на 5 години или поне "да укротят" 25 пубера!? Никой извън професията ни не знае как вечер не сънуваме собствените си деца, а другите, никой не знае какво изпитваш когато "моето мънъчето" от "моята група" ме гушне; трудно е да разбереш защо те боли и дори се караш с колега ако се опита да ти каже че някой от твоите деца е лош;трудно е да се разбере защо плача всеки път когато моите възпитаници тръгнат на у-ще....! Да трудно е да се разбере. И ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ, С ТОВА НЕ СЕ ОПЛАКВАМ, А СЕ ХВАЛЯ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.