Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Уважаема,нови [re: Niki]  
АвторMaйka нa пeтokлacничka (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 13:07



В един от постингите си излишно написах,че със съпруга ми работим от няколко години на смени,за да наглеждаме децата си.Бяхме принудени да го направим и да се "засичаме" с него само в късните часове на денонощието.Ако имахме пълно доверие на когото и да било,че децата ще бъдат прибрани и наглеждани,мислите ли,че щяхме да прибегнем до тази мярка.Знаем учебния материал до 9-ти клас наизуст,защото следим всеки ден за написани домашни и научени уроци.Ежедневието ни минава от работа в къщи и обратното.Не ни остава време на едно заведение да поседнем просто защото време за това НЯМА!



На един от упрекващите ме тук ще кажа,че съм принудена да поставя учителите под един знаменател по простата причина,че на никой не пише на челото му какъв е.И съвсем не драматизирам нещата,както писа пък друг,защото ако градския транспорт стачкува,ще използвам личния си автомобил.Ако лекарите стачкуват,ще ида в частен кабинет и т.н.

Сега пред нас както писах стои алтернативата Частно училище.

Докато в България не се създаде сериозна конкуренция в различните отрасли ще имаме подобни явления като учителската и прочее подобни стачки.

Това е от мен.Не се хабете повече да ми отговаряте.



Тема Погледнете.........нови [re: бивш yчитeл]  
АвторMaйka нa пeтokлacничka (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 13:42



и и пак ми се нахвърляйте,че пиша само от мое име.


Голяма част от родителите са мнение,че е време и за РОДИТЕЛСКА СТАЧКА!!!



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Maйka нa пeтokлacнич]  
Автор fireballl (все същия)
Публикувано06.10.07 00:43



А бе, майче... нали точно затова се борят учителите? Или си мислиш, чеи те определят програмите и учебния материал? Или учебниците?



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: Cтeфaнoв]  
Автор fireballl (все същия)
Публикувано06.10.07 00:49



Както много от вас знаят, събират се подписки в подкрепа на учителите.... дойде един баща... и се подписа...и каза, че го прави за детето си.... беше сам.. и го попитахме къде е детето? Тогава този баща извади един акт за раждане с дата 03.10 2007 г. .... момиченце беше... и каза, че се е подписал за бъдещето на дъщеря си.... Нямам повече какво да кажа...



Тема Re: Учителите искат по-големи заплатинови [re: fireballl]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 09:10



Не съм учител.Но снощи гледах по канал 1 интервюс Р.Овч. Водещият го попита:"Как така приоритет на правителството е образованието, а оставяте тия хора с 300 лв. заплата?" И той най нагло и ехидно отговори:"Кой получава 300 лева, средната заплата в образованието е 407 лв." Нямам думи.Той може би визира търтеите в разни агенции и инспекторати. Защо не съкратят малко тази администрация и да дадат на учителите. Също, учителите в големите градове са по-натоварени от тези в малките села, а получават еднакви заплати.



Тема точно учителитенови [re: тoни]  
Автор rogach (член)
Публикувано07.10.07 17:14



скочиха срещу факта че ще им се заплаща различно и че има критерии, не искат да има критерии на тях има харесва положението, не е вярно че масово напускат, много здраво си седят на мястото, и много добре знам кой от моите връзтници стана учител преди години и кой някаккъв друг, да говоря за преди 20 години, тогава учители отидоха да стават тия който не бяха приети никъде другаде, факт- така че учителите интилгенцията на нацията е най големия виц, който съм чувал



Тема Re: точно учителитенови [re: rogach]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано07.10.07 17:25



Именно затова е важно да се вдигнат заплатите им - да се привличат по-кадърни хора.



Тема Re: точно учителитенови [re: Amorphous]  
Автор rogach (член)
Публикувано07.10.07 18:32



това не става така, чух една теза от министъра, искам да я коментирате, как виждате вие мястото си сред държавните служители полицаи чиновници итн, това едно второ давате ли си някаква сметка колко човека в провинцията вземат 700 лв заплати и къде е това, явно живеете в някакъв измислен свят
и последно каевството спада от поне 25 години как ще го вдигнете с по високи заплати, и що по дяволите щом ще дават заплати някой ще се засили да работи по вече на работно място на което няма кой да го пипне и контролира

Редактирано от rogach на 07.10.07 18:34.



Тема Re: точно учителитенови [re: rogach]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано07.10.07 19:16



Очевидно е, че си нямаш и идея от естеството на проблема. Очевидно е, че си абсолютен неграмотник и интелектът ти е като на пиле. Очевидно е, че само тъпунгери и злобари викат срещу справедливото искане на учителите.

Документирано от БТВ новините:
След два часа разговори отегчението взе връх. В понеделник преговорите продължават с участието на експерти. Камерата на bTV успя да заснеме как двамата министри достигнаха спонтанно до това решение, без да подозират, че някой ги снима:

Орешарски: Дай да разваляме седянката. Дай да разваляме седянката. Първо да мислим за числа, съкращения и после...

Вълчев: Аз предлагам така: теб и без това няма да те има сега известно време.

Орешарски: Да, три дни.

Вълчев: Два де, стига така.

Орешарски: Е, в сряда на обяд ще дойда.

Вълчев: И да видим дали е възможно в това време да направим някакви експертни разговори. Горе-долу по една, две сметки да направим, за да приказваме.

Орешарски: Не, не трябва да се прекъсва.От утре експертни разговори. Те ще размотаят.

Вълчев: Сега уважаеми колеги да продължим нашата работа...

Редактирано от Amorphous на 07.10.07 20:52.



Тема Re: точно учителите [re: Amorphous]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 10:33



Радвам се, че журналистите показаха на хората " как си шушукат" онези две шушумиги. Е, кой злоупотребява, КОГО ТРЯБВА ДА ОБВИНЯВАТЕ!!!!!! Учителите, които този месец ще останат без заплати/и това е умишлена "икономия"/ или тези "правителственни лигльовци"! До края на 2008г-30%!!! Това означава, че до края на следващата година ще получим "поетапно" по 60лв. Добавете ги към 250лв.!!!!!!!!!Е, това не е ли подигравка. Пари за циганите има, пари за скъпи коли има, пари за 10000 урни има, но за учителите няма!!!!!!!! Я погледнете в Инспектората и в МОН, що народ работи и ...уверявам ви не с учителска заплата. Ако ги разпределим, сигурно ще се падне по един "инспектиращ" на всеки двама учители! Нормално ли е ? И защо те не стачкуват?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.