Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Тема На стачка за намаляване на часовете!нови  
АвторDriver (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 08:53



Въпреки излязлата НАРЕДБА № 24 от 05 септември 2006 г. за здравните изисквания при изготвяне и спазване на седмичните разписания на учебните занятия, публикувана в "Държавен вестник" бр. 78 от 26.09.2006 г., стр. 65, училищата все още бълват програми със 7 учебни часа на ден. Предлагам да се организират инициативни стачни комитети в училищата и да бойкотираме седмите часове. В нашето училище започваме!



Тема Re: На стачка за намаляване на часовете!нови [re: Driver]  
АвторBEEN (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:16



Не знам дали си ученик, и колко голям, но много сте изостанали със 7 часа!!!
Моята петокласничка например има два дни по 7 и един ден с 8!!! часа!
Съгласна съм, че ние родителите и вие учениците трябва да си търсим правата, а не да мълчим. Смятам да се обърна както му е реда към РИКОЗ, а ако се ослушват, да търсим медиите!!!



Тема Re: На стачка за намаляване на часовете!нови [re: Driver]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 14:05



Направо бойкотирайте полудневната форма на обучение. Значи, в детските градини и ясли децата стоят цял ден до 17.00/18.00 часа, колкото е и средното работно време на родителите, а учениците - само половин ден. И при това, учениците след това трябва да губят още много часове за самоподготовка, понякога заедно с родителите на по-малките късно вечер, учебният материал трудно се вмества в 30 учебни часа на седмица, физически се обездвижват голяма част от учениците, защото не се редуват активни със свободни форми на ежедневно обучение и въобще ... никакво здраве, никакво образование, никакво спокойствие за родителите...за никой не е добре освен за чиновниците, които отчитат успехи и подобрение в българскто образование. А то, българското образование, произвежда все по-неграмотни.

Ми, за какво се учат по два часа седмично чужди езици с толково скъпо платени учебници. За всеки нормален е ясно, че това е загубавреме или много енергоемко образование.

Ми, за какъв зор все още се робува на възпроизвеждането на наученото и "изпяване" по стила на даскала. Повторението е майка на затъпяването. И после, елементарно поставени задачи не могат да се решат дори и от отличниците. То, пък бележкарството или стремежът детето ти да е "отличник", че да има бал за влизане в "елитно" даскало... Елитно ли или поредното място за изтръскване на джоба на ошашавения родител и поредното място за зарибяване на децата към наркотици, алкохол, цигари и други зависимости като марковата дрешкомания, вещомания и нагледни уроци по корупция/подкупи на даскалите за една шестица повече.



Тема Re: На стачка за намаляване на часовете!нови [re: BEEN]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 18:51



А бившето ХЕИ защо мълчи по въпроса за така нареченото "столово хранене на учениците", превърнато сега в 'бюфети за закуски, останали от сутринта! Сигурно това е поредният експеримент, да провери настроението на децата, които прекарват времето в училище само на недопечени закуски, вафли, синтетични сокчета и чипсове - храна, която западният свят нарича храна - боклук!Сугурно това не тревожи никого! Така или иначе 6-ятчас, който завършва към 13 часа държи децата гладни!



Тема Re: На стачка за намаляване на часовете!нови [re: Eж]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 19:20



БРАВО!



Тема Re: На стачка за намаляване на часовете!нови [re: Driver]  
Авторyчeничkaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 21:30



Аз излизам в 12ч. и се прибирам 20:15ч. и най-леката ми приграма е 9ч.

,а и съм 8 клас......... Както каза някой министъра на здравеопазването-Гайдарски- колкото повече учим, толкова по-затъпявяме А и отделно, че НЯМАМЕ ВРЕМЕ да се подготвим и да осмислим нещета, а не да ги зубрим. Абе с две думи българска работа..................



Тема Re: На стачка за намаляване на часовете! [re: yчeничkaтa]  
Автор LoVe_RuLeS (disparate)
Публикувано07.12.06 09:02



9 часа??! От кое училище си?



Тема Re: На стачка за намаляване на часовете!нови [re: LoVe_RuLeS]  
Авторyчeничkaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 22:51



НПМГ





Тема Re: На стачка за намаляване на часовете!нови [re: yчeничkaтa]  
Авторteacher (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 12:39



Това е издевателство над децата. И знаете ли защо е това?За да могат учителите да имат нормативи и да не се налагат съкращения. Да не говорим, че смисъл от цялото това висене в училище няма, защото както каза по-горе ученичката всичко е по системата "през куп за грош". Важно е количеството , за сметка на качеството . Аз съм учител, но милея не за работното си място, а за нашите деца и просто озверям от това безумие.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.