Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Частно училищенови  
Автор raza (непознат )
Публикувано29.07.05 10:15



Моля някой да ми каже дали мога да ползвам някакви преференции, в смисъл намаление от таксата за частно училище. Единият родител е починал. Мога ли да прочета някъде за евентуален закон за частни училища.



Тема Re: Частно училищенови [re: raza]  
АвторHari (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 22:33



Ne niama takova neshto. Chastnite uchilishta ne gi interesuva, mojete edinstveno da pregovariate s otdelnoto rukovodstvo i zavisi ot tiahnoto blagovolenie. A puk i ne e chak tolkova nujno deteto vi da e v chastno uchilishte, ako naistina shte vi e trudno da plashtate taksite (i kakto vuv vashia sluchai samo edin roditel da se griji za nego). Ne znaia kolko e goliamo deteto, no ako e malko - shte svikne s luskavite uchilishta i ako niamate vuzmojnost po-natatuk - shte mu e mn kofti. A puk i tezi chastni uchilishta, koito imat niska taksa - ne struvat. To si e kato s domatite - tia ot 40 stotinki ili tia ot 4 leva - vse domati sa, ama ima razlika i to vidna.
Az lichno sum uchila v chastno uchilishte, rabotila sum v chastno uchilishte - ako imate poveche vuprosi shte vi pomagam.



Тема Re: Частно училищенови [re: Hari]  
Авторщypчe (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 00:38



от опита, който имате с частни училища, кои училища в софия бихте ми препоръчали. цената няма такова значение, колкото резултатите от обучението да са добри и не на последно място децата се чустват добре там и да имат мотивация да научават.



Тема Re: Частно училищенови [re: щypчe]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 17:12



Лъжливата сигурна подготовка в частните български училища може само да ви постави в капана на вашия страх за бъдещето на ученика. Няма по-сигурна демотивация да учи и да се бори самостоятелно в живота от купеното бъдеще с пари. Със сигурност му осигурявате да се адаптира като бъдещ добър и дори отличен наемник на някой успял в живота и учил в квартално училище.



Тема Re: Частно училищенови [re: Жeни]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 14:43



Чудя се защо всички толкова плюят по-частните училища? Няма ли елемент на завист, а дори и злоба, към тези, които могат да си ги позвалят ?! Че със сигурност голяма част от частните заведения са прехвалини е ясно, но сигурно има и такива, в които подготовката и условията са на ниво.
Ако имаш достатъчно пари, не виждам нищо по-добро от това да ги дадеш, за бъдещето на детето си. А и никой не може да ме убеди колко "хубаво" е държавното училище - с разбитата си материална база, безхаберните родители, наглите ученици, наркоманчета и т.н.
Ще ми се всеки с негативно отношение към частното образувание да се мотивира. Сигурна съм, че повечето не пишат от личен опит



Тема Re: Частно училищенови [re: Aни]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 16:37



Нека се разберем какво е за теб личен опит - личен опит като ученик или личен опит като родител на ученик? Ако е второто, мога да говоря, защото съм вече на 42 години и училището го карам сега с дъщерите.
Не се оплаквам от доходите си, мога да си позволя доста повече от 200 евро месечно за частно училище, което всъщност и правя, но наполовина, защото голямата ми дъщеря е в Американския колеж. Казвам наполовина, защото трътнах миналата година да търся частна детска градина за малката и не намерих нещо, което да ме убеди, че ето на, това е училището, където аз искам да дам парите си и те искат да ме убедят че са хората, които ще направят това, което аз мисля за разумно за детето ми.
Навсякъде виждах нещо, което ме подразни, къде прекалена сервилност, къде липса на елементарни условия, къде изпускане, че то нали родителят плаща, как може да има прекалена строгост (на въпроса ми има ли изгонени за слаб успех или лошо поведение) Абе изобщо - българска работа. Изпозапознах се с повечето - и в Дойче Шуле и в Ерих Кестнер и във Веда и в Св. София и в Тенеди и още имаше. Накрая реших, че ще си дам детето в държавна градина на предучилищна по линията на фондация Шилер.
Може би защото все сравнявам с частния американски колеж, нещо нашите ми изглеждат много бледи. Тампоне има ред, учат та им пращят ушите и е безкомпромисно. При провинения има наказания, който не разбира от дума го гонят и точка. Ама че плащл такса, че баща му бил еди-кой си, няма такива филми - щом не спазваш правилата си аут. Такова нещо не видях в тези училища, които обикалях, а и не чух. Най-добри отзиви имаше за Света София, но за там ме отказа детето на съседите, което вече втора година е там. Познавам го чудесно и вервайте ми, не е добра реклама за училището, което го търпи.
В темата за Шилер съм разказвал по-подробно за митарствата ми по градините.
Всеки си избира, аз лично реших да изчакам, белким се понаучат на тъговия, защото продажбата на качествен продукт в образованието е също търговия. За сега и те, като търговците на пазара са на принципа $това е, брато ако искаш, ако не идва друг балък...$ Е, аз ще изчакам...



Тема Re: Частно училищенови [re: Cтeфaн]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 12:38



Вие знаете ли някой реален случай на изгонено дете от Американския колеж, или това е само постановка, с превантивна цел?



Тема Re:basi glupostiteнови [re: Жeни]  
Автор zmrzlina (puber for ever)
Публикувано30.08.05 18:31



Kakvo sravnenie za kvartalno i 4asno school

Az sam v 4astno school i ne mi predavat 4erveni daskali i mi e super i sestra mi e super i broi dnite do 15bez stres i strahovi nevrozi bez narkotici.
Edno e kofti mnoo friends sa ve4e v USA

Редактирано от zmrzlina на 30.08.05 18:44.



Тема Re: Никинови [re: Hиkи]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 11:42



Не, не е постановка. До пряко идгонване стигат рядко, процедурата е сложна - има и ученически парламент и наистина трябва да се издъниш яко. последната година, доколкото знам е имало такива случаи в 11-ти клас. Не, най-често учениците си отиват сами - не продължават следващата година, защото решават, че е голям чанка и не си струва - нямат шанс и необходимите кредити, или пък, както стана с една съученичка на дъщеря ми, колежът не й предлага договор за обучение за следващата година, с което й се казва в прав текст че не може и няма да учи вече там. Случаят с нея беше - поставяне на honesty probation за преписване през годината и явното незачитане на тази мярка от страна на ученика, тоест повтарянето на простъпката с липса на цитиране на чуждо менние при проект или нещо такова, съченато с недостойно по техните представи поведение при изясняването на нещата.
Всъщност там това е най-тежкото провинение - преписването и нецитирането, тоест лъжата. За нисък успех също те поставят на пробация, но се стремят да ти помогнат, да успееш да хванеш заветното 4.50 за да не те изгонят за слаб успех, но за лъжа е много строго.
Ненапразно от всеки випуск дето е 142 души в 8-ми клас в крайна сметка се дипломират стотина деца - другите или напускат сами или ги принуждават да напуснат... Не се толерират ниският успех, лъжата, непристойното поведение, разсеяността и т.н... Не се организират екскурзии, зелени бели, жълти и пембени училища, дето даскалите да се мотат с целите си семейства, календарът с разбивката на учебните и неучебните дни е вече качен на сайта им за предстоящата учебна година, до юни включително, ден по ден, ако ученикът отсъства от училище е необходимо родителят да се обади до 10 часа в колежа лично по телефона, иначе се счита са самоотлъчка, не се допуска да отсъстваш от някои часове за деня само а на други да бъдеш - счита се, че те е нямало през цялото време и още куп правила, които са описани на 30 страници, които родителят и ученикът подписват в началото на годината и приемат, че ще се спазват, като гаранция че колежът ще може спокойно да предостави своята част от задълженията си по договора - обучението.
Строго е, но има ефект - показателно е, че който и тийн да питаш за Колежа, всеки казва - А, мани ги тия са луди, щото много учат...



Тема Re: Частно училищенови [re: raza]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 01:25



Taka, ne 4etoh kakvo sa pisali drugite, no podkerpjam jelanieto ti za maximalno dobro obuchenie! Predimstvata na 4astnoto u4ili6te sa mnogo, razbira se ima i negativi kato parite, puk i zavisi mnogo ot samoto u4ili6te, samo po sebe si.

Po princip, sobstvenicite na 4astni u4ili6ta sa kato akuli :), no v moeto...ne e taka. Az njamam vuzmojnost da pla6tam i ot 1 godina sum na po4ti pulna stipendia, zaradi otli4en uspeh i zaslugi kum u4ili6teto. V pravilnika na u6teto pi6e, 4e vseki s uspeh mejdu 5.80 i 6.00 moje da polu4i stipendia. U4ili6teto mi se kazva "Roerich" i se namira v kv. "Dragalevci", Sofia, ako se interesuva6 moga da ti dam koordinati, ne znaja dali deistvitelno 6te mogat da napravjat kompromis, no sum ubedena, 4e 6te opitat...ako naistina tova iska6, mislja, 4e si struva da otide6 da go vidi6 i moje bi da provedete razgovor s direktorkata, spored tva koi klas si, priemnia izpit e razli4en.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.