Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 24.09.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: пъpвokлacниk]  
Авторmischa_barton (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 22:38



ha az u4ih ot 1 do 7 klas v 38-mo i mi be6e mnogo hubavo.

tazi godina obnoviha 4inovete navsqkude i 6tqha da slagat kameri.Disciplinata e dosta dobra osobeno pri u4itelite!!! Mnogo mi haresa ima dosta qki hora u4itelite ti stavat ponqkoga kato priqteli ili kato vragove



Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: pi4ka]  
Авторmischa_barton (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 22:41



eee vuob6te ne e taka!!!

govori6 gluposti mom4etata otvreme navreme se biqt i to na 6egi4ka.Nie momi4etata se razhojdame iz dvora hilim se i si prekarvame strahotno celiq den a puk sled u4ili6te pak se razhojdame i si prekarvame 4udesno pravim si grupi4ki i taka super e v tfa u4 nqma da go zabravq



Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: lvan]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 17:31



Dоста неприятно съм изненадана от мнението на днешните деца. Аз у4ех в това у4илище преди по4ти десет години и до ден днешен от там са ми останали най-незабравимите спомени. Що се касае до у4илището и у4ителското съсловие то за щастие е останало на доста високо ниво. Аз записах племеника си тази година там и бях изумена 4е 90% от у4ителите си бяха съвсем същите. Затова мога да Ви уверя 4е у4илището си заслужава :)



Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: mischa_barton]  
Авторyra бyra (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 21:50



Даскалто си е мн яко, последна година ми е в него. Ама даскалите са СУПЕР ЗЛЕ! Комерсиални, надути и само гледат как да гепят пари...Това е най-общо, а тези след 4 клас са пълни изроди. Тая по химия е ебати съдиста и пише високите оценки само на тия дето и се подмазват 3 години подред, същото важи и за тая по математика, дебелата. Единственият учител, който се постара да ни научи на нещо, да се постарае да разберем, дори и да изоставаме с графика беше Г-жа Колева-биоложка. Няма си равни тоя човек.
Това че базата е обновена са прани гащи по небето. Има хлебарки, стените са свидетели на какво ли не, вратите висят като на по чудо и няма да ми е първи път да сваля врата с рамо защото е заяла и съм се изнервила. Само чиновете са нови и има там някакви камери, които на никого не пречат да пушат, пият и да се друсат при футболното игрище...





Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: пъpвokлacниk]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.06.08 19:56



Коне с капаци. Имам предвид - директора и учителите в това училище. Чувала съм го от УЧИТЕЛ, който работи там. Обръща се ОГРОМНО внимание на ученето, но по най-неприятния начин - защото ТРЯБВА да се учи, а не защото ученето може и да бъде удоволствие. Не се поощрява творческото начало, артистичните деца или деца с по-свободен дух са определено нежелани. Ако ви харесва детето ви да е зубър - запишете го там

Въпросът обаче е ДАЛИ ДЕТЕТО ЩЕ ХАРЕСА ТОВА. Ако не му харесва- доста грижи ще си имате в пубертета...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: пъpвokлacниk]  
Автор fujara (новак)
Публикувано22.06.08 01:22



Имам преки впечатления от училището... Там директорът е стар кадър от времената на соц-а, има вид на дон

, крещи като ненормален на деца и учители и учителките му са нещо като крепостни селянки... Децата се бият в междучасията, често си чупят ръце и крака, а преди време едно момче го бутнаха от парапета на 3-тия етаж и по чудо оживя - това се случи пред очите на моето дете и аз естествено го преместих в друго училище...
Иначе имиджа на училището се подържа от това че в района има внуци на червената аристокрация и на новодошли сноби от прованса... Единственото хубаво нещо е сградата на училището и то отвън, щото вътре е пълна мизерия. Да не забравя - директорът сам прави подбор при записването и разпределението на децата по паралелки в зависимост от статуса на родителите и от това какво и колко ще бутнат...един пример след категоричен отказ на майка да бъде записано детето й в първи клас, на следващия ден отива бащата с подкуп и детето е записано... А каква простакела е една хубавица, секретарка или нещо подобно...след като преместих детето си в друго училище ми звъня по телефона в къщи, държа се безобразно и ме заплашваше, че ще дадат детето ми на педагогическа стая, щото според тях не посещавало училище. Според мен ако има промени в екипа и се подобри материалната база може и да стане добро училище...



Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: пъpвokлacниk]  
АвторSmile (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 15:59



Ами моето мнение е че училището е съвсем добро и свястно.Всичко си има,нищо не му липсва.Тази година го завърших и смея да кажа че всички от класа ми влязоха в по-елитните Софийски гимназии като:91 ГПНЕ,164ГПИЕ,ФСФ,Бастилията,че даже и американския колеж.И мисля,че всички от класа ми сме доволни от подготовката,приятелите,добрите учители,всеотдайноста с която се грижеха за нас,уютните стаи и всичко останало което ми даде 38мо ОУ.Това училище ни направи хора,а не наркомани пушачи или алкохолици каквито ни описа някой ... в другите писма. И това че в часовете на 97% учителите ни държат дисциплината на 6,явно ги изнервя че примерно не им се слуша урока или пък им е прищракало нещо в момента. Директора беше уникален и всичко това,което се носи по негов адрес не е истина.Така е по някога крещеше и беше строг,но си имаше причини. Пък ако не сте доволни,вече има нова директорка.И така 38мо ще си остане винаги любимото даскало на всички нас,и винаги ще се сещаме за него с усмивка,малко тъга и сълзи на очи.И за майките които може би гледат този форум,искам да им кажа,че няма по-добро училище на което да поверите детето си и то да стане човек,с който може да се гордеете след време. :)



Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: Smile]  
АвторУra-бyra (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 19:22



Уважаема, нищо лично, но тези който не пиеха от бившите 7 класове (тип моя клас и другите два- А и В) бяха хора, който или живееха във фобия от родителите си, или бяха зубри, или си бяха изхарчили дневните и нямаха достатъчно пари за алкохол. Че във вестник "Телеграф" имаше едно момиче напило се ( над 2,6 промила в кръвта) заедно със съученичка и аз ги познавам, и те са от 38 ОУ (откараха едното момиче с линейка), а да не споменавам, че миналияя ден имаше още две-три които здравата се бяха натряскали, та едната не знаеше на кое небе е а другата драйфаше.
Не ни направиха алкохолици, наркомани или пушачи, да, но не ни спряха да пробваме и да ни хареса поне едно от трите. Аз и повечето избрахме най-малкото зло да пием, иначе по-миналите седмокласници (1993) правеха всичкото на куп и единственото което Д.Господинов, директора, направи бе да им забрани да влизат в у-ще, което май леко тях не ги интересува. А ако учителите са свестни, да ме блъсна камион дано. Пак ще го кажа: само биоложката се постара да ни научи на нещо. Иначе да, класната Баева беше отчасти свястна, но ако не си спомняш всеки път когато не беше на кеф си го изливаше на нас.
Иначе за базата, новият Директор Виолета Игова е сложила пейки и цветя и май отвътре е освежила плачещите стени.
Родители: В това училище НЯМА място за богати на мечти, творци, острумни деца или просто умни. Учителите ще ги намразят ако са умни или схващат бързо, такива на които не им трябва да зубкат вкъщи, а помнят всичко от клас, аз бях така и просто ме ненавиждаха. Не оценяват творците, дали ще е съвременния Ван Гог или по-добър/добра Урсула ЛеГуин, нямат място там. Личен опит. Математичката просто истерясваше ако видеше нещо нарисувано дали в полето, дали на корицата, дали на отделен лист, забравен върху чина. Късаше пишеше нейните известни "минуси" или направо викаше родител. За бързо схващащите или за свободни души просто ще им се крещи на някои по-изтънчен въпрос засягащ факта, че на тези които ходят на частните му уроци си получават шестичките и си правят каквото си искат в часа му. Няма да казвам кой предмет е това.
Зубрите от друга страна (с богати родители) са пре-добре дошли.



Тема Re: 38-мо училище "Васил Априлов"нови [re: mischa_barton]  
Автор alsii (непознат )
Публикувано07.09.09 10:45



oomG hora minalata godina toest 5ti klas se premestih v vasil aprilov ot 1 4asno kadeto be6e ujasno si4ki naduti bogata64etaagovoreha samo za armanii ii tn .prosto iskam da kaja na vsi4ki koito sa protiv vasil aprilovv-tfa u4ili6te e superrr qkooo .ubojavamm go vsi4kii sa mnogo pe4enii ima novi 4inovee .pove4eto deca sa mili i drujelubni

naistina zaslujava si da zapi6ete decata si v tova u4ili6te i naistina 6te se radvatee.mnogoo e gotinoo i tfa za 4algataa ee ne e taka iiv 4asovete e mnogo tihoo i vsi4ki slu6at u4itelq ,disciplinata e dobra a ne kakto kazvat drugite ujasnaa eee da vi se neznaee tova u4ioli6tee e mnogo qko tfa 4ee nqkoi prostoo ne mogat da se nau4at nezna4i 4e e ot u4ili6tetoo
blagodarq na roditelite si 4e sum v tova u4ili6te




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.