Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изпитите след 7ми тая годинанови  
АвторHeмa3нaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 14:59



Е некой има ли си представа за тея изпити бе да му се невиди?Тест или изпити?Аре много моля ако някой знае да каже



Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: Heмa3нaчeниe]  
Авторимa ли знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 15:14



Тестове



Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: имa ли знaчeниe]  
Авторludi4ka (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 19:42



haha estestveno che izpitite she sa po bel i matematika, kakto poslednite godini ;]



Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: ludi4ka]  
Автор Sladurankata_ (:);):);):);))
Публикувано28.10.05 12:51



Ако изпитите ще са ви по Бел и математика сте извадили голям късмет и може само да се радвате.



Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: Sladurankata_]  
Авторnirvana (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 10:13



da be az sus su4inenieta razsujdeniq qko sum go zakusala. ne me kefqt mnoo. dano budat testowe! wupreki 4e 6te kandidatstwam w amerikanskiq. za6toto ako budaT TESTOWE "6te ni se oblek4at doma6nite po literatura" kakto kazva u4itelkata.



Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: nirvana]  
Автор Eowyn_ (на почивка)
Публикувано04.11.05 21:41



TESTOWE "6te ni se oblek4at doma6nite po literatura"

А така, давайте по леката процедура, не се морете много, не се натоварвайте, най-добре ако може- изобщо не учете, а след това влезте в елитни гимназии.

Аз съм 100% против тестовете. Аргументите ми са следните-

1. От теста не може да се види дали детето мисли в истинския смисъл на думата, или е учило наизуст. Или пък е познало на късмет- напълно възможно.

2. Тестовете не подготвят по никакъв начин за гимназията- ако в 7 клас не се научиш на съчинение-разсъждение шанса в гимназията да можеш да пишеш интерпретативно такова е нищожен.

3. Много глупави аналогии се правят с АК (американския колеж). Пропускате момента, че там има и есе, именно за да си проличи мисълта и възможността да се разсъждава върху дадена тема.

4. На тестлесно се изкарват високи оценки. Обаче после 25 часа на седмица език, учители, които не им пука дали се справяш или не, защото си вършат както трябва работата, мисловно натоварване (а, тоест ще ви се наложи да мислите)- смятате ли че ще издържите дълго като в 7 клас са ви били облекчени домашните? Е аз не смятам.

Тези причини си ми стигат. Не ме вълнува пряко, защото съм си 9 клас и съм искрено благодарна, че моя випуск беше с нормални изпити.

Hablo espanol!


Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: Heмa3нaчeниe]  
Автор ominous witch (мн зловеща)
Публикувано05.11.05 16:16



izpiti sa...sledva6tiq pat i to ne sas sigornost 6te sa testove i naistina se radvam 4e az si vlqzoh s normalni izpiti 6toto tva s testovete hi4 ne mi se nravi

Leave me alone forever......


Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: Eowyn_]  
Автор LoVe_RuLeS ()
Публикувано05.11.05 20:14



Най-добре да заменят интерпретативното съчинение с есе. По този начин децата ще бъдат доста облекчени и няма да им се налага да прибягват до зубрене на теми.



Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: Heмa3нaчeниe]  
Автор alteza ()
Публикувано05.11.05 20:47



Още не е уточнено

Timor fecit deos.
Miserere nobis,Domine!


Тема Re: Изпитите след 7ми тая годинанови [re: LoVe_RuLeS]  
Автор Kakaлoв KъдpaвияМодератор (!Champions!)
Публикувано05.11.05 21:43



Ей това е моето мнение по върпоса. Есе, другото са бълвочи с които само ни мъчат, безсмислени разработки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.