Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЕСПАнови  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 13:57



Някой да има впечатления от ЕСПА - детската градина и училището? Ще ми се да запиша детето си там, но са доста пари и се чудя дали си струва.



Тема Re: ЕСПАнови [re: mama]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 19:20



Детската градина става (но е като всяка друга частна детска градина, нищо особено). Училището обаче е пълна скръб (казвам ти го от личен опит). Уж ходят децата, уж учат, уж отлични оценки, уж всякакви извънкласни мероприятия (за които си плащаш отделно и то доста солено) но в края на трети клас с ужас откриваш, че детето абсолютно нищо не е научило за тия три години. Не познава нито буквите, нито цифрите (което би трябвало да са го научили още в първи клас), какво остава да чете и да смята (както могат училите в най-обикновеното квартало школо).

Накратко - за детска градина и ЕСПА става. Колкото до училището, мен ако ме питаш (и държиш да е частно училище) - най-добре в Дрита.



Тема Re: ЕСПА [re: mama]  
Авторpapi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 22:31



Мнението ми се различава доста от предишното - според мен това е училище на ниво - поне по отношение на български, математика и английски.
Също говоря на база личен опит.
Можете да проверите в училището от завършилите 7 клас последните години колко са приети в Американски колеж и езикови гимназии.
Парите наистина не са малко, но условията и отношението към децата си заслужават.



Тема Re: ЕСПАнови [re: papi]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 01:19



Товa зa Амeрикaнсkия kолeж нe e kритeрии. Отворeтe сaйтa им и освeн рeдa нa изпитa, kоито e основно обяснeн, щe видитe, чe от 142 дeцa kоито приeмaт 100 сa нa субсидирaнa тakсa, остaнaлитe нa пълнa. Аkо първaтa e 1950 вторaтa e 4800 eвро. И оттуk - познaйтe kой можe дa си го позволи, дaли синът нa Ивaнов от kвaртaлното училищe, или синът нa Пeтров, kойто e изkaрaл ЕСПА.
Естeствeно, зa дa ти прeдложaт дa сe зaпишeш e нeобходимо дa си сe kлaсирaл много близо слeд пaрвитe 100, товa e фakт, но дaли можeш дa си плaтиш e също фakтор.
Впрочeм дъщеря ми учи в Амeриkaнсkиa и e нa нисkaтa тakсa, kaзвa чe имa съучeници от ЕСПА, но сe броят нa прaститe нa eднaтa рaka.
Нe исkaм дa kaжa, чe ЕСПА e лошо училищe, нaпротив, зa мeн сa eдни от нay-добритe, зaeдно със Св. Софиa, просто мисля чe примeрaт с Колeжa нe e подходящ... По-сkоро би бил вaлидeн друг примeр - нeмсka или aнглийсka гимнaзия държaвeн приeм, зaщтото тaм сe състeзaвaт нa бaзa друг kритeрии. Зa kолeжa подготовkaтa e по-рaзличнa, изисkвa сe друг, нeстaндaртeн подход.



Мод: По принцип кратични постове на латиница, айде да минава, ама дълъг и сериозен на латиница не върви, така че ето ти го преведен, надявам се не се сърдиш:) Поздрави



Оригинален текст:

В отговор на:


Srry che picha na latinica, no tuk nyamam kiriliziran komp.
Tova za Americanskia kolej ne e kriterii. Otvorete sayta im i osven reda na izpita, koito e osnovno obyasnen, chte vidite, che ot 142 deca koito priemat 100 sa na subsidirana taksa, ostanalite na palna. Ako parvata e 1950 vtorata e 4800 evro. I ottuk - poznayte koi moje da si go pozvoli, dali sinat na Ivanov ot kvartalnoto uchilichte, ili sinat na Petrov, koito e izkaral ESPA.
Estestveno, za da ti predlojat da se zapichech e neobhodimo da si se klasiral mnogo blizo sled parvite 100, tova e fakt, no dali mojech da si platich e sachto faktor.
Vprochem dachterya mi uchi v Amerikanskia i e na niskata taksa, kazva che ima sauchenici ot ESPA, no se broyat na prastite na ednata raka.
Ne iskam da kaja, che ESPA e locho uchilichte, naprotiv, za men sa edni ot nay-dobrite, zaedno sas Sv. Sofia, prosto mislya che primerat s Koleja ne e podhodyacht... Po-skoro bi bil validen drug primer - nemska ili angliiska gimnazia darjaven priem, zachtoto tam se sastezavat na baza drug kriterii. Za koleja podgotovkata e po-razlichna, iziskva se drug, nestandarten podhod.


Редактирано от lnfluenzavirus Aviaire на 28.10.05 01:45.



Тема Re: ЕСПАнови [re: mama]  
Автор sedmoto nebe (непознат )
Публикувано12.04.06 22:22



Синътми е тази година в подготвителен клас (предучилищен) с немски в ЕСПА. Писах днес по темата доста във форума "Родители и деца". Като цяло, въпреки че детето е едва от няколко месеца там и обучението в предучилищен клас да не е кой знае какъв критерий съм доста доволна от грижите и ангажираността на преподавателите. Детето вече чете свободно, а преди това даже не знаеше всички букви, учат се да пишат вече с ръкописни букви, по английски знае почти всичко от учебника и диска, по който учат наизуст, знае цялата английска азбука, а преди това не знаеше нито една буква на латиница, може да смята горе-долу свободно, имат спортове - плуване и тенис плюс други спортни занимания вече в сградата на училището, мога да разказвам още дълго ...
При желание мога да Ви дам по-конкретна информация.



Тема Re: ЕСПАнови [re: 3aпoзнaт]  
АвторMagenta^ (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:51



Не че е нещо,но само да кажа-всички завършили ЕСПА са приети в елитни гимназии или учат в чужбина.Аз съм бивша ученичка на училището и мога да успоря всяка Ваша дума





Тема Re: ЕСПАнови [re: sedmoto nebe]  
Авторteacher (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 12:29



Аз съм учител , вярно в държавно училище, но преди това съм била и в частно. През всичките години , а те са около 15 в тази сфера, ще Ви споделя следното. 1. В сферата на частното образование работят само учители, които по едни или други причини не са си намерили работа в държавно училище и при първа възможност се махат.Това е така, защото нито един частник не може да плати 3 месеца платен отпуск на учителите се, да не говорим за условията на труд, които предлага.
2. Виждала съм много деца, идващи от частни училища, които знаят един или друг чужд език доста добре ,но това е за сметка на българския и математиката. Тези деца впоследствие не могат да се вклинят в никое друго звено на българското образование, тъй като там се искат задълбочани знания по български и литература или математика, каквито те нямат. Оттам логично сладва, че те трябва да отидат или в Американския университет , където родителите продължават да плащат образованието им или в някое друго частно училище, което ще им осигури със сигурност поне една добра диплома в смисъл на добър успех. От там пък я в Германия или където и да е, и на тези деца просто не им трябва да знаят български език. Така че, който се хване на въдицата частно образование трябва да знае, че от там излизане няма. Това е бомба със закъснител. Разбира се , ако сте добре финансово, всичко това не Ви интересува, защото Вие точно това целите.
И така, успех на учениците, където и да учат те.



Тема Re: ЕСПАнови [re: Magenta^]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 21:43



Всеки харесва по някакъв начин училището, което е завършил. Но пишеш "успоря", вместо "оспоря", което индиректно съобщава, че ЕСПА не дава добра подготовка.



Тема Re: ЕСПАнови [re: 123]  
Автор12345 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 14:54



Това, което пише 123на истина е показателно.Дребно, но показателно. Аз познавам две невероятни деца, които завършиха тази година Кестнер.Едното учи в Германия, а другото влезе държавна администрация в СУ.Освен това там и градината е на ниво.



Тема Re: ЕСПАнови [re: teacher]  
Авторmama-ESPA (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 13:29



Не разбрах дали имате впечатления от учителите в ЕСПА. Съдейки по думите Ви, нямате. А там работят наистина качествени преподаватели. И не бягат "при първа възможност" от двойните възнаграждения, повярвайте ми. А ако, въпреки подбора и конкурсите, в ЕСПА се окаже учител, който не е на ниво и не може да даде максимума на учениците си, реакцията е незабавна и преподавателят се заменя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.