Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дойче шуленови  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 01:49



Здравейте, някой може ли да ми каже нещо за Дойче шуле/София/? Смятам да преместя детето си от държавно училище там, но все още не мога да преценя дали си заслужава. Предварително ви благодаря.



Тема Re: Дойче шуленови [re: Дecи]  
Автор Mapчeтo (:-))))
Публикувано18.04.05 07:30



Ерих Кестнер е по-добре!



Тема Re: Дойче шуленови [re: Mapчeтo]  
Автор cimbal (новак)
Публикувано18.04.05 19:45



Що лъжеш жената...



Тема Re: Дойче шуленови [re: cimbal]  
Автор Mapчeтo (:-))))
Публикувано19.04.05 15:25



Що да я лъжа? Имаш ли някакви преки наблюдения? Аз имам и ако се налага да избирам между дойче шуле и Ерих Кестнер - веднага давам детето си във второто.



Тема Re: Дойче шуленови [re: Mapчeтo]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 13:38



Моля опишете ми по- подробно всички за и против едното и другото училище



Тема Re: Дойче шуленови [re: Mapчeтo]  
Автор cimbal (минаващ)
Публикувано20.04.05 13:49



Единствена причина е щот нямаш пари за първото



Тема Re: Дойче шуленови [re: desi]  
Автор cimbal (минаващ)
Публикувано20.04.05 13:58



Никой не може да ти каже ЗА или ПРОТИВ, защото критерийте на хората са различни едни искат едно-други друго Според мен важното в случая е децата да научат немски. По този критерий естествено е да избереш Дойче шуле... Ефектът засиленото обучение по немски в Е. Кестнер се свежда до това, че едно дете завършило 5-ти клас знае нещо на немски но не може да говори, не прави разговор...т.е. нивото не стига дори до бейсик ниво...В Дойче шуле можеш да си сигурна че поне немски ще научи Друго училище , което не е зле е "Св.София" Не знам какво всъщност търсиш?

Редактирано от cimbal на 20.04.05 14:01.



Тема Re: Дойче шуленови [re: cimbal]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 14:14



Не става дума за парите. Таксата е 1800 евро годишно за сега.
А всъщнос какво търся:
1/ Както сам споменаваш- знанията по немски да са повече от ниво бейсик за 5 клас и да не се свеждат до научаване на правенето и попълването на тестове механично.
2/Обучение по български и математика добро,т.е създадени елементарни навици за подреждане на кратко условие, домашното да не се свежда до две задачи, които петокласник решава за 12 минути и контрол на знанията да е повече от два пъти през срока.
3/Да няма учител който да си позволи влизайки в час да извади два големи ножа и да започне часа с репликата "Днес ще се лее кръв"
4/ Да няма редовни отсъствия на учител от часовете. / В момента учителката по английски от 32 часа месечен хорариум - 16 е в болнични и това е от началото на годината до сега и никой не се трогва, дори като повдигнах въпроса на родителската среща, родителите се нахвърлиха срещу мен,че това било съвсем нормално и нямало нищо лошо в свободните часове. Не знам може и аз нещо да не съм наред/
5/ Да няма момичета и момчета в 5-ти клас които да псуват като хамали и да използват невероятни цинизми, каквито не съм чувала и мъже да употребяват.
В общи линии е това което търся. Ако някой може да добави друга информация ще ви бъда благодарна да я споделите.



Тема Re: Дойче шуленови [re: desi]  
Автор cimbal (минаващ)
Публикувано21.04.05 16:58



Ами пробвай...ако не ти хареса го местиш детето. А това с цинизмите не можеш да го избегнеш - има го навсякъде и аз не мога да си обясня що.



Тема Re: Дойче шуленови [re: desi]  
АвторFizzy (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 20:37



Глей са...3 години съм учил в "Дойче Шуле" и мога да кажа, че преподаването е много на ниво.Има добри даскали по всичко, най-важното- немски и математика.Но и "Ерих Кестнер" е много добро у-ще.Абе с три думи:Въпрос на избор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.