Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема 2 AEG - daite mnenieto siнови  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 10:29



Като майка на кандидат осмокласничка искам да разбера какво е нивото на обучение във ІІ АЕГ. За нея това е единственото училище, в което иска да учи. Вярно ли е че І АЕГ вече разчита на стара слава и обучението е вече на по-ниско ниво от ІІ-ра???



Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: maika]  
Автор alys ()
Публикувано23.06.05 22:45



В отговор на:

Вярно ли е че І АЕГ вече разчита на стара слава и обучението е вече на по-ниско ниво от ІІ-ра???




Не е вярно.



Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: alys]  
Автор Magratea_ (гений)
Публикувано25.06.05 18:00



А според мен е вярно.Написах го в една друга тема по-горе....Но според мен освен английската може да се замислите и за френската,която е много добра , и немската(след ,която може да се получи и диплома за обучение в Германия).

Май нещо ме хвана изключението...


Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto si [re: Magratea_]  
Автор Eowyn_ (мрачна принцеса)
Публикувано27.06.05 15:01



Уф, защо ли имам чувството, че ми омръзва от сравненията на І и ІІ аег...

Но с няколко думи- и двете училища са чудесни, и на двете места ще получи дъщеря ти качествено образование и трайни знания. Но. 1. Не е вярно че Іаег лежи на стари лаври, а също така и че във ІІ не се учи. Все пак, говорим за две от 5-те елитни гимназии в софия.

Не съм запозната с програмата на Іаег (но предполагам че и там е така), но във ІІ в 9 и 10 клас всички предмети се изучават на английски, което е неуспорим плюс.

Изобщо, ако балът на момичето стига и за двете училища, не се тревожи че няма да си избрала правилното. (Е, малко реклама, без която не може, аз избрах ІІ и съм безкрайно доволна от решението си).

"Когато е в морето, човек никога не е сам".
Ъ. Хемингуей


Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: Eowyn_]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 16:02



Много Ви благодаря за информацията. Кои точно предмети се учат на АЕ в 9 и 10 клас и кои предмети се учат в 11 и 12 клас? Мога само да кажа, че за дъщеря ми има само една гимназия в която иска да продължи средното си образование и това е 2 АЕГ. С нетърпение очаква излизането на резултатите за да предвидим ще и стигне ли бала.



Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: maika]  
Авторtolkova (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 12:19



Моля, кажете ми къде точно в София се намира 2-ра АЕГ?



Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: maika]  
Автор:))) (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 14:46



Аз уча в 1аег и няма да говоря как стоят нещата в другата английска гимназия, просто защото не съм запозната .В 9 и 10 клас всички разказвателни предмети се учат на английски език.Само се чудя защо в 1аег ще приемат с по-висок бал , ако нивото и е по-ниско от това на 2аег.Учениците на 1аег винаги печелят състезанията по английски като основни конкуренти са им учениците на Американския колеж.Нашите възпитаници също имат много първи места и на състезания по физика и математика.Дъщеря ви може да е решила , че иска да учи във 2аег , за да и е по-лесно (по мое мнение нивото на 2аег е същото като на някое соу с изучаване на английски език) ,някоя позната или гадже учи или ще иска да кандидатсва там или пък добре си е преценила възможностите и още отсега знае , че там не е място за нея...Поздрави и не приемайте поста ми като заяждане .



Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: :)))]  
Автор Eowyn_ (мрачна принцеса)
Публикувано28.06.05 16:13



В отговор на:

(по мое мнение нивото на 2аег е същото като на някое соу с изучаване на английски език)




И пак се започнала приказката :)
Интересно ми е само защо хора, които с никакви доказателства не си подкрепят становището, най-много обичат да се изказват.
След като ти (и не само) смятате че във ІІаег нивото е ниско, тогава защо там няма ученик с бал от седми клас по-нисък от 32.900 ? А? Знаеш ли че на І аег балът е 33.200 от миналата година? Това са нищожни разлики, мило момиче. И ако ІІ беше квартално Соу, повярвай ми нямаше толкова хора да се натискат да влизат там.


Съжалявам за отклонението, но ми омръзна да слушам глупости. И понеже имам принципи, няма да говоря за Іаег неверни неща, клюки и слухове, въпреки че има какво да ес каже.

Хайде, със здраве.

"Когато е в морето, човек никога не е сам".
Ъ. Хемингуей

Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: tolkova]  
Автор alys ()
Публикувано28.06.05 17:18







Тема Re: 2 AEG - daite mnenieto siнови [re: Eowyn_]  
Автор:))) (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 19:42



А за състезанията по английски ?Конкуренцията е между нас и Американския колеж , вас никой за нищо не ви брои.За баловете , сравнението може и да е глупаво , не знам.Вярно е , че нямам представа за това как стоят нещата при вас и нямам право да говоря , но тъй като много хора дотук си изказаха мнението по същия начин, не виждам защо и аз да не го направя.Та състезанията си казват думата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.