Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема изпитите след 7 класнови  
Автор6matka (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 12:36



Мислите ли, че изпитите след 7 клас са трудни? Как се подготвяте за тях. А има ли хора, които няма да държат изпити? За всеки случай аз не съм от тях. Моля ви пишете ми!



Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: 6matka]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 20:53



Сега какви са ви изпитите?Литература и математика нали?Добре сте си.Ние правихме и тест.Чети си тези двата предмета и ходи на частни уроци(не е задължително аз изкарах хубави оценки и без тях).Купи си сборник с решени сто примерни теми по математика.Много е ценен.Страшно ще ти помогне.На мен ми се падна същата задача,която решавах вечерта преди изпита(само бяха разменени местата на цифрите,представи си дори същите цифри).Ако го търсиш питай за сборник със сто решени теми,миналите години беше 80,сега може и повече да е.На изпита по литература задължително си вземи учебника с текстовете да цитираш.



Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: Жopo]  
Автор6matka (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 15:08



Още в началото на учебната година си взех всички необходими сборници, но все пак благодаря за имформацията. Ако имаш още нещо да ми съобщиш, моля те, пиши ми!



Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: 6matka]  
Автор LoVe_RuLeS (crazy)
Публикувано25.03.05 15:55



Според мен за изпитите след 7 клас не е достатъчна подготовката в училище, т.е. налага се да се ходи на частни уроци, което не е мн приятно за родителите (джобът им значително олеква). За мен изпитът по български е значително по-труден. Никога не съм умеела да разтягам някакви локуми, а и да зубря. И не мисля, че едно съчиннение може да покаже нивото на ученика, защото зубрещите ще се справят отлично.



Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: LoVe_RuLeS]  
Автор Бeзцeнни (добър демон)
Публикувано29.03.05 12:40



Нито пък един тест или тема по математика, но такава е ситемата

Към 6matka

Изпитите далеч не са толкова страшни, просто човек трябва да е спокоен. И аз бях с тези, дето правиха тест+ изпит по математика и/или литература. Не беше толкова зле.
Освен това не ми се наложи да ходя на никакви частни уроци или курсове. Просто поучих малко повече в рамките на един месец и всичко си беше ок. Но това си е индивидуално за всеки един човек

БМВОПВПОДХ или (0. делта х)безкрайно малка величина от по-висш порядък от делта х


Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: Бeзцeнни]  
Автор6matka (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 00:25



Супер много ти благодаря!!! Не те познавам, но явно умееш да успокояваш хората под напрежение. Надявам се всичко това, което каза, да е вярно. И между другото ти взе ли си изпита. Разкажи нещо повече за него! Много съм любопитен какво ще ми предстои.



Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: 6matka]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано05.04.05 19:57



Подкрепям че тези изпити изобщо не са чак толкова страшни. Накрая майка ми даже не можеше да спи, а аз се чувствах съвсем добре :).

Най-вече трябва да се радваш че ще си от последния випуск, който ще полага такива изпити- следващите кой знае как ще ги прецакат.

Мое лично мнение е че по литература е по-лесно. Твърдо не съм сгласна че се изисква зубрене, убене на теми наизуст или пък разтягане на локуми. Напротив, с тези неща си гарантираш недобра оценка. Много по-пълзотворно е да четеш и разсаждаваш сама над текста, без да се притесняваш че не запомняш всичко. Учителката ми по литература в 7 клас накрая все ни казваше, че ако блокираме в никакъв случай не бива да започнем да напъваме мозъчните си клетки какво е пишело в еди-коя-си тема за баба ти илийца. Отвори произведението, прочети изречението... и все ще ти дойде нещо наум :) Без паника! От друга страна 3 часа са пре достатъчни да напишеш не едно а 2 съчинения разсъждения. Просто няма за какво да се тревожиш. И... да не забравиш шоколада ;)

Математиката... там вече наистина трябва мобилизация и една огромна табелка БЕЗ ПАНИКА. Нищо сложно няма в задачите, бъди спокойна, яж шоколад и чакай да ти изплуват решенията в съзнанието ;)
В 7 клас материалът и задачите са такива, че след един момент (момента в който решиш 4871 задачи) започват да се повтарят. Не учите чак толкоз много неща че да създадат необхватен капацитет от задачи. Решавай повече, опитай се да "вникнеш" в идеята на съответната задача, а не толкова много в конкретното решение. Например ако имаш отсечки с отношения, веднага си помисли дали да не ги изправиш само на една отсечка (т.нар. допълнителни построения).

Не разрешавай на околните да те хвърлят в стрес или паника. Дори и да не искараш блестящи оценки, света няма да свърши, нито пък нещо толкова фатално ще стане (ай на това най-съм се дразнела, внушиха ми че ако не вяза в елитно у-ще едва ли не си провалям бъдещето. Таратънци ;).

Хайде- от нас подкрепата, от теб усилията ;)
И да се обадиш след изпитите какво е станало.

...пиши нещо де, пиши пиши пиши пиши!


Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: Eowyn_]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 12:28



Добре,може ли да попитам и за нещо техническо. Къде се държат стандартните изпити по БЕЛ и МАТ - в училищата "гнезда", а допълнителните - в конкретните училища със специален прием ли? Да си представим, че изпитите вече са минали, обявили са резултатите... Какво следва? Взимаме резултатите си от канцеларията в писмен вид и хукваме по желаните училища от нас да си подаваме документите за класиране ли? Колко ли опашки трябва да изчакаме и дали ще ни стигне времето да се класираме? Въобще как става това някой друг да не ни изпревари по време, а не по бал? Или има някакъв механизъм за гарантирано класиране само по бал?



Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: XXX]  
Автор6matka (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 17:44



Не съм много сигурен в това, което пиша в момента, но чети какво мисля!

Изпитите поБЕЛ и МАТ се държат във всяко едно училище.След като си вземем резултатите и "хукваме по желаните у-ща". Мисля, че трябва да пишем някъде си в кои гимназии искаме да влезем и след няколко дена отново отиваме някъде си, за да видим, дали сме приети (надявам се всички да влезем, където ние самите искаме), а времето не го мисли! На другите въпроси не мога да ти отго воря1 защото ще те излъжа.

Всичко, което ви пиша съм го наблюдавал, когато сестра ми завърши седми клас!



Тема Re: изпитите след 7 класнови [re: XXX]  
Автор LoVe_RuLeS (crazy)
Публикувано08.04.05 12:05



Аз кандитатствах преди няколко години и доколкото си спомням, за да държиш изпит трябва да подадеш документи в съответното училищно гнездо.Ттогава попълваш едни бланки с подредените имена на училищата, където искаш да кандидатстваш. Например си подредил/а училищата така:
1.НЕГ
2.73
3.35 "добри войников"
4.12СОУ
5.Английската и т.н. (можеш да пишеш колкото искаш училища)
Държиш изпитите, след няколко дни резултатите се обявяват на едни списъци в училището "гнездо". Виждаш си оценките и вече горе-долу може да се ориентираш за къде ти стига балът.
Много внимавай при подреждането на училищата. Защото ако имаш бал, достатъчен за желание 2,3,4,5, ще трябва да се запишеш в училището, което в твоя списък е под номер 2., т.е. което е най-високо подредено.(и няма връщане назад; не можеш да избираш между 2,3,4,5, а направо те класират в 2.)
Та да се върна на въпроса. Значи като си видиш оценките училищното гнездо (или както там се води) от канцеларията там трябва да ти издадат бележка с оценките. Отиваш с мама/тати/може и сам/а в училището, където си се класирал/а и се записваш. Това е.:)
Надявам се ме разбра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.