Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Училище
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема английски и езикови СОУнови  
Авторeda (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:08



Може ли да сравните къде се учи най-ефективно английски (доколкото е възможно) в държавно/общинско СОУ? Напр. сравнете 1 АЕГ, 2 АЕГ, 96-то, 33-то... А как е атмосферата/средата в тези гимназии, има ли снобария или купонът тече?



Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: eda]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 22:32



Аз уча във Втора английска и ти яж препоръчвам.



Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: cиcи]  
Автор cimbal (минаващ)
Публикувано21.04.05 09:25



А бе колко английски има...
По сичките гимназии не може да се научи английски добре. Даскалките наблягат на граматика и литература,а в същност не могат да говорят добре...зле са и с интонция и с произношение...Изключително ниско е нивото на българските учители по английски в това отношение...те не говорят жив, съвременен английски. Най-добре е това да се компенсира с обучение в странство...обмен, бригади, освен това университетите имат специални летни курсове...въобще много са възможностите. Важното е да не се разчита изцяло на учителките, щото по традиция най-слабите студентки, които едва и със голем зор завършват - точно те стават после учителки.



Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: eda]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано21.04.05 15:34



извинявай ама 1 АЕГ, 2 АЕГ, 96-то, 33-то не са държавни СОУ, а са гимназии !

аз уча в 33то иначе и оплакване нямам. в 96то също съм учила, но там няма кво да говорим за учене няма. Пълно е с тъпаци и обучението не е на ниво. Тей че препоръчвам отново 33...но пак да уточня, че е Езикова Гизмания ! Надявам се нямаш предвид 33 ОУ - Основното училище...




Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: mireto:)]  
Авторroxy (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:53



и още една застъпничка на 33 ЕГ - училището ни е хубаво, в подготвителен клас се учи по един и същи учебник с 1 и 2 АЕГ, после(това го въведоха в последните години) - по английската поредица 'Gold'(която е доста интересна и съвременна като език и тематика) и учителите по език са добри. 1 АЕГ са по продължението на учебника от подготве - 'Moving on', за 2-ра не знам...проучете мненията и решете.



Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: cиcи]  
Автор Чepeшka (ГРАФИНЯ)
Публикувано22.04.05 22:21



Ехей! Правилно, ІІаег е гимназия, където със сигурност можеш да научиш чудесно езика, аз много си я харесвам (бтв, сис, кой клас си? ;Р)

Инак не се засягайте, но няма място за сравнения м-у 33 СОУ и двете английски гимназии. Не казвам че там изобщо не се учи или нещо подобно (има ли желание навсякъде можеш да се стараеш), ама нивото далеч не е същото.

Аз имах късмета да попадна в подготве на един от най-добрите преподаватели в гимназията и макар че доста нерви трябваха за да я приема каквато е, после бях повече от доволна.

Само трябва да знаеш, че ако учиш в някоя от елитните гимназии (не само английските, но и смг, немската, френската) ученето определено ще е преди купона.

Да живеят Черешите!


Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: eda]  
АвторAvo (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 22:49



Не знам защо никой не е писал за 1АЕГ.Това е моята гимназия и мога 100 % да ви уверя,4е в сравнение с останалите изброени по-горе стои с няколко глави отгоре.Вярно е,4е учениците до някаде правят училището,но в 1АЕГ има стимул за учене и перфектни преподаватели.Не само повечето часове са интересни,но и на високо ниво.Само за сравнение-повечето от стария ми клас отиде във 2АЕГ и след изпита в 8клас моята оценка беше 5.73,а на тези от 2АЕГ едва им стигаше до 5.А тестът беше повече от елементарен-поне за нас от 1АЕГ.Лично приятели във 2-ра са ми се оплаквали,4е нищо не правят,а и просто нямат стимул да го правят.В 1-ва имаме страшно много интересни групи и клубове,извършват се различни дейности-празнуват се специални празници,има състезания в самото училище,получават се награди и е много забавно.Но и ученето е здраво.Във втора почивката е по-застъпена.И последно-на пове4ето състезания ние водим!Пожелавам ти успех на изпитите и си помисли внимателно дали да вярваш на празните приказки или на доказаната гимназия



Тема Re: английски и езикови СОУ [re: eda]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 12:57



ne mislite li, 4e v spisyka na dobrite gimnazii s anglijski bi trqbvalo vmesto kvartalnoto 96-to da vkliu4ite 32-ro naprimer???



Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: Avo]  
Автор Чepeшka (ГРАФИНЯ)
Публикувано24.04.05 14:05



5.67 среден успех на класа за миналата година от изпита след подготве.

Айде ела пак да си говорим как нищо не правят във 2АЕГ.

Да живеят Черешите!


Тема Re: английски и езикови СОУнови [re: Чepeшka]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 14:53



Това не е никакъв критерий .Аз уча в една проста езикова гимназия град Кърджали имах ме среден успех от изпита след 8ми клас 5.780 (с 0.30 повече от 1 нег) но не твърдим че сме по добро училище




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.