Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми гимназия в Софиянови  
Автор ta_ra (непознат)
Публикувано15.11.04 11:46



Моля, препоръчайте ми гимназия в София, (независимо частна или държавна), където бих могла да насоча детето си за кандидатстване след седми клас. Чувала съм най-различни мнения и не мога да се ориентирам. Ще се радвам някой да сподели опита си от различните училища, тъй като досега съм питала само за ЧСОУ Дрита, а за там отзивите не бяха добри.



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: ta_ra]  
Автор LoVe_RuLeS (mad)
Публикувано16.11.04 07:55



А какъв език иска да учи детето Ви?



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: LoVe_RuLeS]  
Автор ta_ra (непознат)
Публикувано16.11.04 12:33



Като всяко дете на тази възраст - и той гледа да му е по-лесно, затова се е насочил към английския. Доста добре го знае и го учи от детскатаградина до този момент. За мен е важно да научи западен език (независимо какъв) и да има добра дисциплина и добро преподаване. Доколкото съм запозната, в езиковите гимназии чуждите езици започват да се изучават самото азбуката, така че не смятам, че ще е пречка да учи и някакъв друг език освен английския.



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: ta_ra]  
Автор LoVe_RuLeS (mad)
Публикувано16.11.04 23:04



Във абсолютно всички гимназии се изучава и втори чужд език. След като синът Ви е изучавал английски, най-добре е да се насочи към някакъв друг език-например немски(доста е актуален в момента). Естествено според всички най-доброто училище с преподаване на немски е 93"Проф. К. Гълъбов"-Немската гимназия, следват 73-то-т.нар. Втора немска и 35-то училище.Това са трите най-предпочитани, тъй като имат паралелки Sprachdiplom. Лошото е, че балът винаги е много висок и доста ученици влизат по нечестен път....... Друго много добро училище е 12-то. Преподавателите по немски специално са изключителни професионалисти. Вярно, че са строги и изискват много, но нали в крайна сметка е важен резултатът.
Ако пък искате испански, ще трябва да се насочите към Испанската гимназия или 31СУЧЕМ. За него съм чувала добри отзиви по отношение на испанския.
Пожелавам успех на сина Ви:)



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: ta_ra]  
Автор falkenbach (никога роб)
Публикувано20.11.04 16:13



що не оставиш детето ти само да избере, ами трябва да му налагаш волята си?




Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: falkenbach]  
Автор ta_ra (непознат)
Публикувано22.11.04 10:10



Първо, защото той е на 13, тази година завършва основно училище и НЕ ПОЗНАВА възможностите, които различните гимназии биха му предложили и второ, защото пътя дотам и обратно всеки ден е грижа на нас - неговите родители, тъй като живеем в отделечен квартал и се придвижваме с кола. Така че както виждаш - той има определен избор но не мога да остана съвсем безучастна.



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: ta_ra]  
Авторcaмoбr (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 13:09



Аз кандидатсвах тази година и се записах в Първа Англиска езикова гимназия или иначе казано 1 АЕГ.Изкарах много добри оценки и можех да се запиша където искам,но избрах английската по няколко причини.Първо английският е най-говоримия език в света.Където и да отидеш ако не ти знаят езика първо на английски те заговарят.И на морето чужденец ако те попита колко ти е часа на английски го прави.Английски съм учил още от детската градина и в началото няма да ми е толкова трудно.Но то вече толкова материал взехме че взе вече да ми става трудно,но пък нали за това съм там да уча.Учителите са много строги и много изискват.Има учители чужденци от англоговорящи страни.За учениците на ч АЕГ има много програми за следване в чужди уверситети и колежи.Такива програми предполагам има и за учениците на другите езикови гимназии.Не се записах в 91 НЕГ защото немски не съм учил и щеше да ми е трудно.А ние в английската въобще не сме започвали от азбуката,а напрово с по трудните неща.Не знам дали в 91 НЕГ е така,но е ако е така ще е много трудно на тези които не са учили немски.Имам един който е 12 клас в 91 НЕГ и едва не го изключиха защото не беше учил немски и му беше много трудно.Аз познавам един дето е 9 клас в Немската и още от 8-ми клас си ходи на уроци по немски защото е много трудно като не си гу учил.Той казав че и други ходели на уроци не е само той.А немски не избрах защото майка ми работи в банка купена от немци.Тя има колежки с немски език,но на тях немския езил не им върши работа въпреки че са немска банка,защото официалният езил е английският и немците си пишат и говорят на немски.Освен това Германия няколко пъти се опитва да премахне безплатното обучение там,защото им струва много пари,но имаше протести на студенти.Но не се знае дали няма да го премахнат ако ще и да има протести.Но дори и да отиде човек безплатно там квартирата е 1000 евро на месец.Но аз нямах и намеринение да ходя там за да се записвах в Немска гимназия.А иначе в 91 НЕГ съм чувал че учителите са много добри.Училище е много добро но всеки човек трябва да си прецени какъв език иска да учи.Аз в 1 АЕГ съм с френски език,защото първи официален език на ЕС е английският,а втори френския.Освен това съм чувал че французите не обичат да им говориш на чужд език.Но за да влезе човек в езиковите гимназии трябва много да учи в седми клас.Но трудът опредено си заслужава.Това е от мен.И успех.



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: ta_ra]  
Авторнeмчe (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 18:00



В 91 СОУ - Немската може да си отличник и без да ходиш на частни уроци, ако си влезнал както трябва и учиш яко. Започва се от азбуката!!!! За съжаление и там вече не се получава елитно образование по ред известни причини. Все пак тя е най-доброто държавно училище в София.
За Веда не знам всичко, но отзивите са чудесни. Има и Sprachdiplom. Затова потърси повече информация за тази частна гимназия.
Веда - Детска градина. Основно училище. Гимназия. адрес: 1303 София, ул. Брегалница No.48, тел.: +359 2 9311359, +359 88 8453095, факс: +359 2 9311359
Има и други частни немски, но те не могат да се сравняват с 91 СОУ.
Децата трябва да знаят и английски и немски, но немският не се научава с курсове, затова мисля, че немска гимназия е по-добре.



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: caмoбr]  
Автор LoVe_RuLeS (mad)
Публикувано25.11.04 20:22



В немската гимназия, както и във всяко училище с изучаване на този език, се почва от самото начало, т.е. от азбуката.Всеки език в началото в труден. Въпросът е да се положат максимални усилия в началото. Който не учи като хората, постепенно му се натрупва материал и му се налага да ходи на уроци.(какъвто е предполагам и случаят с твоя приятел)



Тема Re: Препоръчайте ми гимназия в Софиянови [re: ta_ra]  
Авторzai4e (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 19:59



vi6te ne iskam da vi u4a kakvo da pravite za6toto sum samo 8 klas no toku 6to vlqzoh v SREDNO HUDOJESTVENO U4ILI6TE ZA PRILOJNI ISKUSTVA I 6te vi kaja da ne zaduljavate deteto si da vliza kudeto i da e bilo !!!!!!!!!!!!neka to samo si re6i!!!!!!!!vse pak e 7 mi klas i moje da misli!!!!!!neka u4i tova koeto iska!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.