Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 26.04.24 
Автомобили
   >> SAAB
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема PISNA MI!  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано03.10.03 18:54



Ne moga ve4e! Iznervih se zverski i zatova posnah nova tema!
Uvajam SAAB! Obi4am SAAB! Tova e liubimata mi kola, NO...!
Rabotia v BTK-Centralno Upravlenie! Tam ima 6 SAABa 9000 95g. 2.0 Turbo 185Hp. i 4 SAABa 900 s sa6tia dvigatel, no ne varviat tolkova!!! Tova niama zna4enie. Ta zna4i stava vapros za glupostite, koito drankat 6ofiorite na SAABite! Ma mnogo se vjiviavat tezi hora be! Abe sklonen sam da poviarvam na edin za 4elnia mu udar s 150Km/h - ni6to mu niama! Sklonen sam da poviarvam na drug za spukana guma(predna liava) s 200km/h - ni6to mu niama i na kolata. Niama da razpraviam drugite fantastiki, 4e ne sa interesni, no varha na tarpenieto mi be6e, kogato zaiaviha, 4e PREVARTAT KILOMETRAJITE!!!! Vdigali bili 260-280km/h !!!!!!!!!!!! Tova e prosto tehni4eski nevazmojno! Kakto i da go pogledne6, stava iasno, 4e kilometrajite im davat goliamo otklonenie! Az im kazvam, 4e tova, koeto e na kolometraja ne e viarno, no te si viarvat! Az gi pitam: Ami kolko triabva togava da vdigne 9000 2,3 Aero?!!!! - 320km/h li?!
Kazvam im, 4e i moiata vectra ima otklonenie i 4e kogato mi pi6e, 4e karam s 250km/h vsa6tnost e oklo 230 - 235km/h, no az ne drankam gluposti! V4era zasi4ahme s G-tech edno Volvo S80 2000g. O6te pri 120km/h dade otklonenie 10km, a sled 200km/h, otklonenieto mina 20km/h.
Ta da vi pitam. Vazmojno li e SAAB 9000 2.0 Turbo 185Hp 95g. - fabri4no vsi4ko, da vdigne 260-280km/h spored vas?!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: PISNA MI!нови [re: GAlNER]  
АвторBG_SAABer (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 19:58



Абе GAINER,
Ма тия у софето много отворени бе майна. Ми то 260 каде го карате там, по наклона след моста на Ихтиман ли бе маина. Инак аз другаде не виждам каде ше го направят туй.
Серйозно: Моя 99' 9-5 е чипнат по chipcenter.cc + К&N дирекно на кмпресора, и сам му вдигнал base boost pressure ot 4.5psi na 9.5psi. Та последно го тествах на десетката (US HWY10 between Arizona & California), там има едно местенце дето е равно и далго та се вижда дали има милйвци отдалече. Та там на равно, без страничен вятър, повтарям на равно ко карах с 240. Та при тази скорост на пета сам с 5200оборота. Ми сам сади - просто немам предвака вече. Проблема е в кутиата. Имам момент и мощност но немам предавка. Сега не мога се изкажа неподготвен за EU но ето вижте какво правят хората в Англия (www.SAAB9000.com). Mи и те немат предавка та си сменят final drive ratio gear след тюнинг. Защо? Ми шото и те немат предавка след пета. Та ше ви кажа че тия вашите да се поскатаят малко или да покажат каде точно на кой баир са го карали туй 280.
Освен това ше ти кажа че 9000 е по-тежко купе от 9-5. Сас 185 коня 260км е невазможно бе тюнинг. Та така бате. Докарай ги тия твоите да ги напиеме малко па те ше си кажат и без бой.
Апропо за твойта вектра: Каф ти е двигателя та караш с 260??



Тема Re: PISNA MI!нови [re: BG_SAABer]  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано03.10.03 22:05



Abi tia 6ofoiri v BTK sa malko fantasti! Bili gi vdigali tezi kilometria izvan BG!!! Mnogo sa zabavni! Ako im kaje6, da se ka4i6 i da ti pokajat vikat: Aaaa, ne moga slujebna e kolata! Tapanari! Ina4e na dumi sa mnogo otvoreni!

Ne si me razbral za Vectrata! S neia moga da vdigna Vmax- 230-235km/h - sase4eno s G-tech. Ina4e na kilometraja strelkata pokazva 250km/h pri tazi skorost. Ina4e Vectrata e 2000 16V DOHC 150Hp 0-100km/h za 8,5 sec. po katalog, no moiata e s kerami4ni butala i 4ip.

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Еха!!! Вече и училище за летци трябва да отваряме!нови [re: GAlNER]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 01:14



Мнооого ми са интересни са тези "шофьори"?! И къде са тези места в БГ където се кара с 260км/час??? И че със 150км/час ти се пука гума и нищо ти няма??? Егати приказките!!! Няма да повярвам -- никога!!! С няшия 9000 Griffin /200к.с/ сме вдигали "при всички оптимални условия" ну максимум 240км/час по права отсечка и то ако не се лъжа се надбяхвахме с едно "БМВ"
Среда скорост на която се чустваш най-оптимално е между 140~180км/час.

И лично съм изкарал /като пассажер/ спукване на предна дясна гума на скорост 80-90км/час -- да ви кажа усещането НЕ Е от най-приятните ми в живота. За челен сблъсък на скорост 150км/час -- и нищо няма да те има??? Таратанци =)) да не би в БТК си ховорил с духове??? =))

Тези СААБи ако не се лъжа сте ги получили /като "подарък"/ след инсталация на някакво много скъпо оборудване от страна на Ericsno? Нали? и всички са седани и са с "широки" фарове? Нали?

Успех на по пътища през есента!!! / и нищо лично -- да не попадате на водачи от БТК -- така изиза/ =))



Тема Re: PISNA MI!нови [re: GAlNER]  
АвторBG_SAABer (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 22:48



Bravo GAINER,
Ма целите ли са керамични или само час от буталото. И как се хваща биелата за керамично бутало??
Нещо интересно от исторята да ти пусна - от 1985 насам всички SAAB w USA са с DOHC & 4wheel disc brakes.



Тема Re: Еха!!! Вече и училище за летци трябва да отваряме!нови [re: Viggen]  
АвторBG_SAABer (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 22:53



Hi Viggen,
Напално сам сагласен с тебе.
Ма ти тази партенка с Ерриксон от каде я знаеш бе майна???!!! Искам тука GAINER и той да се изкаще. Ако се окаже верно - евала им правя на номенклатурата. На световно ниво са вече. Нищо ги не спира. И на задна прашка че пуснат некому само далаверка нещо да изпадне..*&!#^%



Тема Koeto si e istina...нови [re: BG_SAABer]  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано09.10.03 09:49



si e istina! Naistina dvama-trima ot 6ofiorite, nito iskam da gi sre6tam na patia, nito da se vozia pri tiah. Te sa psihopati! Edinia vinagi parkira, kato udria broniata v stenata na sgradata i to hi4 ne nejno! A drugia obi4a da parkira s pilene na gumi i da izbutva drugite koli!
Tova 4e SAABite im ne mogat da vdignat pove4e ot 240-245km/h sam im go kazal otdavna, a te mi se sardiat i sporiat! Az im kazah da ne go razpraviat tova naliavo- nadiasno za da ne im se smeiat.
Niama zna4enie, ve4e se uspokoih, za6toto dosega, samo az sporih s tiah, iavno vsi4ki sa im viarvali dosegA!
Ina4e tozi sluh za podarenite SAABi e mnogo populiaren, no za sajalenie ne otgovaria na istinata. Prez 96g. BTK se e izrasila zverski pari i e zakupila navednaj 9 SAAB 9000 2.0T i 5 900 2,0T, kato edin 9000 2,3T im e podaren, zaradi razmera na zdelkata!
SAABer, niama nujda da mi razkazva6 istoriata na SAAB, za6toto edva li ima s kakvo da me iznenada6! Ne mi e hrumnalo da sravniavam Vektrata si s SAAB, ako tova si si pomislil! Prosto me popita i zatova ti kazah, kakvo e praveno po neia i za6to moje da vdigne 235km/h, za6toto na tazi Vectra po katalog i davat 222km/h.

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: Koeto si e istina...нови [re: GAlNER]  
Автор BG_SAABer (непознат )
Публикувано09.10.03 17:35



GAINER,
Ма не ти се открехвам бе майна. Нема такова нешто.
Хаиде сполай ти за респонза майна. Виждам сега каде отиват заемите и печалбата на банките... Ма не мога проумея защо 9000 са копували 2000 след като 9-5 влиза в производство късната 1997 година.



Тема Zna4i iavno ne si me razbral, ili az...нови [re: BG_SAABer]  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано09.10.03 18:33



sam se obarkal! Tezi SAABi sa kupuvani nikade m/u 1994-96g.

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: Я ми обЪясни??нови [re: GAlNER]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 21:06



Ок ясно е сега, по какъв път са попаднали саабчета при БТК =))
Едно не ми е ясно за какъв "... пип пип пип..." са си взели 900 ( + двигател турбо)???
Този модел и без това е доста по-нелеквиден от 9000 и е сложен и капризен в подръжката, те пък са взели три =))
Предполагам в колко окаено състояния са те в момента, щом се използват като служебни коли... Не виждам никаква логика за толково голяма структура да са били взети 900 =)) (е може би някой шев искал там да се вози някои друга любовница... =)), но оюе веднъж недоумявам по повод избора...
9000 е ясно голям представителен седан - отговаря на всички точки

Хайде уманта по тези дъждовни пътища.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.