Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 20.04.24 
Автомобили
   >> SAAB
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Vapros?....нови  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано10.06.03 12:42



Zdraveite fenove na nai-iakata kola!!!
Zadavam vi tozi vapros, za6toto samo na vas 6te poviarvam, vsi4i drugi 6te me izlajat po edna ili druga pri4ina.
Ta vaprosa mi e slednia.
Neveroiatno mnogo iskam da si vzema SAAB 900 2.0 16V 96-97g. Kolata me razbiva s stil i izla4vane. No ne smeia!!! Pritesniava me cenata i. A tia e mnogo niska, okolo 8500-9500lv. ZA6TO?!!! Niakoi znae li kakav i e problema, ima li takav vaob6te ili nikoi ne iska da ia kupuva tazi kola(v koeto silno se samniavam, vijdam vseki den taliva na ulicata)? Tro6liva li e? Pra4ka li e? Abe za6to e tolkova evtina?!!!!! Vse pak e s vsi4ki ekstri!
Molia vi daite niakakvo mnenie, ne iskam pak da se precakvam. Ve4e sam si vzimal kola, koiato se precakva non-stop, ne iskam pak da se preeba!

NO PAIN - NO GAIN!!!



Тема не че разбирам много, но...нови [re: GAlNER]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано10.06.03 13:12



съм прочел доста неща за СААБ, все пак това ми е мечтата, та ня твоя въпрос няколко отговора. най-вече причината за видимо ниската цена , мисля че е изключително високата цена на резервнитв части. За сравнение ще ти кажа че високите цени на доказаните кожодери Волво и МБ са нищо в среавнение с тези на СААБ. Така че тази цена е нормална, според мен поне. Ако си рещил да вземаш СААБ , постарай се да е големият мотор , 200 коня компресор, спокоино турбината е една от най здравите произвеждани някога. Гледай също да е с механични скорости, автоматиците сдават багажа по бързо. Слабо място им е също " отделителната система " ауспусите:))) иначе се гледа като на всяка кола , следи от малсо, по втулките най-вече тази до скоростанат кутия, накладки , маркучи и т.н.
Един приятелски съвет, ако се решиш да си вземаш такава кола, подложи я на всички възможни тестове, компресия сходомост на колелата, състояние на съединителя и всичко за което се сетиш. Ако стария собственик се прави на луд , хич и не се занимавай, защото това е колата с една от най-скъпите поддръжки, и не дай си боже да се счупи нещо по сериозно , тогаз майка ти жална. а и да не забравя единственото слабо място , което е известно фабрично е маслнета помпа, ако е карана доста и си личи че не е сменяна , мисля, че работи нормално .
ами това е от мен, ще се радвам ако съм помогнал с нещо
няка все пак да чуеш мнения и от хора които са притежавали или поне карали такава кола
btw аз имам Волво и направо ми съдират 100 кожи от гърба, та ако имаш пари да я подържаш не се плаши СААБ е един от най-добрите автомобили
УСпех!!!


ха сега де?!


Тема Re: не че разбирам много, но...нови [re: maniqshki]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано10.06.03 14:55



Me4tata mi e da karam SAAB! No tova 4e 4astite sa bezumno skapi edinstweno me spira! Drug e vaprosa, 4e ako se razvalia riadko niama problem.
Ta az za 2g. sam dal nad 7000 lv. po kolata mi, i to samo za remonti. Stava vapros za Opel Vectra 2000 16V 150Hp 91g. Oswen, 4e neprekasnato ne6to se razvalia(dvigatel, el. s-ma), 4astite i sa ot 2 do 3 pati po-skapi ot na obiknovenata Vectra. Onia den smenih skorostnata kutia i saedinitel! Izleze mi 1500lv. pri polojenie, 4e skorostnata kutia be6e vtora upotreba.
Togava si misleh da si vzema SAAB 9000 91-92g, no ne si go vzeh, za6toto si misleh, 4e Vectrata e s evtina poddrajka....eba mi se maikata!
Ta tova mi e ideiata - riadko ili 4esto se 4upi ne6to po SAABa, za6toto ako se s4upi ne6to vednaj na 2g....emi OK! Pa dori i da e 2000lv.

NO PAIN - NO GAIN!!!



Тема Re: не че разбирам много, но...нови [re: GAlNER]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 01:17



po princip se zanimavam sus toyota,
no tuk v italia e pulno sus saab-ve po morgite, taka che ima evtini chasti!
drug e vuprosut kak da si gi nabavyash.
a otnosno kutiyata na vectrata, boze odrali sa ti kozata tey alchni hora, taka kutiya tuka struva maksimum 200evro i to sus garanciya ot morgata!
inache kato kola koyato se bori da zaeme mestoto na BMW i Benz v evropa, chastite sa i naistina skupi! imam priyatel raboti v glavniyat skled na saab i volvo vuv holandiya, i mi e kazval che nyama da si vzeme saab a volvo, poradi cenata na chastite!
ti si znaesh nai dobre. no ako shte e Saab neka turbo da e!




Тема Re: не че разбирам много, но...нови [re: punky]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано11.06.03 03:11



значи и двамата с колегата стигнахме до два еднакви извода, 1- скъпи части и 2- турбо мотор
аз пак те съветвам, ако ще купуваш стокам собственика няма да има нищо против да я разчекнеш от сякъде дет се вика, иначе не му е чиста работата. Това е казах ти слабите места, ако дай боже се сдобиеш с такова бижу, ще се радвам да ме качиш:)

ха сега де?!


Тема Re: не че разбирам много, но...нови [re: maniqshki]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано11.06.03 14:39



Ima li niakade niakakwa informacia za slabite mesta na tozi SAAB? Za 9000 sam namiral na vremeto celi statii.

NO PAIN - NO GAIN!!!



Тема Re: не че разбирам много, но...нови [re: GAlNER]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано12.06.03 00:30



има да, има 2 статии в мобиле.бг и по руските сайтове има доста, порови се през гугъл, ще намериш доста неща
айде успех

ха сега де?!


Тема Re: четете мат. част! Господа =))нови [re: GAlNER]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 21:16



1) пише на латиница, моля ти се!
2) намали размерите на своите снимки до нормални (дори с моя кабелния нет не можах да ти поогледам Вектрата)
3) щом =)) си вложил толково пари за някаква си Вектра (споко! и аз съм този ид***от, който вече в карал в моята тъпа Sierra 2,0i DOHC, 120ps около 5000лв по ремонти пр.) САБАБ 900 да още и от 96/97 година въообще няма да те притеснява.
"Правила" :
а) кола да е "нов внос" или поръчвай я от Германия (но не и от Швеция, там са по-скъпи и повече има почит и уважение към марката отколкото в Германия, може да е от Италия - вярно има ги доста. Аз във Варна не успях да си взема един бял, още съжелявам --- много сполучлив се оказа)
б) ако колата е от тук (БГ) --- дали се е обслужвала в Гриффин ООД! дали има сервизна книжка;
в) кой е предишния собственик, ако е някаквъ "лельо" --- не си помисляк играеш с тотото (дори с огъня), такива коли или се сменят поради факта че собственика иска да си вземе нов 9-3 или 9-5, и (!) и задължително мечтае за модификация "Аero", а сънува "VIGGEN" =)) Тогаво можеш да се довериш на такъв човек (за съжеление в БГ това са единици, това не e Russia --- където марката е Кult!!!!№
в) колата особено 900 SE Turbo (185л.с) трябва да се взима задължително след 1996г по раните версии са били "сурови" и "хлипкави" --- особено по ходова част и електрика.
г) в момента (ако ще прегледаш списания за автообяви, ще видиш има няколко 900 във Варна, в Дупница има едни, но са "убити" особено тоз от Варна ... цвят лилав =))
д) за БГ пътищата и с оглед разходи за подръжка (моето лично мнение и аз си търся такъв) 900 SE 2,3i (150л.с) с кожен салон, с 5 врати (може и купе, още по "готЯно" =)), с цялата електрика, с МПК (не е автоматик, но иначе автоматика на Саабите също е на ниво и не е вярно че се ******ва бързо) и два аербега Това за мен е идеал като сигурност/цена/имидж/ и пр ...
е) за последние две години в БГ ситуация много се подобри в посока към СААБ, започнаха да се появяват все повече и повече коли най-различни (и 900ОГ и 900НГ и 9000 и 9-3 и 9-5) което много и искрено ме радва.
ж) "мит" за прескъпите резервни часто на СААБ е само мит, малко са по скъпи от същите за моят тъп Форд (ама има разлика за което ще даваш и в какво ще инвестираш парите си)
з) мога да пиша ама имах труден ден
е) адресите в интернет www.auto.ru/saab/ и http://www.saabnet.ru най-доброто в мрежа аз всеки ден съм там
и) ако трябва повече инф-ия пиши ме на vva@filbg.com
Хайде успех и keep SAABing forever



Тема Re: четете мат. част! Господа =))нови [re: Viggen]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано14.06.03 10:03



Ei, mersi, 4owe4e!!! Vdahna mi sveja struia i pak zapo4vam da se oglejdam za istinskata kola - SAAB
Sega sam si haresal edin:
SAAB 900 2.0 16V, 07.97g, 146000km, klimatr. + wsi4ki ekstri. 130Hp, za 8700lv.
Struva li si? Ili triabva da tarsia ne6to s Turbo ili po- goliam dvigatel?

NO PAIN - NO GAIN!!!



Тема Re: струва си, струва си ... [re: GAlNER]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 17:11



Ами едно мога да кажа, преди да вземеш тази кола
Отиваш в Гриффин ЕООД в София на ПЪЛНА диагносткиа (недей да си спестяваш пари за това нещо); да видят чрез компютър всичко, да проверят компресия, електрика, свещи, ходова част, изпускателна система, дачици за AIR Bag, да не ни би е била блъскана и пр.
Да ти направят пълна распчеатка в какво е състояние колата, ако е в търпимо (имаш основание пред собственика да намали цената) ако е в окаено състояние: едно от двете или се отказваш и чакаш късмета да ти се усмихне next timе или собственик ти прави тотална отсъпка (с цел да се отърве от колата) и ти започваш да я възстановяваш
Друго което мога да кажа такива коли се купуват САМО са себе си!! За своите идеи, възгледи и своего ЕгО!!! Тази стока е абсолютно НЕликвидна (особено в БГ) --- мисли му!!! недей да мислиш. че ако сега ще я вземеш след два месеца ще можеш да я препродадеш (има мааалка вероятност и то тя важи с-а-м-о за София) Ако си от друг град ---> подобре продължавай да си четеш Толлкина =))
Иначе за твоя "екземпляр" мога да кажа че е най-оптималния вариант за БГ пътища, двигател е атмосферник, 130к.с са напълно достатъчни за нормално шофиране. 146.000км е абсолютно нормален пробег ако е колата е внесена от чужбина, ако колата е вземана от тук --- особо внимание ходова част!!!!
Годината също е супер, понеже в последните бройки на 900 са започнали да се слагат части от новия 9-3 който излезе през 1998г на мястото на 900NG (New Generation), и практически са отстранени всички бъгове от първите партиди на 900 от 1994г до 1996г
За Тurbo на 900 аз имам особено мнение, да като истински СааБер искам Сабаб с турбина, но с оглед на нашата реалност в БГ предпочитам -- компромис, да ибера по-лекия вариант т.е бе Турбо. + като правило с Турбо колите са доОоста са по-скъпи, колите са юркани --> дай боже (все пак е нормало да имаш по капака 185к.с няма само да ги гледаш); турбина се намира на предгробищно състояние (а ремонт или =)) покупка на нова е доста "неприятна" занимавка) и не е маловажен фактор че в БГ данъци за колите повече от 150кс. са доста височки, този фактор не е за пренебрегване.
На варинант с Турбо (лично аз) ще се навия само когато ще бъда абсолютно сигурен в историята на колата и ще познавам собственика и пред мен ще бъде цялата "хронология" на МПС в лицето на сервисна книжка.
И (пак ще се повторя) че е много леко да се даде съвет, а бе ... СААБ без турбо не е Сааб --- вярно е, но сме в БГ и да си чупя кефа няма да позволя на никой. Следователно искам да си избера 900SE с 2,0i (130k.s) или 2,3i (150k.s) с кожен салон задължително с два Air Bags да е 96/97 година и е задължително черен =))
В заключение: успех в търсенето и успех да си ибереш достоен съперник на Вектрата =))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.