Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 26.04.24 
Автомобили
   >> SAAB
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ne moga da poviarvam prosto!!!  
Авторlvo_Saab-a! (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 01:53



Purvo prochetoh povecheto pisanitzi v tozi klub.Goliam fen sum na Saab i sus sigornost smiatam da karam takava kola.Samo she edno ne moga da poviarvam.Purvo tova che Saab bili kupeni ot GMC.Edni razpraviat che tova bilo sled 1992 godina a drugi ot 1998 godina.Smiatah da pisha za tochna informatzia na Andy obache se otkazah kato gledam che i toi spodelia temata zaedno s Tanuco i ostanalite.Taka che niama smisul sigoren sum che tuk ste mi dadete vernia i pravilen otgovor do kolko e viarno tova i nai veche razchitam na Andy i toi da se vkliuchi i da kaje istinata.Osven tova ne moga da poviarvam che otkakto GMC sa kupili Saab veche Saab ne e tazi istinska i zdrava Shvedska kola.Poradi fakta che v neinoto konstruirane modernizirane i taka natatuk dokato se stigne do proizvodstvo i se mine prez tehnicheskoto proektirane amerikantzite ot GMC sa ostavili mnogo sledi i sa se namesili mnogo yako v tehnologiata na Saab i za tova moje bi Saab ne e tozi istinski zdrav avtomobil kato predi a moje bi niakakva nova zagadka.I moje bi za tova Andy spomenava che novite Liubiteli na Saab ot novoto pokolenie koli Saab kato The New 9-3 Sport Sedan ste sa mnogo dovolni ot tazi kola.Da ama posle mu pravilo losho vpechatlenie tova posle onova no obsto vzeto kolata bila mnogo hubava.Niama tova i onova iskam da chuia istinata na tzialata tazi istoria i vsichki tezi brastolevitzi a ne Andy da razpravia che The New 9-3 Sport Sedan koiato bila s turbo kompresia vurviala prez tzialoto vreme ama go niamalo tozi moment v koito sled natiskane na gazta izvednuj kolata se strelvala neudurjimo napred ama i s tova se bilo svikvalo.I vtoro kakvo iska da kaje s tova che ne bila mnogo nova kato e davat model za chak 2003 godina i ste bude pusnata v prodajba prez mesetz oktomvri 2002 godina kato tzenata i ste otgovariala na BMW 3-Series,Audi A4 i Volvo S60.A nai veche me podrazni tova che kato bil vleznal v neia da e testva zabeliazal che ot Saab nisto ne bilo ostanalo???Chakam vashite otgovori kakto i na samia Andy!!!



Тема Re: Ne moga da poviarvam prosto!!!нови [re: lvo_Saab-a!]  
Автор 93conv. (korav)
Публикувано07.11.02 19:49



znachi ot opit ti kazvam slednoto:
1.moita e na po malko ot godina ot magazina-2.0LPT i vse oste e po skapa ot 3-kata na BMW a s ekvivalenya-kabrio e na edna cena.
2.ima vsichko koeto mozesh da si predstavish-toez niama-niama!
3.koi kogo e kupil nema nikakvo znachenir za men-za
40000 euro poluchavash saotvetnoto kachestvo i nai vaznoto niamash nikakvi problemi...dosta moi poznati se nabalbukaha s BMW-ta i vseki kazva-poveche nikoga niama da si kupia BMW-zashto li ,zashtoto v servizite im e mnogo skapo dori i za belgia,a otdelno davat i defekti...na saab-a smiana na maslo +profilaktika 95 evro u firmenia serviz za sapostavka v nissan+140 evro/za scupena primera 1994 godina.
4.za vozene i dinamika-koito vednaz se e kacval na nov saab nema nuzda ot obiasnenia,tarsi se mnogo kato marka i tuk se chaka minimum4 meseca sled
porachkata...
ta tova e v obshti linii!USPEH!



Тема Re: Ne moga da poviarvam prosto!!!нови [re: lvo_Saab-a!]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано08.11.02 20:42



Не съм голям специалист по СААБ обаче ми се струва че нещата които е написал Andy са доста верни . Не съм се качвал в модела за който той говори но колата си е видимо една Вектра от предпоследните само че силно модифицирана . Така че за съжаление явно истинският СААБ остава в миналото.



Тема Re: Ne moga da poviarvam prosto!!!нови [re: 93conv.]  
Авторls (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 05:07



Predi 2 god. imah Saab 900 turbo 1988godina model, i moga da kaja che tova beshe golyam bukluk. Mnogo skap serviz i chasti i sled kato izharchih nyakolko hilyadi $ i golyama razpraviya s oficialniya saab predstavitel koyto nakray mi predlogiha $1000 otstapka ako si kupya nov saab az go podarih na edna blagotvoritelna organizaciya i si kupih subaro outback ltd 2000g. Beshe na 50 km.
Ot dve godini sam zabravil za problemi i hvarlyane na pari. Za men za sega po- dobri koli ot Yaponskite nyama. Ako izkash da mi pishesh
lsavov@hotmail.com



Тема Re: Ne moga da poviarvam prosto!!!нови [re: 93conv.]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано17.12.02 22:08



vig sega edinstvenoto koete 6e ti kaga e 4e top modela na 9000 struva6e nad 80 000 $ a top modela na 95 edvam se dokarva do 100 000 leva. ako na novata 93 se slogi emblema opel tova 6te bude opel. pravi si izvodite sam. saaba ve4e ne e saab za sugelenie!!!



Тема ALOOO,EXPERTA!!нови [re: bobi]  
Автор 93c. (lepkav)
Публикувано18.12.02 15:38



kav OPEL balnuvash be?
motora deto e nad 170 konia,ABS-a ili sistemite za sigurnost deto SAAB gi vgrazda ot 25 godini -koe to4no e OPEL ?
taia fatka "obshta platforma" kvo ti govori?shtoto po tvoiata logika izliza ce AUDI A4 vsashtnost e SKODA SUPERB-da ama ne e!
na temata "ceni" takava zabluda te trese 4e mi e macno za teb: za 80 000$ mozesh da kupish JAGUAR i PORSCHE bree,nashia!!
"leka"spravka za ceni u BG-to:1995 godina 9000AERO,2,3T s parvia vaobshte vgrazdan hladilnik za napitki izleze 41 000$-ako ne viarvash zvanni na "GRIFIN" -edinstvenia oficialen za BG!
ta ne se izhvarliai prezdevremeno ce prai losho vpe4atlenie i ne samo na zenite....

m-kato marsol,s-kato sopol!


Тема Светлина в тунела !!!нови [re: lCE]  
Автор Andy™ (Keep Saabing)
Публикувано20.12.02 13:35



Здравейте, всички любители и почитатели на марката !
Светлина в тунела ! Карах новата 9-3-ка Sport Sedan вече на доста по-дълъг път. Невероятен автомобил !!! както всичко хубаво нещо, така и тук - много бързо се свиква, и когато се качих на моя верен но стар 900 след тази 9-3 ка, ... уви ...
Новините са добри за почитателите: цената на новата 9-3-ка започва от 57`600 лв. с ДДС - модела е ниво LINEAR, следващото ARC е с цена 65`900 с ДДС, най-скъпия е 67`300 - VECTOR. Това са цените за автомобила с 2.0 t (light pressure turbo) с мощност 150 к.с. За сравнение 76`200 е цаната на ARC със 175 к.с. мотор . Още по-добрата новина е тази, че същия мотор (еднакъв и за двата примера посочени по-горе) ще може да се тунингова от придворния тунингмайстор на СААБ - Hirsh Performance - срещу много прилична сума до невероятните 220 - 240 к.с. Сещате ли се какъв самолет се получава от това ?
И още една по-хубава новина: започнах работа по създаване на официален сайт на СААБ в България.
Адреса естествено е www.saab.bg
Там ще има достатъчно информация за всичко, свързано с марката, съюза със Скания и последващия "развод" и съюз с GM който стана факт през 1990 г.

Затова разбирате, че нямам достатъчно време да отговарям на всички запитвания, и въпроса ще бъде решен генерално .
Сигурен съм, че ще чуете доста добри новини за СААБ в България като цяло, вярвам, че "старите" любители на марката ще бъдат още по-верни и ще продължат да ни помагат, а новите хора, които досега не са познавали автомобилите СААБ, все пак ще разберат, че СААБ не са просто автомобили .. СААБ - това е начин на мислене .
С пожелания за весели празници !
Искрено ваш:
Andy™




Тема Re: Светлина в тунела !!!нови [re: Andy™]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано21.12.02 22:17



Предполагам че имаш инфо по въпроса - в пресата пише че новият 9-3 е изграден на платформата на GM на която е построена и най новата Вектра . Обаче аз като гледам 9-3 много повече съм склонен да мисля че е изграден на базата на предпоследната Вектра . Каква е всъщност истината ?



Тема Re: Ne moga da poviarvam prosto!!!нови [re: lvo_Saab-a!]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 10:17



iskam samo da spodelia-dnes me vozi edin priatel-kupil si e SAAB 95,2001,turbo,vzel go e udaren i go e opravil,ebati rezaka,s ra4ni skorosti,napravo mi skri shapkata:)))))))))))) luda rabota,sas vsi4ki extri,i e samo na 18 000 mili:)) jalko ,4e niamam pari da mu go kupia:)))




Тема Re: Истината е много проста...нови [re: lCE]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано04.01.03 12:37



Да платформата в/у която е изградена новата Вектра и Сааб 9-3 Спорт Седан е една и съща, казва се Епсилон.
Само че всичко останалото в Сааб е шведско: ходова част, окачването, двигатели, за обзавеждането въобще мълча.
Например новият джип на Порше и изграден в/у платформа на WV Toureg :-))
И??? Никой не го (имам в предвид Порше) рита с крака и не го посочват с пръст и викат: -- Хей този е построен в/у платворма на "Народна Кола". Другия пример Мерседес използват турбините и запалването (особено за дизелите) от Митсубише :)) Пак никой не отрича, че от това МБ се е променил
С процесите на глобализация и унификацията това е напълно нормален процес. С оглед на оцеляването на марките - друг изход няма. По-добре този начин отколкото доказването на "независимостта" като го прави Фиат или Ланча. Резултата е известен!
В края на краища който държи на имиджа, на независимостта, на безопастността ще избере 9-3 Спорт Седан, а този който иска да бъде "като всички" да си кара нова Вектра...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.