Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 01.05.24 
Автомобили
   >> SAAB
*Кратък преглед

Тема Shto za klub e towa?  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 10:59



Izwinete me che se nameswam po tozi edin nachin. No az izwednaj izpusnah nishkata na komentarite i sentenchiite. Towa klub na hora koito imat kakwo da kajat po temata SAAB li e ..... ili miasto za maniashtini granichesti s obidi.
Az wse si mislih che towa e miasto w koeto moje da se nauchi neshto - ia tehnichesko ili pak dori i koriozi. Koj kakwo e prejiwial s kolata si ili kakaw problem e imal i kak go e reshil. Kade w interneta ili pak na drugo miasto e widial ili nauchil towa ili onowa. Ako shtete kajete che "toia" ili "onia" prodawa chasi nezasluveno skapo ili sa che sa falshiwi ili pak sa super. Che w "tozi" serwiz ne prawiat neshtata kakto triabwa ili pak samo tam gi prawiat. Ama prazni prikazki ot roda az mislia che tazi kola e super a drugite sa bokluchi. Chial swiat kara koli i waw wsichki kraishta na sweta ima kakto ednite taka i drugite koli. Ima i kuriozi i kakwo li ne. I kakwo mislim wsichki balgari dori wzeti zaedno a ne otdelniat Petko i Ivancho ili kojto i da e.......ama nikoj ne se interisuwa. Karat si USAnchite, italianchite i rusnachite "tapite" koli i dori nikoj ne zabeliazwa che niakoj si pich ot golemiat grad ili malkoto selo tam niakade kadeto i da e zabeliazal kolko mu e "tapa" kolata. I kak ne se uskoriawala ili namaliala taj kakto na nego mu hareswalo. Prosto warshi mu rabota, kefi i se i towa e. A kato mu omrazne si kupuwa druga i zabrawia.
Ne znam zashto triabwa da se opliuwat markite koito sa bili i shte badat. I neka da se radwame che SAAB e edna ot tiah.
I kato im poglednite na drugite darjawi SAAB klubowete nikade pocheti nikade niama takowa izobile na mnenia ot roda :towa e super - onowa e bokluk. Imat si horata waprosi pitat se i si otgowariat, i to kompetentno, majstorski: sas katalojni danni, diagrami, shemi i chalami i kakwo li ne. Towa im spestiawa naistina mnogo nepriatnosti. A kluba stawa kato edna bezchenna kniga deto da ti e kef da ia chetesh - a ne da te e sram. Moje bi sobstwenichite na SAAB w BG ne sa taka mnogo ili pak kolite ne dawat takiwa defekti. Ta polowinata ot napisanoto e predpolojenia na ewentualno imashtite jelanie da imat SAAB i na drugata grupa deto e prochela kakwo sa napisali horata niakade po sweta ta tiahnata selekchia po napisanoto. E ne otricham tuk tame ima i chenni neshta - pone za men.
I oshte wednaj se izwinawam za wmeshatelstwoto. Saznawam prawoto na wseki da pishe kakwoto si iska i na drigite ewentualno da go prochetat. Prawa .....dal gospod na tazi swobodna zemia. I dano da ostana razbran - wsichko towa go pisha s ideata da e za hubawo a ne da obidia niakogo!

Todor



Тема ще бъде ...нови [re: Todor]  
Автор Andy™ (Keep Saabing)
Публикувано26.08.02 23:42



Евала, пич. Надявам се да четеш и кирилица, (а иначе как би стигнал дотук). И аз напоследък не съм проверявал раздвижването в клуба по няколко причини . Първо, защото бях отпускарче , второ защото не ми беше особено интересно точно тук, и чат-ат се логвах в един руски клуб на СААБ, където получих много ценни сведения за колата си, а и не само за това. Там има истински СААБ-фенове, и са големи манияци. Съгласявам се с това, че и там понякога коментират и други автомобили (няма нищо лошо в това), че и там сравняват СААБ с другите марки, но общо взето винаги завършват по един и същи начин - е, да .. другите коли са хубави, но СААБ е автомобил за ентусиасти и индивидуалисти. Когато аз си купувах колата, много преди това знаех какво търся. Въпроса беше само в това дали ще се вместя с определения за това бюджет или не, дали колата ще бъде купе или седан. Та в края на краищата се спрях на един общо взето запазен 900 GLs от 1982 г. толкова можех да си позволя, с това се сдобих. Не се оплаквам от колата, въпреки, че откакт я взех, имаше няколко по-сериозни ремонта, но все пак автомобила вече е на възраст, и тези неща не само са нормални, но са и задължителни.
радвам се, че има хора като теб, и се надявам, че в бъдеще клуб СААБ в ДИР-а ще бъде едно място, където ще може не само да изкжем мнение по въпросите за СААБ (а и не само), но и ще си помагаме при определени ситуации, при търсене на части (вече съм тесен специалист по откриване на части в България ), и т.н.
Продължавай в същия дух.




Тема Dano da ne sam obidil niakogo!нови [re: Andy™]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано30.08.02 05:40



Dano, dano!
Ideata mi beshe samo da pomislim kak da stane tozi klub "rabotesht" i "reshawasht problemi". I az smiatam che imenno kola kato SAAB sas swoiata unikalnost w resheniata dawa takawa wazmojnost zashtoto ako poglednete retrospektiwno prez godinite do ima kakto zapazeni reshenia ot "wekowe" taka i nowi neshta. I kogato kazwame che edna kola e "welika" i "super" to moje da se kaje i zashto i to taka che da se widi che tozi kojto go kazwa e "watre w neshtata" i to sawsem po tehnicheski ili izmislete go kak.
Primerno az ot edno wreme znam che niama neshto koeto da ne se "razglobi" - grudo kazano da ne moje da se opishe izmeri ili sapostawi s neshto ot dadena tablicha ili kakwito i da sa danni (primerno na starite-nowite koli, na skapite-eftenite neshta, na moshtnite-ikonomichnite ili kakwoto i da e tam ) a imenno towa sa sredstwata na poznanieto i ako shtete majstorstwoto, dori kato se zapochne ot edin takaw prost i sashtewremenno dobre izmislen opisatel kato VIN nomera. Ostanaloto e tarikatshtina, hudojestweni izmislichi ili prosto mannii. E neka i tiah da gi ima, neka da se posmeem i da rakajem kakwo sme procheli( az naprimer umriah ot pritesnenia i smiah kato chetoh istoriata s konia na magistralata ot Volvo kluba i poneve predi SAABa imah Volvo koeto naistina mi be mnogo wiarno do kraia ta ia rapechatah i tuk w Chicago na koj li ot moite poznati ne sam ia prochel ). Ta takiwa istoorii.
Mejdu wprochem i administratora (uprawitelia ili prosto kazano "nadziratelia") na tozi klub moje da pomogne primerno kato otwiri niakakwi osnowni temi koito niama da izchezwat w arhiv (deto ne se gubi, ama kajete kak da se dokopame da nego, shtoto az naprimer taka i ne namerih ARHIVbutona). Ta primerno moje da se otworiat niakolko "wechni temi" - dwigatel, chasti, majstori, kupe i kakwo li ne (neka ne sam az diktatora deto shte opredelia kakwo i kak). Neka da ima i prawila deto da sa iasni na wsichki - shtoto sigurno az sam nerazbralia no kajete mi kak da loja niakakwa malka kartinka ili link(deto e uj zabranen no imashe takaw na edin ot komentarite deto wodeshe do edna izmislena stranicha za nikade ili po tochno niakakwa stranicha s nikakwo informachionno sadarjanie - shtoto gerba i niakakwi danni za istoriata moje da se prochete nawsiakade po site-s i to powiarwajte mi mnogo po-podrobno) ta az neukiat i do sega ne razbrah kak stawa ili koj moje i koj ne da go prawi. Kolko goliama da e tia. A da ima takiwa neshta e nujno - dano da ste saglasni s men. Primerno az imah problem s edin chark throtel posishan senzor i se okaza che pod towa naimenowanie ima kakwo mnogo razlichni i poneje e zaliato ta samo po kartinkata na parwo wreme se oriantirash. E kak da popitash ili da obiasnish za kakwo stawa duma .....kato wseki w glawata si shte si ima negowata kartinka i eto ti greshka.
Dano da se oformi club-a taka che da ni hareswa i dano da ne e kato w stariat wich deto ediniat kazal na drugiat che takiwa edni loshi neshta shte napishe za nego waw wesnika i taka shte go osmee che drugiat naistina se pretisnil i ......ne prochel tozi edin westnik (razbiraj ne wlizal poweche w tazi pretesnitelen club) i taka propusnal da se pretisni....toj kakto w prikazkite oshte jiwee i se smee kato newinno poglejda chujdoto(...tite SAAB clubowe).



Тема Re: Dano da ne sam obidil niakogo!нови [re: Todor]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 15:41



Положението е следното:
отколкото да седим и да си приказваме различни глупости относително какво да се направи, как би изглеждало, как не знам к'во си ....................... и пр. (и все в бъдещето....)
Българското веб-пространство на тема СААБ не само е бедно и оскъдно --- то го няма изобщо!!!!!!!!! Освен сайта на Анди (за което му свалям шапката, за ентузиазма му!!) и няколко статии в авто списания (с неизвестен произход) информация на тема СААБ -- отсътства!!
Следователно, най-яркият пример отидете в саабнет.ру и да видите за какво става дума, в какви обеми като емоции, информация, капацитет, количество (на каквото и да е) и др. става и протича живота на тези хора, които са обеденени само с четири буквички: С.А.А.Б. !! Стига с критика
Хайде да направим нещо по същество, по конкретна стъпка, малко да се популизират наши "самолети" (аз все още нямам своя Сааб, в процес на търсенето... в БГ все попадат максимално "убити" коли :((( )
Разполагам с огромен личен архив на тема Сааб (за 900OG; 900NG; 9000, 9-5, 9-3, Viggen, 9-3 Sport sedan) като различни фото, статии, наблюдения и др. информация. Ако ще се обединим, сигурен съм че ще направим нещо интересно, новоторско и исключително индивидуално (като самите коли, кото носят името СААБ). Чакам мнения, предложения, идеи, критика, случайни хрумвания и др.
Тодор, по някакъв начин можеш ли да пишеш на кирилица??? Просто ме убиваш да чета на латиница, тези огромни абзаци.
Успех по пътищата.................



Тема Re: Dano da ne sam obidil niakogo!нови [re: Viggen]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано06.10.02 01:30



Absoliutno si prav.Triabva da se napravi ne6to po tozi vqpros.Vse pak edno e na dumi,a drugo na delo.Kak da se sravniava me s rusnacite?Pogelavam vi uspeh i samo SAAB



Тема Re: Dano da ne sam obidil niakogo!нови [re: Viggen]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 11:58



Mnogo se izwiniawam za moiata LATinicha....no ne moga da pisha na CYRlicha.
Bih iskal da sam polezen s neshto na tozi CLUB i moga da predostawia moiat lichan FTPserver za sahraniawane na SAAB fajlove pochiti proizwolno golemi.
Moiat FTPserver se naricha ftp://ftp.chichagobg.com/SAAB, basiran e w USA - Chicago i imam postoianna 24h connec-tia do barz internet. Ot SAAB stranichata wseki moje da chete no ne i da zapiswa.
Ako ima jelaeshti da poblikuwam tiahnite file-ta pishete mi na e-mail addres:
todor_p@yahoo.com




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.