Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:22 23.04.24 
Автомобили
   >> SAAB
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Moiat SAAB 9000 e neshto kalpaw  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 11:12



Minalata godina kupih SAAB 9000CSE 2.3turbo sas automichna skorostna kutia. Mevduwprochim viweia w USA, Chicago. Ta kato istinski glupak se izgruhtiah i go kupih ot balgarin. Wsichko mu be super do 3tiat den. Posle neshtata stanaha se promeniha izwednaj i kolata spria na ulichata. Dwigatelia si raboteshe weche s chukane .... no skorosnata kutia ne - e samo na zadna no...... az ne ia karah mnogo na zadna. Sled dalgi newoli dnes mi saobshtiha che skorostnata kutia e weche okonchatelno gotowa.
Waprosat e ima li smisal da se prawi dwigatela. Problema e edno chukane w oblasta na 1wi chelindar, koeto se chuwa otwatre. Inache moshtnost ima e ne kato chistak nowa no......
Mevdu wprochem smenih weriga i prilivashtite kam neia koleleta, remachi i obtegachi. A na glawata na dwigatelia - powdigachite.
Problema e che tuk truda e mnogo skap i sega sam pred delema - kakwo po-natatak.

Taka che shte mi kavete li mneniata si po tozi wapros.
Molia wi ne mi obiasniawajte kolko sam glupaw zadeto sam go kupil i to ot "priatel" balgarin. I gledajte da ne prawite greshki kato moite.



Тема Re: Moiat SAAB 9000 e neshto kalpawнови [re: Todor]  
Авторliubopitko (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 11:17



I zashto go kupi kato e taka zle tozi SAAB?



Тема Re: Moiat SAAB 9000 e neshto kalpawнови [re: Todor]  
АвторSaabadgiq (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 18:03



Bratle, moge takuv da ti e kusmeta! Zashto si mislish che zemlqka te e prekaral. Na vsichko vse nqkoj den mu idva vremeto.
Shto se otnasq do automatichnata skorostna kutiq ne si li chuval che po princip sa si kekavi. Moqt sushto originalno e bil sus automatichna, no predi az da go vzema sa mu q smenili s ruchna.
Shto se otnasq do chukaneto - tova si e ot nqkoj povdigach. Ako ne si smenql skoro maslo, smeni go. Sledi i nivoto na masloto i gledaj da kloni kum max.
Ako tova ne pomogne dobre e da zapretnesh rukavi:
- otvij vsichki boltove na kapaka na glavata, vnimatelno go mahni
- s otvertka natiskaj edin po edin povdigachite, te trqbva da sa tvurdi. Ako ima nqkoj mek to toj chuka
- trqbva da vdignesh suotvetniq razpredelitelen val - tuk obezatelno vseki bolt i detajl trqbva da zapomnish ot kude si izvadil - ne biva da se razmenqt mestata na cherupkite i boltovete
- predi da vdignesh vala trqbva da ohlabish i verigata - tuk veche e shibano ako nqmash opit shtoto posle i centrovka se pravi
- vdigash vala i vadish prokletiq povdigach (mnogo rabota za nishto) Moge da ne go smenqsh. Oburni go obratno - tochno po sredata shte vidish edno cilindyrche. Izvadi go. Ot drugata mu strana ima edna suchmichka. Natisni q s neshto ostro i izpompi masloto koeto se namira vutre. Posle nalej v povdigacha novo maslo, vkaraj cilindyrcheto i pompi dokato se vtvurdi. Posle sglobqvaj i vnimavaj s verigata

/Ponqkoga chukaneto se opravq ot samosebe si :))) /



Тема Re: Moiat SAAB 9000 e neshto kalpawнови [re: Todor]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 08:04



Blagodaria ti mnogo za chennite saweti. Az naistina niamam mnogo opit osobeno sas SAAB. Tozi mi e parwiat i za savelenie ot momenta w kojto go kupih do sega sam go karal 2 sedmichi prez ostanaloto wreme e po serwizi. Az sanarodnika znaesh li..... az sam si winowen naj-weche zashtoto se dowerih i to na chowek kojto uv go poznawam ot momenta na moeto pristigane w USA - 2godini predi da go kupia i sega pocheti oshte edna. Ne go obwiniawam....toj si e praw. No da beshe mi kazal toazi kola ne e za teb, towa e za niakaoj shiban USAnech ili prosto da ne e poznat da ia shitna i towa e. A uj si imashe i klienti deto se pribiwaha da mu go kupuwat. A toj edna duma ne kaza che neshto ne raboti ili takowa ne nikakaw problem za tezi 2 godini nikakaw defekt. Sabraha se weche 3 koli i ia prodawam - towa e. No da zabrawim za nego.....toj weche ne e interesen.
Problema e che powdigachete gi smenih i to wsichkite s chisto nowi kupeni ot diler. Tuk pone w Chicago towa mu e hubawoto che chasto ima kakwito iskash i si gi kupuwash pocheti na momenta. I wapreki smianata nikakwa promiana.
Niamam kashta ili sobstwen parking za da imam prawo da prawia remonti. Na ulichata e zabraneno, kadeto sam pod naem haziaena ne dawa. Taka che shta ne shta za seriozni neshta hodia na majstori. Na diler ne sam za sega no ..... tezi koito hodih ne sa nowachi. Smenihme powdigachi, weriga, zabni kolela, obtegach, remak. NIKAKWA PROMIANA sashtiat shum.
Ne znam kakwo da prawia taka s "goli rache" i kakwo reshenie da wsema.

Inache mashinata izglegda dobre na wanshen wid i otwatre. Wsichko deto movesh da go poiskash za LUKS go ima i mi se shte da go oprawia no wsichko e bezbojno skapo ako izbera prawelniat pat - da go dam na SAAB diler da go oprawi.
I za towa se dopitwam do was. I za wsiako mnenie shte sam blagodaren.
Toj ima i oshte kusuri deto sled wsichko towa sa kato bial kahar.



Тема Re: Moiat SAAB 9000 e neshto kalpawнови [re: Todor]  
АвторSaabagiq (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 12:59



Vig po princip podrugkata na SAAB e mnogo skupa I zatova trqbva da si ili mangizliq ili dobur mehanik. Pone v Bulgariq e taka, zatova po putishtata rqdko se sreshtat takiva avtomobili. V nachaloto se shaskah kato mi kazvaha koe kolko struva.
No nqkoi ot chastite imat analog s tezi na Audi Quatro naprimer, koito sa mnogo puti po evtini – Primer kare 600$ - SAAB, 115DM – Audi. E taka laviram az inache ne mi e po djoba.
Shto se otnasq do povdigachite, prosto nqkoj ne e uspql da se obezvuzdushi, nishto che sa novi. Minalata godina smenqh nqkoi ot moite I vecherta kogato q zatvorih I zapalih, se hvanah za glavata – qko chatkane ot vsqkude. Beshe veche kusno da qo tvarqm otnovo I taka se pribrah. Na drugiqt den sutrinta kato zapalih otnovo chatkashe, no sled nqkolko sekundi izvednug sprq. Cilindurchetata na povdigachite predstavlqvat samonapompvashti klapancheta. Kogato ima luft toj poema maslo, koeto obratno ne moge da izpusne. Taka toj e dlugen vinagi da obira lufta. Sachmichkata deto bqh ti obqsnil gore zadurga masloto da ne izliza obratno, taka kato se napulni cilindurcheto povdigacha ostava tvurd. Po nqkoga ili tq zalepva ili popada nqkakvo bokluche i togava tq ne si vurshi rabotata kato povdigacha e mek. Gurbicata na razpredelitelniq val ne se pluzga po nego, a go udrq I zatova se chuva chatkaneto.



Тема Re: Moiat SAAB 9000 e neshto kalpawнови [re: Saabagiq]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 13:54



Dano da se okavesh praw za liftar-ite, shte ia karam taka da widim. Ako se okave neshto ot dolu i blokira togawa shte mu mislia. Interesno ima moshtnost i srawnitelno lesno nabira 150-160km/h. / Tuk tazi skorost e problem che hwanat li me direktno w zatwora shte me pratiat i na sad/ I kato che li wsichki tezi shumowe niakak utihwat pri po-golemi skorosti. No nikoga ne moga da nakaram strelkata pokazwashta stepenta na kompresia na turbota da otide w cherwenoto - towa prawelno li e ili ima neshto ne nared?
Ima tazi kola i edin drug problem deto me pobarkwa. Tia e s climat control. Na AUTO kazwash kolko da ti e temperaturata w gradusi i tia ia podarva. Kato e w nachaloto idokato ia dokara na neobhodimata temperatura wentelatora kojto e niakade watre w/zad tabloto se warti barzo i bucheneto ne drazn, wsichkoto towa e OK! No...edno goliamao gadno NO - nablivi li izbranata temperatura oborotite padat i todawa ot niakoj lager se chuwa edno gadno skrach,skrach, skarach deto ne spita i me pobarkwa. Edinstwenoto deto sam uspial da razbera e che ako wdigna oborotite i sowa skarchane izchezwa. No togawa izchezwa i AUTO revima.
I waprosa mi e kak moga da otworia chialoto tablo i da dostigna do tozi gaden wentelator za da mu smenia lagerchetata i da ne e neshto kapsolowan. Ne se wijdat nikade wintowe za tabloto.



Тема dwigateliat sawsem se razdranka!нови [re: Todor]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 21:29



Sled kato go wzeh ot remonta na skorosnata kutia i go pokarah 2 dni. nawartiah mu 300km. Dwigateliat dranchi wse edno che e dizel. Ni pri po-wisoko oboroti towa ne se chuwa tolkowa. I poneve mi e tolkowo akala i se pishtisah (edna godina po majstori za edna transmisia) ta reshih da go izduia po magistralata i ako se chupi pone da go hwarliam kato sashtewremenno bez da me hwashta polichia zashtoto wednaga w zatwora(razreshenata skorost e 90km/h ). Taka che powiche ot 170km/h ne sam digal a uchastaka be dalag okolo 50km. Srednata skorost po trip-compiutera be 90km/h razhoda na goriwo okolo 7L na 100km.
Kato podam gas otnachalo ne se custwa uskorenieto taka, posle w edin sreden moment darpa mnogo i posle pak zaspiwa. Predi okolo 2 mesecha hodih na SAAB diler i toj mi kaza che TURBOto bilo dobre no iskat da prawiat na dwigatelia osnowen remont za sumata okolo 4000-5000$.
Kato ti kazwam towa sega movesh li ta mi kavesh wazmovno li e da ne raboti prawelno niakoj chelinder.
A sega kato e studena otwatre neshto dranchi shte kavesh che werigata se dokoswa niakade.



Тема Re: dwigateliat sawsem se razdranka!нови [re: Todor]  
АвторPerkele (Нерегистриран)
Публикувано22.05.02 19:46



Ave pich,kak moja da kupi6 SAAB i to ot edin bulgarin...otgore na tova turbo. Az karam SAAB 9-5 Aero ... i edin savet ot mene ako 6te kupuva6 takiva mo6tni koli ...
kupuvai gi novi ...za6toto im iztiskat vodi4kata do dano. saberi si 45 000 USD i si kupi nova ...Kolata e super Prepora4vam ia gore6to na vseki



Тема Re: dwigateliat sawsem se razdranka!нови [re: Perkele]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано24.05.02 17:01



Move i da si praw! No tuk w USA ima golemi /vestoki/ ogranichenia na skorostite otdelno i hubawi patishta. Malko sa tezi deto ne si prawiat smetkata i karat barzo.
Otdelno 9.5 ne mi se struwa taka krasiw kato 9000 hatchback.



Тема xeexeнови [re: Todor]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 16:31



BIh kazal 9-3 rulezzz, no kak moje da sravniavash 9000 s 9-5?????
9k e dizainerskata izdanka na saab
:(((
vse pak ti pojelavam da niamash povece problemi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.