Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 14.06.24 
Автомобили
   >> SAAB
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Dwigatel - osnowen remont.нови [re: Todor]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 17:35



Tazi sedmicha sam ia poswetil na poprawka na dwigatelia.
Ima silno osezaemo chukane. Pri prowerka na naliaganeto na masloto se okaza che e nisko, maslen nagar w chilindrite niama e w ramkite na normalnoto e goreneto.
Sled proslushwane na dwigatelia majstora deto sam go nael da ia remontira predpolaga kaza che se chuwat 2 osnowni chukania edno gorno silno izrazeno i edno dolno slabo koeto move da e kantene ot gornoto i che wsichko towa e osnowno ot lagerite na balansnite walowe.
Sled kato shte se otwaria dwigatelia to reshihme da smenim osnownite, butalnite i balansnite lageri i otdelno - segmenti i maslena pompa. Wse pak shte se widi no za sega ne smiatam che e nalovitelno da se shlajfa ot standart do 1wi remont chelindrite.
Bih wi bil blagodaren ako izkavete mnenieto si za predstoiashtiat remont zashtoto 2dni oswobojdawame dwigatelia i dnes weche shte go otwariame.
Kak smiatate ima li nujda da se smeniat boltowete te sa 10 i se chudia dali da gi porachwam predwaritelno.
Motora e okolo 205konski sili 2300kubika turbo.
Bih se radwal na washite saweti. Blagodaria wi.



Тема OK!нови [re: fan]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 17:40



Dori mneniata ni da se razlichawat, radwam se da imam oponent!
Hubawo e che ima takiwa kato nas deto hareswat razni warianti zashtoto inache wsichki koli shtiaha da si prilichat.
Todor



Тема Re: Dwigatel - osnowen remont.нови [re: Todor]  
АвторSaabadgia (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 18:55



Bratle izvinqvaj za otsustvieto mi. Do kolkoto razbiram tazi diagnoza ste q napravili na uho. Ami zashto samo ne vdignahte kapaka na gazorazpredelitelniq mehanizum, ot tam ima dostyp i do balansirashtite valove. Poslednite dva dni i az pravih remont. Smenqh si angrenagnata veriga /na 280000 km, 16 godini/. Veriga, obtegachi, balansirashti i razpredelitelni valove, maslena pompa - vsichko tova se smenq bez svalqne na dvigatelq. Maha se samo goren i stranichen kapak.
Kolkoto i slabo da e nalqganeto na masloto, tova ne bi povliqlo na elementite v dolnata chast na dvigatelq. Po skoro bi suzdalo problem na razpredelitelnite valove, makar che i te sa zashtiteni ot lipsa na maslo /okolo tqh ima legencheta v koito se zadyrga maslo i nikoga ne izticha, a samo preliva. Dosta ti e mlada mashinata da ima takiva seriozni problemi. Ne biva da se razglobqva dvigatel bez da e seriozen problema. Ima mesta deto dage silata na natqgane na boltovete e ot znachenie.



Тема Kasno.... no neotlovno!нови [re: Saabadgia]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 08:36



Eh kolega, umni sa prikazkite ti ama nie (s majstora) ot ponedelnik se borim s izwajdaneto mu i dnes go izwadihme i otworihme. Taka che da biah prochel towa po-rano ....no ....no wse pak okaza se che se otkri i edino dopalnitelno chukane ot 1wi chelinder i da ti kava move bi towa e osnownoto. Hubawoto e che smpred wsichki ne se nalaga prestargwane na chelindri i waobshte ne lechi da sa iznoseni. Goreneto e bilo mnogo dobre i pocheti nikakwi sledi ot izgorialo maslo. Wse pak se chustwa (oswen 1wi chelindar tam pri butwane se chuwa chuk-chuk) nishtoven luft.
Oswen towa zabeliazah e che tozi dwigatel e otwarian srawnitelno skoro i poneve tozi kojto go e otwarial ne e iskal da smenia garnituri wsichko e w silikon. Taka che kakwo da se prawi, move bi se e nalagalo otwarene.
Towa koeto me pritesniawa e che az ne wivdam nikakwi merki, ne znam koe kolko triabwa da e za da e dobro ili iznoseno, koe kolko triabwa da e nawito - razwito. Za tezi neshta izchialo se doweriawam na choweka kojto se angavira da mu e majstora. A towa e edin sofianech - Plamen kojto srawnitelno ot skoro e tuk.
Az mu wiarwam i si lichi che ima poznania, dali sa dostatachni - shte se razbere sled niakolko dni. E ima i neshta koito me pretisniawat - naprimer wsichko koeto izwadihme boltowe, karantii, kabeli i t.n. go slovihme pocheti na edno miasto i na men losho mi stana pri misalta che move da stane niakakwo obarkwane.
Towa koeto ne moga da prechenia e dali ima smisal da se smeniat lagerite na koito se opirat balansnite walowe - watreshni i wanshni. Oswen towa wazmovno li e na dwigatel kojto e na okolo 170'000km da mu se deformirat tezi edni walowe i saotwetno prilivashti lageri.
Sigorno ot naprevenie sam se pobarkal, no opredeleno se pritesniawam zashtoto niamam kriterii za prawelno i ne prawelno, zdraw detael i powreden. Ne se meri i t.n. A predstoi smiana na wsichki lageri. Oswen towa triabwa w dolnata si chast da se shlajfa glawata - kolkoto da se zarawni i sega ne znam tazi glawa drug pat bila li e shlajfana ili ne. Kolko i sa normalnite razmeri. Drugo triabwa li da smeniam 10te osnowni bolta s nowi ili ne?
Kavi mi ot kade da nameria niakakwi dimennsii? Ne moga da poiskam nishto ot diler-a zashtoto toj iska toj da go remontira ili daje ne da go remontira a smeni. Ta zatowa sa tezi pobarkwania. Ako movesh pomogni mi s neshto. A tozi Plamen kakto natrashka wsichko dano da znae kak se wrashta obratno.



Тема Re: Kasno.... no neotlovno!нови [re: Todor]  
АвторSaabadgia (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 20:12



Imam pulnata documentacia na SAAB na ruski, vkluchvashta chertegi, snimki i shemi. Ako ima nqkakuv problem pitaj. Az veche 8 godini karam moq i na service ne sum hodil. Sam otstranqvam problemite s pomoshtta na documentaciata. Inache s ne debeliq mi dgob otdavna da sum se prinudil da q zamenq s neshto smotano.
Nqma li tam pri vas morgi, da si vzemesh napravo cql dvigatel. Predi nqkolko godini ot germany mi predlagaha 5 godishen dvigatel za 3000 DM. Shtoto kato te slusham, tvoq maj dosta e postradal. Dano tvoq chovek znae kakvo pravi. Da beshe mi nameril nqkoq rabota tam, shtqh i az da pomogna malko :)))



Тема Re: Kasno.... no neotlovno!нови [re: Saabadgia]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 21:38



Movesh li da mi pratish niakakwi twoi koordinati na moia e-mail todor_p@yahoo.com. Da se swarjem s teb.
Tuk SAAB ne e popoliarna kola po morgite. Pone w tozi shtat.



Тема Koga se nalaga prestargwane na bloka?нови [re: Todor]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 10:45



Movesh li da mi kavesh koga se nalaga prestargwane na bloka po dokumentachiata koiato imash i kolko triabwa da se prestarje za 1wi ili 2ri remont?



Тема Niama prestargwane !нови [re: Todor]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 21:19



Okaza se che chelindrite sa samo s leko zasegnat honing i zatowa shte e neobhodimo samo waztanowiawaneto mu.



Тема chestito!нови [re: Todor]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 15:07



dano skoro i bezbolezneno svarshi toia remont!

saab e za karane, a ne za remontirane



Тема Re: chestito!нови [re: fan]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 21:33



Da praw si. Mnogo se nadiawam da zawarshi weshe wsichko towa. To i moite priateli pokraj men. Obeshtal sam swarshat li remontite shte si naprawia s nego edna ekskurzia do Atlanta,GA okolo 700mili.
Mejdu drugoto dosta se rowih iz SAAB clubowete i tam namerih dosta interesni neshta, naprimer:

poradi EKOsaobrajenia SAAB sled 1994g zapochwa da izpolzwa niakakwa EKOboia koiato ne izdaja kato osoliawat patishtata sas sol i luga. Oswen towa i kupeto weche ne bilo pochinkowano predi boiadiswaneto.

Goliamo e wlianieto na GM pri nowite saab-owe i kazwat che towa sa poamerikancheni koli. 3.0L dwigatel pak e ot OPELvectra. I taka istenskite maniachi na SAAB pochitat po starite i zapazeni modeli. Pocheti nawsiakade shte se widiat i snimki na naj-parwite modeli.

kakwo wi e mnenieto na was waw wraska s napisanoto?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.