Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 08.06.24 
Автомобили
   >> SAAB
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Честито!  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано20.09.01 15:19



Аре па ше почерпите

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik


Тема Re: Честито!нови [re: Spidercho]  
Автор Члeн1® (TheEvilOne)
Публикувано20.09.01 21:14



кой по точно ще черпи ? :))

Положението е наистина осрано без надежда за почистване!


Тема Re: Честито!нови [re: Члeн1®]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано21.09.01 12:00



Евентуалните фенове или/и собственици на SAAB, които намерят за полезно съществиването на този клуб.

А? Какво ще кажеш

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik


Тема Помогнетенови [re: Spidercho]  
Автор Mитko (непознат )
Публикувано21.09.01 17:53



Поздрави на клуба!!!
Очарован съм от марката, просто няма равна. За жалост у нас има един единствен сервиз, който може да се похвали с що-годе нормални условия за поддръжка.
Отгоре на всичкото съм закъсал за информация. В любимия ВУЗ ми възложиха курсова задача по "Диагностика на автомобила", представете си - SAAB. По никакъв начин не успях да обясня на преподавателя, че стандартна диагностистична карта посмъртно не мога да направя. Обаче той не та не.
И сега съм изправен пред проблем. В нет-а няма почти никаква безплатна информация. Ако някой има информация, моля, кажете къде да я открия.
Не ми се ходи в Скансервиз. Трябва ми единствено информация на хартия или какъвто и да е носител, без значение какъв. Няма да я използвам с комерсиални цели. На руския сайт www.saab.spb.ru, за жалост 3 от 5-те zip фаила не се четат(проблем с деархивирането).
Ако можете. помогнете.



Тема Re: Помогнетенови [re: Mитko]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано21.09.01 20:51



ходи в сервиза на грифин-вносителите на сааб.......може пък да са отзивчиви
и да ти помогнат...........

незабележим


Тема Re: Помогнетенови [re: Mитko]  
Автор PRESSURE (непознат )
Публикувано23.09.01 11:08



Какво по точно ти трябва? Повечето ми приятели и познати карат само VOLVO и поназнайват това онова и за SAAB.
Е, не са енциклопедия!



Тема Re: Помогнетенови [re: PRESSURE]  
Авторkrasi (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 04:37



Nai-dobria avtomobil koito sam imal - az sam imal mnogo !



Тема :)нови [re: krasi]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 18:31



e, az vse oshte niamam. no se nadiavam saab da e nai-dobria, koito shte imam

pozdravi na vsichki saab fans



Тема Velika mashinaнови [re: fan]  
АвторSaabadgia (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 20:58



Karam SAAB 9000 Turbo veche 6 g. Mashinata e super makar che e veche na 15 g. Nikude dage petynce ot rugda, nikakvi luftove v hodovata chast, dvigatelq e ogun. Uskorqva burzo, skorost 210 ne se useshta, razhod na 100 km pri skorost 110 km -> 6,9 ot 140 do 180 ->8,5/100. Bordoviq komputur otchita kakto momentniq taka i sredniq razhod na gorivo. Imam kniga s podrobni instrukcii otnosno remont i profilaktika. Do sega ne sym polzval uslugite na Grifin, tam sa strashni koguderi! Ako vi interesuva neshto pitajte!



Тема Re: Честито!нови [re: Члeн1®]  
Автордoбpия (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 19:19



Луди сте за да си купувате саабове от "Грифин ООД"



Тема Re: Помогнетенови [re: Mитko]  
Автордoбpия (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 19:21



Видя ли www.saab.com? Ако не успееш, иди в Технотест при сервиза на Сааб и потърси сервиза на Волво за товарни автомобили. Питай за Андрей с бял Сааб 900. Той ще ти помогне колкото може.Успех.



Тема Re: Velika mashinaнови [re: Saabadgia]  
Автордoбpия (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 19:25



Познаваш ли лично Иван Лесков и ако да, кажи си мнението!



Тема Въпроснови [re: Saabadgia]  
АвторKaндидaт SAAB (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 17:21



Преди около месец замалко да купя един 9000. Разколебах се в последния момент, след като го закарах в Грифин за проверка. Аз съм техничар човек и голям фен на марката (но досега не съм имал такава кола). Да ама разбирам от компютри, мрежи, комуникации и т.н. От коли разбирам като всеки мъж в България с инженерно образование. Достатъчно съм зает за да си позволя да лежа под някоя кола и считам, че всеки трябва да си гледа работата, та затова закарах колата в Грифин. Там ми обясниха, че двигателят имал едни тампони, дето не са като на другите коли, били хидравлични и при течове на масло върху тях се скапвали и трябва да се сменят. На "моя" май му дошло времето вече и щели да струват $300 парчето. плюс труда. Ако съм искал не-оригинални, щяло да е по-евтино, ама пак по 200 лв. парчето или нещо подобно. Това и някои други неща ме накараха да се откажа от покупката. Продавача ми каза, че тия от Грифин така правели (плашат хората) за да си пробутат техните коли на старо и предния път му провалили продажбата, а след това предлагали на човека техен SAAB. Да ама сега на мен не ми предложиха тяхна кола, а просто ми казаха, че ако го купя, ще трябва да дойда при тях и да направя тези ремонти. Имаш ли някакъв коментар по въпроса? Понеже търся да купя 9000 на старо, сигурно пак ще ми се наложи да водя друга кола за проверка. Мога ли да разчитам на Грифин или на накой друг сервиз и/или специалист, който да е почтен, да не се опитва да се възползва от незнанието ми и да не ме зарибява за клиент с дебел портфейл?



Тема Re: ReВъпроснови [re: Kaндидaт SAAB]  
АвторSaabadgiq (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 22:47



Kogato si kupih SAAB a i az otidoh v serviza, zashtoto mi bqha kazali che purviq pregled i diagnostika sa bezplatni. Interesno che i na men togava mi kazaha che tamponite sa mi za smqna - za okolo 200$ parcheto(vqrno bqha malko zakusani). Az ne gi smenih togava i do den dneshen si karam sys starite i sa si vse tolkova zakusani, no nqma nikakvi problemi. Naj golemiq problem na SAAB e che podrugkata mu e skupa. Ne sa vinovni tezi ot serviza, prosto markata si e elitna i chasti za nego se poluchavat edinstveno ot Shvecia. Predi godina ne bqh zabelqzal che se e skusal manshon na vunshno kare, dokato kareto zapochna da romoli. Oburtnah se kum serviza i mi kazaha che struva 450$. Imam rodnina v Germaniq na kojto se obadih da mi nameri ot tam. Toj kaza che kareto tam struvalo okolo 900DM. Togava reshih da tursq analog i se okaza che e absolutno sushtoto na Audi quatro - samo za 115lv. Taka che ne korete serviza, prosto mashinata e elitna i podrugkata i e skupa. No ako q pazish shte smenqsh samo sveshti, nakladki, remuci, filtri.....za koito ne e zadulgitelno da sa originalni i mogat da se namerqt na tunki ceni. Vsichko shto e lager, ta dori i vodna pompa mogesh da namerish ot SKF - dobro kachestvo i ceni. Taka che ako kupish kolata ako si mangizliq, hodi v serviza, ako ne pitaj kvo ti trqbva, shte ti kaga ot kude da go namerish. A tamponite ne sa problem.



Тема Re: ReВъпроснови [re: Saabadgiq]  
Автор TPS (мухолап)
Публикувано24.01.02 09:25



Дай някаква връзка с теб? И на мен много ми харесва марката и от 2 години
се занимавам с тази кола. Може да си бъдем полезни.
Тампоните на моята бяха съвсем скъсани, но това го разбрах, чак като свалях двигатела,за да сменям обтегач и успокоител на ангренажната верига.
Подмених ги всичките , без този на скоростната кутия ...намерих други, макар и не хидравлични. Явно тампоните на СааБ са слабо място, но и аз съм на мнение, че могат да карат, макар и закъсани.
Не знам на колко километра е моята кола, но като видях в какво отлично състояние са гърбиците на разпределителните валове, останах очарован от марката! Абе...много може да се говори за предимствата на СааБ !



Тема Re: ReВъпроснови [re: TPS]  
АвторSaabadgiq (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 23:06



Veche e na okolo 270000. Zashto e bilo neobhodimo da smukvash dvigatelq zaradi obtegacha i uspokoitela. Ne sum gi smenql, no v knigata koqto imam tozi remon vliza v razdela "Remonti bez svalqne na dvigatelq". Ima dosta podrobna info, vkluchitelno i el shemite i e na ruski ezik. Ako imash nqkakuv problem pitaj.
canev@mail.orbitel.bg



Тема Re: Честито!нови [re: дoбpия]  
АвторXxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 15:41



Какви са тия " Грифин ООД" и какво и им лошото?



Тема Kum kandidat SAABнови [re: Kaндидaт SAAB]  
Авторkrasi (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 19:20



Naistina ima problem s tampomite na dvigatelia. Karam 9000 Turbo.
Az smeniah i 4etirite , no az sam v druga pozicia - v USA sam. Struvaha mi ot $220 do $250 (originalni) i se ocudvam ce sa tolkova skapi v BG. Inace kolata e neveroiatna ....



Тема Re: Velika mashinaнови [re: Saabadgia]  
АвторTodor (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 10:31



Minalata godina si kupih SAAB 9000 CSE 2.3 TURBO s awtomatichna skorostna kutia - amerikanski wariant. No se poiawi chukane w dwidatelia w oblasta na 1wi chelindr. Ima li niakoj deto da mi kave kakwo mu e spored was?
kolata e na okolo 140'000km.



Тема Re: Честито!нови [re: Spidercho]  
Автор SS Chlen1OOO (Прототип №1)
Публикувано06.05.02 00:13



е щом е за черпене винаги :)
ати кога ще ни черпиш ча вече не си полупростосмъртен модератор а божествен Админ а ?

I`m the Angel of Death and your name is on my list.Come with me



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.