Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 24.04.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Използване на казармата на 5-ти Дунавски полкнови  
Автор Бeньokиxaвицaтa (ентусиаст)
Публикувано08.02.09 13:57



Крайно време е да започне изнасянето на държавни административни структури от София. Няма никакви технически пречки за това. В България и сега е пълно с десктоп центрове, които извършват много по-сложни дейности от България за САЩ, Англия и Япония.

Никой простосмъртен не знае, какво търсят в София агенции като "Изпълнителна агенция по лозата и виното", "Изпълнителна агенция "Борба с градушките", "Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури", "Изпълнителна агенция по хидромелиорации", "Агенция социални дейности към Министерство на отбраната". Вече по-запознатите знаят, че тези агенции са кадровият резерв на партиите. Не един депутатин получава втора заплата от там, не един неизбран деуптатин е приютен там на хранилката, не една депутатска съпруга е намерила така работа в София. Не една напориста депутатска щерка е почнала работа след следването си. Заплата не им трябва. Достатъчни са обиколките на Европа по разни европейски програми и обмени.

Конкретно за казармите в Русе. Трябва обществеността да наложи своето мнение, поне тези части от администрацията, поне тези институти на БАН, които нямат нищо за правене в Софийското поле, да бъдат изнесени в провинцията. И без това редовно се оплакват, че не им стигат заплатите, и сградният фонд и че убиват време в софийските задръствания. Погледнете списъка, мисля че има доста подходящи за Русе държавни агенциии. А и за други градове. Във всеки областен град има по някоя недостроена сграда в центъра, която може да ги приюти.





Тема Re: Използване на казармата на 5-ти Дунавски полк [re: Бeньokиxaвицaтa]  
Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано08.02.09 14:51



Напълно си прав.
Какво дирят - Изпълнителна агенция "Морска Администрация", или Изпълнителна агенция "Пристанищна Администрация" в София... ?!?





Тема Re: Използване на казармата на 5-ти Дунавски полкнови [re: JMM®]  
Автор Бeньokиxaвицaтa (ентусиаст)
Публикувано08.02.09 15:23



Или пък Институтът по фолклор към БАН. Веднъж на една обща софра имах неблагоразумието да попитам един все пак пенсиониран ст.н.с от този институт, дали е успял да събере достатъчно девствен фолклор от жълтите павета, а може би от клубове "Мохито" и "Червилото", "Син Сити" и други. Май доста го настъпих по мазола, защото тръгна да ми обяснява, че за творческата му работа много по-важни били библиотеката, посещенията на чуждестранни делегации и командировките извън страната, а летището било в София. Преведено, канцеларски плъх със слабост към командировчици, софри и други благинки. Такъв трудно ще го преместиш в Смолян, да изследва фолклора на Родопите.



Тема Re: Използване на казармата на 5-ти Дунавски полкнови [re: Бeньokиxaвицaтa]  
Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано08.02.09 15:42



Аз отдавна съм на мнение, че БАН(БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЯ НА НАУКИТЕ) трябва да бъде ликвидиран и закрит. Научната работа да бъде върната в университетите. Не е задължително в университета, човек ангажиран с научна дейност, да се занимава и със студенти, но да отделиш научната работа и да я изнесеш извън университета е ненужна централизация.



Тема Re: Използване на казармата на 5-ти Дунавски полкнови [re: JMM®]  
Автор Бeньokиxaвицaтa (ентусиаст)
Публикувано08.02.09 18:03



И аз бях на същото мнение за БАН, но не винаги съм бил прав в оценките си. Например аз бях върл привърженик, военно-строителното и воненно-транспортното училище в София да се закрият. Но покрай строителния бум последните 5-10 години се оказа, че УАСГ де произвежда достатъчно кадри. Стигна се до дефицит на технически кадри. Ако не бяха тези две училища, балонът със заплатите на строителите щеше да се надуе допълнително.

Затова е по-добре парите да следват създателя на научен продукт. Има национален иновационен фонд, където парите никога не достигат спрямо подадените проекти. Може да се спре канчето на БАН, а парите да се дават на фонда. Ако институтите на БАН успеят да спечелят проекти заедно с фирмите (каквото е условието на фонда) - имат пари. Ако не - кепенците. Разбира се, остава въпросът за всичките психо-етнографо-философо-филоложко-богословски институти. Но за тях друг път.

Иначе конкретно по темата: да, дори да няма БАН, в Русе има университет, който може да развива голяма част от научната дейност, каквато сега се развива в София, сред задръстванията, прахуляка и юмручните свади по повод паркиране и шумящи климатици ;-). Което едва ли е подходящото амбиенте на един учен с амбиции, но нейсе трябва да го търпи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.