ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 30.08.14 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пътуване до Букурещ  
АвторCиc (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 11:17

Здравейте!Ще пътувам до летище Бенеаса в Букурещ след 2 седмици. Изобщо не ми е ясно как да стигна дотам. Вероятно ще бъда с кола. Какъв друг транспорт мога да ползвам и колко ще ми излезе. Ако знаете откъде да си изтегля читава пътна карта на Букурещ, ще ви бъда много благодарна. Изобщо, пишете всичко, каквото знаете за пътуването до летището, моля ви!
Благодаря предварително!

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: Cиc]  
АвторRedovno putuvashta (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 17:16

Другият вариант е Ованесови или Етап, които имат автобусни линии до Букурещ. За допълнителна информация: http://www.ovanesovibg.com/ или http://www.etapgroup.com/. Цената е около 20 лв. в едната посока.От центъра на Букурещ, където спират автобусите - такси, разстояние до летището - около 8 км. Трети вариант - такси Русе-Букурещ, струва около 70 Евро.
Карта на Букурещ:http://www.bucharest-map.com/

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: Redovno putuvashta]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 22:40

И още 1 вариант - доплащаш на Ованесови (колко не помня) и те карат не само до Букурещ, ами до летището

АвторXoдил (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 23:54

Значи: Ако ти е за сефте ходенето (на шофьора на колата), 100% се загубваш. По карта трудно става ориентирането, понеже улиците не са баш точно така както изглеждат на картата. Да спреш, да питаш също е доста трудно, защото трафикът е огромен. Много е трудно също намирането на винетка (11 леи ~ 6 лв. седмична). Такса мост - 16 лв. на българската страна и 9.14 евро на румънска. Русе-Бънеаса-Русе - около 150-160 км (ако не се загубиш). Околовръстното на Букурещ го забрави - ужасен път с ужасен трафик, по-добре през града. Правилата се спазват доста повече отколкото в България. Това мога да споделя. 10 пъти съм ходил, последно на 1.05. и на 3.05.

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: Xoдил]  
АвторCиc (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 12:38

Ако сте шофьор на такси, каква ви е тарифата от Русе до Букурещ?

Авторзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 13:35

250 лв

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: знaeщ]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 13:43

250 лв за такси до Букурещ??? Луди ли сте

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: знaeщ]  
АвторCиc (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 13:47

мисля, че 120-140 лв. е действителната цена.

Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано07.05.08 21:51

Е такава ни е на нас ( българи и румънци) представата за "Европата" ... Де да можехме и Солунската митница да хванем ... Ехххх .... Ако за TAXI между Виена и Братислава (разстоянието е същото както между Русе и Букурещ) "дръстеха" по €120, само на Европа щеше да ми стане ...

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: Pyceнeц]  
Авторpep (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 21:58

На мен зимата ми взеха 140 евро в двете посоки - от и до летището. Нямах избор.

АвторXoдил (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 01:00

Не съм шофьор на такси, просто си ходя сегиз-тогиз до Букурещ (най-вече до летищата) със собствената си кола. Майче е време да се преквалифицирам в таксиджия, щом курсовете до Букурещ се харчат толкова скъпо... На мен ходенето до по-далечното летище - Отопени (Х. Влайку) с всички салтанати ми излиза макс. 70 лв. (отиване и връщане, такси, винетки, паркинзи и прочее).

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: Xoдил]  
АвторE_П (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 03:35

аз ходих наскоро с автобус на Ованесови за 20 лв, тъпото е че са само 2 пъти дневно - много рано сутрин и по обяд

от спирката в Букурещ до Банеаса си взехме местно такси, което излезе около 18 леи, фирмата се казваше Меридиан, доколото си спомням

такси Русе-Букурещ само в краен случай :)

а бтв шофьорът на Ованесови действително предложи да закара който иска до летището с/у 10 евро НА ЧОВЕК, колкото и да сте
и това след като му слушах глупостите по пътя, че под 30 евро такси до летището от центъра нямало
не им се хващай

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: E_П]  
Автор sisisor (непознат )
Публикувано10.06.08 23:16

Здравейте на всички.
И на мен ми предстои пътуване до Букурещ.Един познат румънец ми каза че от Русе тръгвал автобус в 8,55 сутринта и пристига там към 10,30 на международна автогара РАХОВА.
Може ли някой да ми каже има ли такава линия и коя транспортна компания я обслужва .
Човека иска да му кажа за да ме чака на автогарата за да не се лутаме със сина ми в Букурещ тъй като малък .Ходила съм миналата година но не бях особено наблюдателна и за кратко за съжаление :( .
Много Ви благодаря и лека вечер

Тема Re: Пътуване до Букурещнови [re: sisisor]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано13.06.08 19:36

Пристигат между 8:00 и 8:30 пред хотел Хороскоп на Пиаца Унирии. Пътуват с 8-местен бус, така че резервирайте предварително.

Авторmirena (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 11:29

70 euro

Авторживeeщ oт 14 r.в Бykypeщ (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 07:17

Аз ще ти взема 100 лв в едната посока,което включва преводач и гид, Справки: Скайп: пламен2299(латиница) след което ще дам румънски мобилен номер

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.