Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 23.04.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Верно ли ще строят друго околовръстно  
АвторOkoлoвpъcтния (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 17:27



Чух, че имало проект да строят друго околовръстно шосе на Русе, което няма нищо общо с международното?
Вярно ли е?
И къде ще го сложат? Нали трябва да го вържат с митницата все пак, ми то няма къде на друго място?



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Okoлoвpъcтния]  
АвторEдин тип (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 19:03



Още през комунистическо беше планирано да се направи ново околовръстно, което да започва някъде от долапите, да преминава през разклона за Кубрат и при надлеза в здравец-изток да се включва в съществуващото, но станаха промените и нямаше как да се осъществи този замисъл. Помня, че като дете четох това в общинския вестник (сега в. "Утро").



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Eдин тип]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано01.05.07 19:35



Значи да спра да псувам комунистите на ум, че не са сетили за нуждата от истинско околовръстно.

Определено идеята е добра и трябва да се намери начин да се реализира.



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано01.05.07 21:07



Те много неща са се сетили, ама не са ги направили. Иначе идеята е добра, да. Приказва се и за околовръстна ЖП линия, като на тая се остави входът откъм София до Централна гара.



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Okoлoвpъcтния]  
АвторOkoлoбpъcнaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 11:42



Да, верно е, но още не са разпределени квотите за работничките.



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Okoлoвpъcтния]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано02.05.07 15:12



Да, и аз съм виждал такива проекти, но не мисля, че си струват инвестициите:
1. Ако ще е от гара Долапите - как ще се направят 2 моста като досегашните над Русенски Лом?
2. Сегашното трасе си има детелини със всички направления. На новото трябва да се строят детелини с пътищата за Варна, Касева чешма, Николово и Силистра.
3. Сегашният път минава през жилищни зони само до у-ще Лиляна Димитрова (онова там до Охлюва, не му знам новото име). Над Здравец могат да се поставят шумозащитни прегради, както на много места по Европа.
4. Много по-евтино ще е да се доразшири сегашното трасе в 2*3 ленти от Розова долина до пътя за Николово.
5. За стандартите на България това е в момента най-доброто околовръстно шосе. Остава само да се поддържа.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Okoлoвpъcтния]  
АвторFiona (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 15:27



Ne e verno. Ruse umira



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Okoлoвpъcтния]  
АвторFiona (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 15:29



Dori trijat mnenijata tuk vav foruma ,zashtoto ne jelajat Istinata da se kazva.
Sqkash jiveem otpredi 20 godini



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Блaryн]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано02.05.07 15:30



Няма спор, че подобно околовръстно ще е много скъпо. Някъде бях чел, главния архитект да се шегува, че ще е по-евтино да се изгради нов мост над Дунав на запад от хижа Приста.

Тук не може да се поставя въпрос за рентабилност, след като за 50-те години откакто е построен, Дунав Мост е вкарал десетки милиарди в държавния бюджет. Тук става въпрос да се компенсира и облекчи града.
Бул. България не може да е най-доброто околовръстно шосе поради няколко причини:
1-во - отпреди 30 години трудно може да се нарече околовръстно. Над него живее близо 1/3 от населението на града в кварталите Дружба, Мальовица и Чародейка. В известна степен, въпросното шосе затруднява директния достъп на тези хора до центъра и останалите квартали на града. Наличието на тежкотоварен трафик и липсата на пътни връзки, прави непривлекателни за усвояване терените на Юг от Здравец.
2-ро - още навремето шосето не е конструирано и изпълнено добре. Има много люсови дупки, които поддават при интензивния тежкотоварен трафик. Изходът е пренасочване на ТИРовете по истинско околвръстно и превръщане на булеварда във вътрешноградска артерия забранена за МПС-та над 10 т.
Както съм писал много пъти - каквото и да се прави, бул. България винаги ще е мизерен докато по него минава тежкотоварен трафик.

Редактирано от Mитaka® на 02.05.07 15:34.



Тема Re: Верно ли ще строят друго околовръстно [re: Fiona]  
Авторxиxи (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 15:55



мечи

къде ви е Кауфланд-най-големия на Балканите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.