Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 24.04.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема “Интервю от Русе”  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано18.01.05 23:18



Уважаеми приятели на форум “Русе”,

тук ще се поместват интервюта с русенци, потребителите от този форум и всички наши приятели, които са свързани с историята, настоящето и бъдещето на град Русе.

Всеки заинтересуващ, имайки желание да се представи публично и разкаже нещо за себе си и това с което се занимава, е поканен да участва. Интервютата ще бъдат водени виртуално от Flow.

Материали и заявки, за включване към всеки от проектите, се приемат на и-мейл адрес

.



Тема Интервю с Flowнови [re: vivanov]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано20.01.05 21:59



Резюме:
A.З. е роден в град Тутракан на 15.06.84 г. Възпитаник е на СОУ “Христо Ботев” гр. Русе. В момента живее и учи в София. Работи в сферата на изкуство, култура и общество. Занимава се още с организаторска, публицистична и социална дейност.

Семейно положение?
Имам приятелка.

Деца?
Не.

Любими книги?
Още не съм ги написал.

Любими филми?
Рядко гледам филми.

Любима музика?
Рок & Рол, Блус, Балади

Любими места в интернет?
Форум “Русе” и няколко сайта за художествена литература.

Любими ястия?
Пълнени чушки с яйца и сирене, шкембе чорба, спагети…

Любими напитки?
Бира, бяло и червено вино, коняк и уиски…

Имате ли домашен любимец?
Котка на име “Бачев”.

Какви места обичате да посещавате?
Обичам разходките сред природата, когато времето позволява.
Театрите и литературните премиери също са предпочитани от мен места. Харесвам диско-клубовете, в които се слуша ретро, но според компанията и настроението посещавам и други.

Кое е нещото което най-много ненавиждате у хората?
Лъжата. Тя е нещо, което има разрушителна сила и може да доведе до големи вреди и опустошения.

Кое е нещото, което най-много цените у хората?
Искреността и добротата – те ми дават сили да живея.

Според вас с какво Русе е по-различен от останалите български градове?
Както вече съм казвал Русе носи една по-различна обществена осъзнатост. Като пример ще дам първите организирани бунтове срещу комунистическата власт, които преди промените тръгват точно от тук. В исторически аспект примерите са стотици, но по тези форуми не се отдава много голямо значение на историята, затова давам един по-пресен пример – който се случи преди около 15-16 години.

С кое име на града от древността най-точно асоциирате неговата историческа и обществена значимост?
Сексагинта Приста.

Вашите пет най-любими места в град Русе?
Паркът на младежта, Кеят, Центърът, СОУ “Христо Ботев”, апартаментът на бившата ми приятелка. :)

Кои са най-големите архитектурни забележителности на град Русе?
Те могат да бъдат открити навсякъде, но мисля че улица “Александровска” е най-наситена с тях.

Кои заведения посещавате в град Русе?
Най-често мога да бъда открит на Диди, Европа, Класико, Балкан, Фешън, Империал, Корона и онова в парка, на което все не мога да запомня името, дали беше Кенор или Кенар. :)

Кой е най-великият русенец за всички времена?
Любо Малинов – треньорът на златното поколение на ФК “Дунав” (имах щастието и аз да играя под негово ръководство).

Кое е най-значимото историческо събитие за град Русе?
Извоюваното 4-то място от футболен клуб “Дунав” през 1975 г. в държавния шампионат. :)

Кое е най-емблематичното нещо за град Русе?
Статуята пред съда.

Какво бихте посъветвали управниците на град Русе?
Да станат русенци.

Проявете творчество и напишете 5 думи, които най-точно характеризират същността на град Русе?
Моето, любимото, крайбрежното, древното, вечното…

Ако трябваше да напишете книга за град Русе, какво заглавие бихте й сложили?
Като я напиша ще разберете.

Ако ви се дадат 1 000 000 евро, с условието да ги използвате за благото на град Русе, какво точно бихте направили с тях?
Ще ги вложа в културния фонд и социалната сфера на града ни.

Какво град Русе остави в миналия век и какво трябва да постигне през новия?
Точно това е – трябва да остави проблемите си в миналия и да намира разрешение не на стари проблеми, а за постигането на нови цели. Колкото по-високи са те, толкова по-добре, защото “търсенето на дребни победи осуетява извършването на велики дела”. А и не е страшно да имаме високи цели и да се провалим, а по-страшно е да имаме малки цели и да ги постигнем.

Вашето кредо?
Много са. Но сега ми идва – Ако една власт изисква подчинението ви, тя е вашия гробокопач!

Вашето пожелание към всички русенци?
Да разберат значението и отговорността на и към думата “русенец”…
Обичам ви!

Редактирано от vivanov на 23.01.05 20:33.



Тема Интервю с vivanovнови [re: vivanov]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано24.01.05 21:49



Резюме
Венелин Иванов, роден на 18-ми ноември 1984 в град Русе. В момента учи международен бизнес във Виена.

Семейно положение?
свободен

Деца?
Нe

Хобита?
Обичам спорта, хубавата музика, пътуванията, добрите приятели и модератерството на клуб Русе ;-)

Любими книги?
Много са, но любим автор ми е Стивън Кинг.

Любими филми?
Перфектен свят, Форест Гъмп

Любима музика?
рок, българска музика

Любими места в интернет?
RuseInfo.net и форума, българските портали

Любими ястия?
Oбичам почти всичко от българската кухня, особено таратор, мусака, пълнени чушки, баница и т.н.

Любими напитки?
боза ;-) бира, вино, водка смесена със сок
вода - най-доброто срещу жаждата

Имате ли домашен любимец?
Имах и имам още куче, но сега други се грижат за него, просто обстоятелствата не ми разрешават да си имам домашен любимец.

Какви места обичате да посещавате?
Обичам киното, парковете, реките и езерата. Приятни барове с уютна атмосфера и евентуално възможност за танцуване, добра музика и весела компания ме привличат.
В Русе често мога да бъда открит в In&Out и Тони (Soundgarden).

Кое е нещото което най-много ненавиждате у хората?
Егоизма

Кое е нещото, което най-много цените у хората.
Стремежа да се развиваме и работим по себе си е един важен фактор при повечето хора.

Според вас с какво Русе е по-различен от останалите български градове?
Атмосферата която можеш да усетиш в града и хората, приятелите и роднините ми и любовта към родното място винаги имат място в сърцето ми.

Вашите пет най-любими места в град Русе?
Центъра, кея, парка на младежта, телевизионната кула (през лятото в ноща с кола), текето, Градски стадион

Кои са най-големите архитектурни забележителности на град Русе?
Театъра, Съвета, Общината, Операта, Библиотеката, Гарата

Кои заведения посещавате в град Русе?
Вече споменах някои. Иначе почти всички по-добри заведения в града биват посетени от мен, през лятото Норд, иначе Фънки, Одисей, Европа, Фреш, Хайлайф си ги бива, да не забравя и При Митака, но всяко заведение зависи дали е подходящо в случая и компанията.

Кой е най-великият русенец за всички времена?
Определено най-известния - Елиас Канети

Кое е най-значимото историческо събитие за град Русе?
Като спортно събитие се сещам за мача от купата на УЕФА, Дунав - Рома 1:0 през 70-те. Иначе със сигурност първата кинопрожекция и първата ЖП-линия в България.

Кое е най-емблематичното нещо за град Русе?
Паметника на Свободата

Какво бихте посъветвали управниците на град Русе?
Да мислят за гражданите и бъдещето на града, а не за собствените си джобове.

Проявете творчество и напишете 5 думи, които най-точно характеризират същността на град Русе?
красив, неповторим, перспективен, привличащ, роден

Ако трябваше да напишете книга за град Русе, какво заглавие бихте й сложили?
Не бих издал заглавието, иначе може някой преди мен да го използва.

Ако ви се дадат 1 000 000 евро, с условието да ги използвате за благото на град Русе, какво точно бихте направили с тях?
Бих ги вложил в създаването на перспективни работни места, в образованието и учебните заведения, културата и довършването на започнатите проекти (спортната зала например), обновяване на стадионите.

Какво град Русе остави в миналия век и какво трябва да постигне през новия?
Отворихме нова глава в бъдещата история на Русе, целта трябва да е развиване във всеки възможен сектор и достигване на западно европейските стандарти, нали сме били най-аристократичния и интелектуален български град, защо да не сме пак!

Вашето кредо?
Оптимист за бъдещето на Русе и България.

Вашето пожелание към всички русенци?
Да не забравят от къде са тръгнали.



Тема Интервю с tokнови [re: vivanov]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано24.01.05 22:02



Резюме:
Инж. Цветан Тиханов е роден в град Русе на 21.07.81г..Възпитаник е на Техникум по Електротехника "А. Арнаудов" - гр. Русе. Притежава висше техническо образование - образователно-квалификационна степен бакалавър-инженер в направление "Компютърни Технологии". В момента следва магистратура в направление "Компютърни Системи и Мрежи" в Русенски Университет "А.Кънчев".

Семейно положение?
Неженен, но имам прекрасна приятелка... и кой знае.

Деца?
Нямам.

Любими книги?
Франк Хърбърт - Дюн
Ивайло Петров - Преди да се родя. И след това.
Йордан Борисов - Вести от Русчук

Любими филми?
Обичам да гледам документални и научно-популярни филми.
Като малък харесвах веселите комедии с Бъд Спенсър и Терънс Хил - например "Джо Банана", "Юмрук на Запад" и др.

Любима музика?
Български рок, особено АХАТ и накои песни на БТР. Слушам и всякаква друга популярна музика. Обичам и да пея, но ми е жал за съседите.

Любими места в Интернет?
"Линукс за Българи" http://www.linux-bg.org
клуб "Русе" на Дир.бг

Любими ястия?
Палачинки със сладко от ягоди; /правя ги сам/
Мусаката на мама;
доматена супа;

Любими напитки?
Цитронада, сок от ананас, боза

Имате ли домашен любимец?
Имам котка. Казва се Пашка.

Какви места обичате да посещавате?
Обичам да се разхождам по главните улици на града и по алеите в Младежкия парк. Рядко отивам на кино или на дискотека. Обичам да ходя на театър, но и там не съм много редовен. Любимият ми театрален герой е Сирано Дьо Бержерак от едноименната пиеса на Едмон Ростан - За тези, които се интересуват - има я в 1 единствен екземпляр в читалнята на Окръжна Библиотека "Любен Каравелов".

Кое е нещото, което най-много ненавиждате у хората?
Не мога да отговоря конкретно. Не понасям арогантността, не обичам лицемерието, презирам лъжата, не виждам смисъл в омразата, когато е между хората...

Кое е нещото, което най-много цените у хората?
Отново не мога да назова едно нещо. Високо ценя честните, открити и добри хора, които търсят градивното и доброто, не си служат с обиди и не са склонни да предават своите принципи и приятели.

Според вас с какво Русе е по-различен от останалите български градове?
Всички градове в България са различни. Всеки има своето собствено очарование... Русе се отличава от останалите с уникалния си архитектурен ансамбъл, богатата градска история и фолклор.
Русе е и единственият от големите градове в България с ясно изразен център! Не се бях замислял за това, преди да стане на въпрос в един разговор с проф. А.Митков. Той сподели с мен и останалите колеги някои свои впечатления от различни европейски градове, които е посетил. Според него, един град е хубав, когато в него човек може да се ориентира лесно и която и главна улица да подхване, тя винаги да го води на центъра - ясно обособен и емблематичен. Даде ни за пример Париж и ни разказа, как сред парижани се говорело, че самият Наполеон Бонапарт наредил да поставят едно оръдие, на мястото, което сам избрал за център и във всяка посока, в която гръмнал с оръдието построили права главна улица. Според професора, когато сравняваме градовете по градоустройствените им планове единственото нещо, което трябва да направим е да преброим колко улици се събират на центъра. В Русе тези улици са 12! Две от тях в момента са отсечени от сградата на общината и тази на хотел Дунав. Помислете си за произволен голям български град... Има ли ясно обособен център? Колко са центровете? Колко улици се събират на центъра? Разбира се това не е най-важното... За нас е поредният повод за гордост, а за жителите на останалите градове - поредното доказателство, че има много неща, които да научат от Русе и никога не трябва да гледат на него (и на който и да е друг град) с пренебрежение.

С кое име на града от древността най-точно асоциирате неговата историческа и обществена значимост?
Русчук.

Вашите пет най-любими места в град Русе?
ул.Александровска, площад "Свобода", Младежкия парк, кея, парка в двора на Русенски Университет

Кои са най-големите архитектурни забележителности на град Русе?
Почти всички сгради по централната улица, Театъра и Доходното Здание, Съдът, гимназията "Хр. Ботев", бившият царски дворец, Централен Корпус на Русенски Университет и много други.

Кои заведения посещавате в град Русе?
Няколко пицарии, някои сладкарници... Държа да спомена любимата ми банчарница в района на студенстките общежития - точно до бл."Родина".
Барове, нощни клубове и дискотеки посещавам инцидентно и обикновено отивам, където ме отведе компанията.

Кой е най-великият русенец за всички времена?
С уговорката, че за мен русенец е всеки, който е живял в Русе, обичал го е и е работил за доброто на града... за такъв считам Мидхат Паша. Само за 4 години той е преобразил Русе и целият регион на север от Стара Планина и е заложил европейският вид на града ни.

Кое е най-значимото историческо събитие за град Русе?
Спасяването на града от разрушение по време на руско-турската освободителна война.

Кое е най-емблематичното нещо за град Русе?
Центъра. Представям си Паметника на Свободата и зад него Театъра и Доходното здание.

Какво бихте посъветвали управниците на град Русе?
Да бъдат по-инциативни, но и да внимават какво правят. Всички трябва да осъзнават, че да се живее в Русе и да се управлява Русе е чест, която задължава много...

Проявете творчество и напишете 5 думи, които най-точно характеризират същността на град Русе?
Традиция. Красота. Атмосфера. Култура. Бъдеще.

Ако трябваше да напишете книга за град Русе, какво заглавие бихте й сложили?
Русе - европейското лице на България

Ако ви се дадат 1 000 000 евро, с условието да ги използвате за благото на град Русе, какво точно бихте направили с тях?
Бих ги инвестирал в сферата на културата и образованието. Като с най-голямо предимство ще бъдат проектите, насочени към русенските деца. Искам да им помогна да преодолеят грубия свят, в който живеем и да имат едно прекрасно детство... като моето...

Какво град Русе остави в миналия век и какво трябва да постигне през новия?
В миналия век останаха разрушаването на някои емблематични сгради и символи на Русе, построяването на безвкусните панелни жилища и Пантеона, наподобяващ известна шуменска джамия, както и не малко меланхолия в управлението на града...
Нека през новия век обръщаме повече внимание на дребните неща около нас. Русе е бил известен като най-чистия и най-зелен град на България! Защо да не стане пак? Нека да възродим някои забравени традиции! Нека използваме даденостите и славната история на града за да привличаме повече инвестиции и туристи!

Вашето кредо?
Аз съм оптимист и вярвам в доброто във всеки човек.

Вашето пожелание към всички русенци?
Да бъдат живи и здрави!
Да обичат Русе и да се грижат за него!
Русе е любовта, която ни свързва!



Тема Интервю с TAfricanskiнови [re: vivanov]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано26.01.05 00:32



Резюме
Теодор Славчев е роден на 21.10.1988 в град Русе. В момента е ученик в МГ (Математическа гимназия "Баба Тонка", гр. Русе).

Семейно положение?
Търся си гадже...

Деца?
Не.

Любими книги?
Артър Хейли - Летище, Колела; Тримата мускетари...

Любими филми?
Терминалът, Юротрип

Любима музика?
Всичко, ама най-хубавото

Любими места в интернет?
По 100 МБ в месеца за clubs.dir.bg и mIRC. Също и www.wikipedia.org...

Любими ястия?
Зелен боб

Любими напитки?
Тоник, Текила

Имате ли домашен любимец?
Куче - Боби

Какви места обичате да посещавате?
Дюни, всякакви места, където се яде, кино, ама ме мързи да ходя, театър - много зависи от театъра, изложби и музеи - много дълго трябва да стоя прав, нямам идея какво е литературна премиера, а парковете и природата обичам да са около мене, не да ги търся и посещавам специално!

Кое е нещото което най-много ненавиждате у хората?
Хм, аз ненавиждам някого, не нещо у него. Има хора, които не мога да трая, без да има обективна причина за това.

Кое е нещото, което най-много цените у хората?
Пак не знам. Може би това, което подсъзнателно ме предразполага да им се доверя...

Според вас с какво Русе е по-различен от останалите български градове?
Тук сега мога да изпиша един тон импресия за Русе, ама ще погледна от малко по-друга гледна точка. Първо Русе си е мойта кочинка, аз мога да си я плюя, както си искам, ама другите няма да ги оставя да правят така! Второ - не може водещото значение на Русе в миналото да е случайно. Кратка историческа справка показва, че когато Русе е бил в една държава със Северна Добруджа, той е просперирал. С какво е по-различен - с географията - тя обуславя архитектурата и "аристократизма" на града. Тя крие и ключа към бъдещето на града. Затова съм оптимист!

С кое име на града от древността най-точно асоциирате неговата историческа и обществена значимост?
Сексагинта Приста. Пристанището на България към Европа!

Вашите пет най-любими места в град Русе?
Моята стая, МГ, СОУЕЕ, Дюни, Текето (то не е В Русе де...)

Кои са най-големите архитектурни забележителности на град Русе?
Театърът, Операта, Съдът, ул. Александровска, ул. Хан Аспарух (ако не ме лъже паметта, улицата е оная с липите, при ОУ "Иван Вазов"). Има хубаво и ново строителство - площад Възрожденски примерно. Из "Ялта" са доста.

Кои заведения посещавате в град Русе?
Дюни, Китайските ресторанти, Роял, Галерия, Фешън, лавката на МГ

Кой е най-великият русенец за всички времена?
Не съм правил класация, не съм и много запознат с темата, ама да речем: Баба Тонка.

Кое е най-значимото историческо събитие за град Русе?
Ами то значимото е липсата на събитие. Добре, че не са го избрали за столица едно време...

Кое е най-емблематичното нещо за град Русе?
Архитектурата

Какво бихте посъветвали управниците на град Русе?
Да поиграят Sim City

Проявете творчество и напишете 5 думи, които най-точно характеризират същността на град Русе?
уютен, динамичен, интересен, вечен... МОЙ!

Ако трябваше да напишете книга за град Русе, какво заглавие бихте й сложили?
Русе - ексцентрикът...

Ако ви се дадат 1 000 000 евро, с условието да ги използвате за благото на град Русе, какво точно бихте направили с тях?
Щях да намеря подходящи хора, които да ме посъветват как да ги инвестирам така, че да носят постоянни приходи на града... А, и бих построил още мостчета над Дунава...

Какво град Русе остави в миналия век и какво трябва да постигне през новия?
О, това, че няква цифричка се е сменила на календара, нищо не означава. Работите, за съжаление, не се променят от днеска за утре!

Вашето кредо?
Никога не променяй работеща система!

Вашето пожелание към всички русенци?
Да си гледат кяра!



Тема Интервю с gorskiqнови [re: vivanov]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано26.01.05 00:56



Резюме:
Димо Русев Русев, роден на 21.07.1984 в Русе. Средно образование - Немската гимназия в Русе. Висше-сега го кара в РУ "Ангел Кънчев", специаност земеделска техника и технологии.

Семейно положение?
Напълно свободен

Деца?
Засега нямам

Хобита и интереси?
Лов, риболов, ДВГ, авиация, туризъм ... абе по принцип съм си голям любопитко и се интересувам от много неща.

Любими книги?
Фантастика, и разкази особено тези на Хемингуей.

Любими филми?
"Star Wars" и "Смело сърце" са ми най-любимите.

Любима музика?
Определено ROCK&ROLL, не обичам единствено рап.

Любими места в интернет?
Еми сайтове с комбайни и сайтове с "комбайнерки". :)

Любими ястия?
Шкембе чорбичка, лозови сърмички, пици ... абе 100-на кила съм сами си направете изводите. :)

Любими напитки?
Каквото налеят.

Имате ли домашен любимец?
Куче на име Черита.

Какви места обичате да посещавате?
Oпределено гледам да съм по близко до природата и дивото, посещавам паркове, гори, язовири, не пропускам и кръчмите и баровете разбира се. :)

Кое е нещото което най-много ненавиждате у хората?
Надменноста

Кое е нещото, което най-много цените у хората?
Искренноста

Според вас с какво Русе е по-различен от останалите български градове?
Eми той е родния ми град, друга разлика не намирам.

С кое име на града от древността най-точно асоциирате неговата историческа и обществена значимост?
Не името прави града а хората, а в Сексагинта приста, Русчук и в Русе определено повечето хора са били, са, и ще бъдат хубави.

Вашите пет най-любими места в град Русе?
Парка на младежта, кея, кулата, университета, хижа Приста.

Кои са най-големите архитектурни забележителности на град Русе?
Централна гара, ул. Алексндровска, съдебната палата, телевизионната кула ...

Кои заведения посещавате в град Русе?
Според мен не е важно мястото а компанията, така че където ме заведат.

Кой е най-великият русенец за всички времена?
Баба Тонка

Кое е най-значимото историческо събитие за град Русе?
Не мога да кажа.

Кое е най-емблематичното нещо за град Русе?
Мостът на ДРУЖБАТА и Дунава разбира се.

Какво бихте посъветвали управниците на град Русе?
Да си работят съвестно работата.

Проявете творчество и напишете 5 думи, които най-точно характеризират същността на град Русе?
... до него Дунава синей ...

Ако трябваше да напишете книга за град Русе, какво заглавие бихте й сложили?
"Елате в Русе и няма да съжалявате"

Ако ви се дадат 1 000 000 евро, с условието да ги използвате за благото на град Русе, какво точно бихте направили с тях?
Като ги дадат тогава ще го измислим.

Какво град Русе остави в миналия век и какво трябва да постигне през новия?
През новият век трябва да го развиваме към по добро за тези сляд нас.

Вашето кредо?
Много хубаво не е на хубаво.

Вашето пожелание към всички русенци?
Да са здрави и щастливи - всичко друго е една малка подробност.

Редактирано от vivanov на 28.01.05 19:53.



Тема Интервю с Koteнови [re: vivanov]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано26.09.05 22:51



Резюме:
Силвия Чуканска. Родена на 04.05.1972 г. в град Русе. Средно образование – Техникум по електротехника - Русе, специалност „Оператор на електронна техника”, висше – СА „Д.А.Ценов” – Свищов, специалности: първа - „Икономика и управление на индустрията”, втора – „Финанси”, специализация – „Счетоводство и контрол”. Последните две години съм главен счетоводител на „Месокомбинат Русе” АД. Член съм на Управителния съвет на Института на професионалните счетоводители в България.

Семейно положение?
По принцип на години вече съм стара мома ;-)
А де факто живея без брак с гаджето.

Деца?
Не.

Хобита и интереси?
Доста са – четене на интересни книги..и професионална литература, рисуване, кино, музика, срещи и купони с приятели, пътувания, интерес към изкуството и древните култури ….

Любими книги?
Икономическа литература, книгите на Паулу Коелю, на Джон Конъли, на Дан Браун – изобщо – интересните интелигентно написани трилъри, поезията на Евтим Евтимов и Дамян Дамянов, книги за древни цивилизации и култури

Любими филми?
Много са.

Любима музика?
Всякаква музика харесвам с две малки изключения – джаз и яка чалга… А от останалата всякаква музика – когато съм под напрежение – успокоява ме тежък рок – „Рамщайн”, „Металика”, „Найтуиш”, „Апокалиптика” и др., а когато ми е готино настроението – слушам всичко друго без изключенията ;-)))

Любими места в интернет?
Клуб „Счетоводство” в дира, няколко сайта за икономическа информация, няколко сайта на и-нет книжарници….

Любими ястия?
Ох..аз съм голям чревоугодник…. Харесвам всичко без зелен боб, готвено зеле и доматена супа. Най обичам екзотични салати и палачинки

Любими напитки?
Мастичка, ракийка, бяло вино – тези са за домашна обстановка и за кръчми..а в клуб – джин с тоник

Имате ли домашен любимец?
За мое съжаление – още нямам – иначе обожавам космати големи кучета и космати дебели котки ;-)))

Какви места обичате да посещавате?
Обожавам да си правя екскурзии до различни места в България, обожавам ресторанти, дискотеки и барове, обичам да ходя на кино … а бе много неща обичам…. ;-)))

Кое е нещото което най-много ненавиждате у хората?
Лицемерието, лъжата и егоизма

Кое е нещото, което най-много цените у хората?
Подплатеното самочувствие, искреността и жаждата за нови знания

Според вас с какво Русе е по-различен от останалите български градове?
Архитектурата му го прави уникален в България – наистина Русе е прекрасен град! Русе е най – голямото българско пристанище на река Дунав. Той е кръстопът на два големи пътя – водния по река Дунав, който обединява Запад и Изток и сухопътния – който обединява север и Юг.
За съжаление виждам и отрицателен аспект на различията…..от четвърти по големина град…той изпадна надолу в класацията на големите български градове…не зная дали има друг такъв голям български град, който да „намалее” така драстично от към население… Освен това му се носи лошото име, че е май единствения български град, който е напуснат от „Кентъки фрай чикън” и от „Макдоналдс”….и от други потенциални инвеститори….

С кое име на града от древността най-точно асоциирате неговата историческа и обществена значимост?
Сексагинта Приста (пристанище на 60-те кораба) ме кара да се чувствам горда от вековността на Русе.. но смятам, че с името Русчук най – точно се асоциира историческата значимост на града ни.

Вашите пет най-любими места в град Русе?
Центъра, кея, библиотеката и площада пред нея, парка и ул.”Борисова” (и естествено – всички русенски магазини за хубава дамска мода, козметика, аксесоари и книги ;-)))

Кои са най-големите архитектурни забележителности на град Русе?
Те са много и навсякъде в Русе и рискувам да пропусна някои, ако тръгна да ги изреждам….

Кои заведения посещавате в град Русе?
За дневни срещи – Пикадили, за вечерни – Форте, Кралска закуска, Чифлика, Дъблин, за нощни – Одисей

Кой е най-великият русенец за всички времена?
Те са много, но най – емблематичните може би са Елиас Канети и баба Тонка

Кое е най-значимото историческо събитие за град Русе?
Аз се гордея много с историята на града ни – през 19 век за първи път в България, в Русе се създават първата корабостроителница, първото българско училище, първата ЖП – линия, първата българска частна банка, първото българско акционерно застрахователно дружество, първия провинциален клон на БНБ, първите хотели в европейски стил…. В края на века Русе е най – големия град и стопански център на Княжество България….Изобщо… 19 век е наситен с исторически събития за Русе ;-)
Освен това пак през 19 век в Русе е открита първата българска бирена фабрика… ;-)))

Кое е най-емблематичното нещо за град Русе?
Безценното културно наследство на Русе – неговата прекрасна архитектура и неговия аристократизъм

Какво бихте посъветвали управниците на град Русе?
Да обичат града ни, да се гордеят с него и да направят така, че Русе да стане едно от най – приятните места за живот в България… и най – вече – да се стремят да привличат големи инвеститори… по възможност – чуждестранни… ;-)))

Проявете творчество и напишете 5 думи, които най-точно характеризират същността на град Русе?
Прекрасен, европейски, аристократичен, древен, вечен (ще си позволя и шеста дума – горд…въпреки всичко!)

Ако трябваше да напишете книга за град Русе, какво заглавие бихте й сложили?
Аристократичният български град

Ако ви се дадат 1 000 000 евро, с условието да ги използвате за благото на град Русе, какво точно бихте направили с тях?
Бих ги инвестирала най – вече в производствената сфера.. за откриване на нови работни места, защото това е една от основните болки на Русе – високата безработица… и ниските работни заплати…

Какво град Русе остави в миналия век и какво трябва да постигне през новия?
Доста неща остави Русе в миналия век – и хубави, и лоши. Според мен русенци ще запомнят 20 век със създаването на Дунав мост, с откриването на Русенски университет (първоначално Висше техническо училище), със заемането на четвърто място по големина сред българските градове, със създаването (и после за съжаление – упадъка) на единствените български фабрики за производство на лимонена киселина и хлебна мая, със създаването и ликвидирането на КТМ… с лошото градско управление в края на 20 век…. С обгазяването от Румъния…с унижението Разград да ни бъде областен център, макар и за кратко…. Със създаването на Пантеона и ликвидирането на прекрасна българска църква… и…списъка е дълъг и може да се допълва безкрайно….
Мечтая си през 21 век Русе да си върне славата и начина на живот, които е имал през 19 век….

Вашето кредо?
Знания се придобиват, компетенции се доказват.

Вашето пожелание към всички русенци?
Да обичат, та дори и обожават Русе!
Да бъдат горди, че са родени в нашия прекрасен град!
Да не го напускат! И да се грижат за него!
Да са живи, здрави и щастливи в Русе! ;-)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.