Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 12.06.24 
Автомобили
   >> Rover
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Mislia da si vzimam rover...savetнови  
АвторNEW (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 01:14



Shte se radvam da mi okazeta support.

Niakakvi linkove za Rover 618/620 ili 414 - da procheta kakvo me chaka.

Kak e s chastite - imali gi? skapili sa?

Rovera zdrav li e po princip?

Kade da gledam kato izbiram, t.e. kade sa po slabi - hodova chast, dvigatel, klimatik i t.n.



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: NEW]  
Авторamitko (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 15:58



Ami spored men towa e edna dosta podceniawana marka.

Horata masowo se hwurliat na nemski karuci, prosto zashtoto ima niakakuw mit za tiahnata zdrawina. a w sushtoto wreme nawsiakude prodawat chasti za tiah :))

Az karam Rover 111 ot skoro okolo 6 meseca i weche sum nawurtial okolo 8000 km. taka che mnenieto mi moje da e mlko izkriweno.

Zasega ne sum imal nikakwi probleni. wupreki che towa se wodi za edna srawnitelno kalpawa kola.

Dokolkoto znam Rover polzwat po princip chujdi dwigateli, taka che s chastite ne bi triabwalo da ima problem.

Osnownia problem e che sa srarnitrlno redki. Maistorite ne gi poznawat mnogo.
Kolkoto do chastite - predlagat de ot daru car, no dokolkoto znam obslujwaneto ne e dobo. Chastite sa srawnitelno skupi, no prosto sa originalni. Ne mislia che niakoia druga marka predlaga po eftini originalni chasti.

Inashe neshtata koito sa konsumatiwi, kato swishti, filtri, nakladki sa standartni, na BOSH naprimer i s tiah niama problem.

Dokolkoto znam golemite modeli imat problemi s turboto (ako go imat).
No kato cialo wsichki modeli ot 95 nasam imat mnogo dobra ashtita protiv korozia.

Inache w Internet ima mnogo saitowe na Rover- entusiasti, naprimer
www.rower100.co.uk
predpolagam bi triabwalo da ima i za drugite, prosto potursi.

Moeto mnenie kato cialo e che towa e edna mnogo dobra kola, osobeno imaiki predwid che pri rawni drugi uslovia e po - eftina ot drugite (wse pak i towa e wajno).

Oswen towa na zapad obshto wzeto wsichki marki na stato sa priblizitelno na edna i sushta cena w zawisimost ot godinita, a tuk cenite in se naduwat spored pazara. Taka Rover se tursi po - malko i sa po- eftini.

Zbrawih,
Povecheto modeli imat edno mnogo hitro okachwane "Hidrogaz", malko podobno na sitroenite, koeto wozi dosta dobre.



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: NEW]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 18:07



Ste si vzemesh belia.......



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: NEW]  
АвторDD1 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 15:23



Ne kupuvai kola ot falirala firma..... Tiah i Honda, I BMW ne moshaha da gi opraviat i nai nakraia gi ritnaha........ Nai-chesto defektirastite koli spored ADAC - Germania



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: DD1]  
Автор Honda (любител)
Публикувано18.10.03 23:12



Въпроса дали Хонда и БМВ са искали да оправят Ровър е твърде спорен. Хонда беше в сътрудничество (разбирай взаимоизгодно) и за оправяне не става въпрос, защото в едно и също време се продаваха сходни модели. Ако беше ги 'оправила' никой нямаше да купува Хонди, а само Ровъри, щото са по-евтини.
БМВ ги купи поради единствената причина, че нямаше друг европейски джип освен Ланд-ровър, а пазара беше взел да се отваря.
Моя съвет е, че Ровър 600 е много добра алтернатива на Хонда Акорд за по-малко пари. Зависи за кой модел/година става въпрос, мога да ти пратя уеб адреси да прочетеш и прецениш сам.
Никой не може да ти даде съвет какво да купиш, защото всеки решава сам!



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: NEW]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 21:58



Az karam Rover 214 GSi i sam mnogo dovolen, mnogo zdravi lamarini stabilno okachvane i meka vozia, za ikonomichnost neiskam da govoria zashtoto imam fabrichna gazova uredba i kato zaredia zabraviam koka sum go napravil.

Mnogo dobri koli stiga da sa gledani dobre, skupi originalni chasti ama ima i neoriginalni koito sa ne mnogo loshi i sa napolovina, malko trudno se namirat ama si zaslujava turseneto. Nai slaboto miasto na Rover sa spirachkite i el. sistemite zatova si kupi 620 ili 618 kolkoto po-nova po-dobre ama da ima ABS inache kofti.
Shte ti struva kum 10000 lv. v tozi poriadak sa hubavite.



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: NEW]  
Автор PuckMan (непознат )
Публикувано01.12.03 19:15



Жена ми кара Rover 111 SL. За 6 мес е навъртяла 12 х.км. Взехме я на старо на 124 х.км. за 150 евро. Егати майтапа. Ел. стъкла, централно и т.н.. Караме се кой да я кара (имаме още 3 коли). Маневрена, пъргава, икономична. Не бях карал тая марка. Като отворих капака ми се стори много сложно от долу! Да ама е добре направено!.

Наложи ми се да и сменя съединител. Много здрава! Беше с оргиналния! А тук е град с купища светофари и малко места за паркиране!

Имам проблем с предното окачване! Почнала е да испуска газа! Това е типичен проблем за този модел. Та ако някой има чертежче? .

За мен това е добра марка (карал съм и други и имам познания за автомобили и конструкции)!

П.П. Забравих. Тук (Франция) хората ги знаят и марката държи цена! Мойто е късмет с цената! Нормално този модел върви от 1300 до 2200 евро за кола 94 г.! С изключение на Пежо 205 всички други марки за този клас и години са с по-ниски цени! А французите са стиснати! Какъв е извода.

Редактирано от PuckMan на 01.12.03 19:26.



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: NEW]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 20:57



Според мен и опита, който имам с тези автомобили, най - добрия модел в този клас и година 1997 - 1999 са моделите 600. Тези, които са с Хондов двигател/2.0 I/бензин са № 1. Без да обиждам никого в този форум и да се опитвам да налагам собственото си мнение, забелязвам, че повечето от Вас се плашат от скъпа потдръжка, разход на гориво, намиране на резервни части и др........ ! Съгласете се, че всяко нещо си има цена и ако ние искаме на цената на "наденица да си купим луканка" е равносилно на глупост. Наистина има доста алтернативни части за Ровър и не е задължително да ги търсим във VIP сервизите, но има неща, които са важни за съхраняването, дълголетието и сигурността на автомобила и няма как. Отиваме там. За цената съм съгласен с мнението че за около 10 000 - 11 000 лева, ще се купи сериозен автомобил от такъв клас. За тази цена обаче автомобила е задължително да има история на експлоатацията и документи за извършваните технически обслужвания.
Не е все едно, дали ще платиш автомобила на ниска цена и след това ще започнеш да го отремонтираш и да сменяш консумативи. Тогава пак ще стигнеш до високата цена, за която някой ти е предлагал да вземеш обслужен и потдържан автомобил а можи и да е по "солено".
Отваряй си очите, когато купуваш автомобил от такъв клас а за това което не можеш да видиш в него и смяташ, че е скрито, има сервизи. Няма сервиз, който ще ти "отреже главата" за да ти направи преглед и диагностика на автомобила които искаш да купиш, но има голяма вероятнос някой друг да ти я отреже, като ти пробута някой евтинджоз.



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savetнови [re: rocт]  
Автор Jenevus (непознат )
Публикувано11.05.06 08:33



Много вярно! Така е било и преди 3 години и сега .



Тема Re: Mislia da si vzimam rover...savet [re: NEW]  
АвторБлaro (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 14:29



Днес видях че се продава един 600/бензин/98г., много е наточен и с много екстри. На паркинга на една банка в Лозенец до сградата на Петрол.
Имаше табела но не записах № на тел. Ако имаш време иди и го виж. Аз ще минавам утре от там и пак ще се загледам.
Ех..... ако ставаше с гледане , ама сигурно и пари трябват.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.