Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 09.06.24 
Автомобили
   >> Rover
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?  
Авторilko (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 15:42



Преди 2~3 седмици се сдобих с Rover 416Si 1997 но имам проблем с регистрирането. На митницата ми искат "euro 1" с което не знам как да се сдобия. Мисля че става въпрос за произхода на автомобила. Писах на сайта на Rover но получих само автоматичен отговор че до 48 часа ще ми отговорят ... и нищо. Моля някой да ми помогне че вече 500 лв. отидоха на вятъра от ходене по агенции и не знам си кво ...



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: ilko]  
АвторJenevus (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 08:52



Значи... не рабирам много, ма тва Euro1 май е трябвало да го вземеш от Германия!?! Поне така беше преди 8 години когато вкарвахме един Опел - Euro1-то беше един от документите по вноса. Дано да греша, че иначе ще се занимаваш с много, а вероятно и скъпи простотии...



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: ilko]  
Авторlubozarko (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 14:17



евро1-то се вади при покупката на автомобила от някой дилър на съответната марка!обаче ако ровърчето е произведено в англия=няма евро сертификат т.е идва дебелио....дано не съм познал.....успех



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: lubozarko]  
Авторilko (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 14:59



Именно такава е ситуацията. Сега 111 коня + това euro1, което трябва да се поръча на българската митница, а цената му е ... Дано поне колата да няма проблеми след време и да държи здраво щото и частите разбирам са доста скъпи. Като става дума за части ... някой знае ли дали джантите на ровър 200 и 400 (Централен Отвор-56,7---PCD-4x95,25mm) могат да се заменят с нещо 15"~16" цолово с размер: (Централен Отвор-58---PCD-4x98mm) от Алфа, Фиат, Ланчия и Сеат например? Ще има ли прешкурване, не стават ли или направо се слагат и караш? Благодаря!



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: ilko]  
Автор Jenevus (непознат )
Публикувано02.05.06 16:03



В тая ситуация не, че тоз един кон ти трябва ама конете отиват към 112 (86kW). Фабрично летите джанти за Rover са 15", разбира се можеш да сложиш и по-големи, ама с тия пътища... Ако отидеш при гумаджиите ще ти кажат какви джанти стават без преправяне.
Някаква диагностика, обслужване правил ли си на колата?



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: Jenevus]  
Авторilko (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 18:40



Както си е дошла от Германия само една авто мивка е посетила и в гаража. За смяна е заден лагер, ремък може би ... Кажете какво трябва да се огледа на колата и кое може би е за смяна.



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: ilko]  
Автор Jenevus (непознат )
Публикувано03.05.06 10:41



Ми... има няколко неща, които се правят за всички автомобили - смяна на ангренажен ремък и ролка и маслото на двигателя. Покрай ангренажа можеш да смениш и другите ремъци - на алтернатора и климатика (май, че това бяха). Вече не помня цените съвсем точно, но ангренажен ремък в Трейдкар струваше около 70 лв (в Дарукар е малко по-скъпо), ролка - 92 лв в Дарукар, към 85 лв в Трейдкар. Пистовите ремъци още не съм ги сменял и не знам колко стуват, но са по-тънки от ангренажния. Масло можеш да сложиш всякакво добро масло 10W40. Аз бях с Mobil S1 (нещо такова), но не ме кефеше и го смених с Fina Exel и мисля, че сега е по-добре.
Ако не си го направил можеш да прегледаш антифриза - как е като ниво, има ли загуби, чист ли е, има ли мазни петна по стените на казанчето и т.н. Добре е да закараш колата на газоанализатор, че има там една тъпа гарнитура на главата... Много дълга тема. Може също така да прегледаш тампоните на задното окачване, скоростите... Бе то по една кола има много за гледане, но най-добре колата да я види майстор и той ще ти каже кое как е.
Успех!



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: ilko]  
Автор Jenevus (непознат )
Публикувано03.05.06 10:42



И още нещо конкретно за 400 серията. Ако колата няма ABS strongly recommended e да сложиш 4 (четири) нови гуми!



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: Jenevus]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 13:16



За Роувър 200 и 400 серии,перфектно пасват джанти от Опел Вектра!



Тема Re: Как се оформя euro 1 на внесен 416 от Германия?нови [re: Бaтko]  
Авторilko (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 15:23



за джантите се бях объркал че рзмера им е 4х95.25мм, а всъщност снощи разбрах в един английски форум че е 4х100 (може би най-разпространения), с което доста се зарадвах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.