Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 18.04.24 
Автомобили
   >> Rover
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови  
Авторrabox (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 22:23



Купувам Ровер 214 серия с двигател на Хонда след 1996г.
Може да е нов внос, но става и карана малко в БГ.
Предпочитам да има климатик.
Подарявам инвалидно право за внос срещу отстъпка в цената на колата.



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови [re: rabox]  
АвторПeтъpП (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 09:49



И аз купувам същото. Нямам инвалид. Може и карана в БГ.
0888 823753 Петър



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови [re: ПeтъpП]  
АвторПaцo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 17:06



Ровер 214 SI 1997год.Сиво черен металик. Внесен в България март 2004год. Навъртени в България 2500 километра. Напълно обслужен / Нови ремъци , филтри, масло и антифриз. / Нови гуми Радио СD . Пълно автокаско до март 2006год. Цена - 6800лева.
Колата е перфектна но я продавам защото почти не я карам , а когато я купих теглих голям / за моите възможности/ кредит. Купих заедно с колата и гараж. Сега ми идва малко нанагорно. Имам намерение след три години когато изплатя кредита да си купя пак точно такава.



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови [re: Пaцo]  
АвторGeorgi (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 12:30



Дай телефон за връзка де.



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови [re: Georgi]  
АвторПaцo (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 15:41



Извинявам се. То много не ми се дава ама ако искаш обади се. Може да ме кандардисаш. Телефона ми е 0889-111-708. Пламен.



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови [re: Пaцo]  
Авторrabox (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 17:49



А климатик има ли ?
Колко коня е , двигателя на Хонда ли е ?



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-та [re: rabox]  
АвторПaцo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 09:52



Мисля че моята кола не е това което търсиш. 103 коня е. Няма климатик. Двигателя не е Хонда. Всъщност аз съм много доволен от двигателя. Не знам защо този на Хонда е по-популярен. Едно от малкото удоволствия в живота ми е да гледам учудените физиономии на някой голфаджии когато се опитат да ме изпреварят , а аз дръпна на пред. В моя град има няколко стръмни улици където не е желателно изпреварването. Когато там някой " Шумахер" с тунингован Голф или друга поукрасена кола се опита да ме изпревари аз леко подавам газ и ела да гледаш какво става. Ровера не е много познат, сравнително малък е и никой не очаква това което той може.
Ако двигателя на Хонда е по-добър от моя просто не мога да си представя какво ще може колата. Но в интерес на истината се съмнявам че е по-добър. Поразпитах малко. Историята на Ровер е на приливи и отливи. След един не много сполучлив период през осемдесетте години Ровер започват да слагат на колите си двигатели Хонда. На шеста серия дори и окачването е било Хонда. След това Ровер става собсвеност на БМВ. До 98 година продължават да слагат на шестата серия двигатели Хонда ,но модела от серията двеста след 1996год е изцяло нова разработка съвместно със специалистите на БМВ. Не само двигателя. Двигателя е с два разпределителни вала и шестнайсет клапана. Колата ми на дълъг път при нормалко каране със 100 - 110 километра в час гори под пет на сто. В същия момент когато трябва има добър резерв от мощност. Пъргава е и когато трябва да изпревариш бързо не се налага превключване на по-ниска предавка. Аз малко се поувлякох да правя реклама на Ровер. Сигурен съм че няма нужда защото ти ги знаеш тия неща щом търсиш точно такава кола. Дано намериш. Сигурен съм че ще си доволен.



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови [re: Пaцo]  
АвторRos (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 19:22



Pi4..gledam..navytre si s ne6tata..za tia koli!Kaji..4astite..na kakvi ceni sa?Po4vam da se zapalvam i az za Rover214..pyk daje i monoinjekcia!No me interesuva..na kakvi ceni vyrviat 4astite...v sravnenie s dugite koli!



Тема Re: Купувам Ровер 214и/214си/216 след 1996-танови [re: Ros]  
АвторПaцo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 12:46



Какво да ти кажа. Това дето се говори че частите за Ровер са скъпи е вярно, и не е вярно.
Когато купих колата преди една година смених всички ремъци, филтри, масло и антифриз. Комплекта ми излезна с осем лева по-евтино отколкото същия комплект за Опел. Когато минах стенд за предницата ми смениха единия тампон. Струваше точно колкото тампона за Форд. Понеже съм си любопитен докато колата беше на стенда и аз влезнах отдолу . Момчето което работи там ми обясни това, онова за колата и между другото разбрах че шарнирите не се сменят, а се сменя целия носач. Попитах го не е ли скъпо . Той погледна в каталога и ми каза че за Ровер носача е около 130 лева. За повечето съвременни модели на другите по-популярни марки също се сменя носача и цената му е от 120 до 150 лева.
От друга страна отпред на бронята има една лайсна. Парче никелирана пластмаса дълго около седемдесет сантиметра. Едната лайсна на моята кола беше нещо помътняла и напукана. Използвах че имам пълно автокаско и я смених. Струваше седемдесет и четири лева / За две педи пластмаса. / Собственика на магазина ми е познат и ми обясни че частите по ходовата част и двигателя са стандартизирани и се произвеждат от други големи фирми. Лайсната обаче е елемент който се прави само за Ровер. Тъй като той не е много популярна марка в България никой не държи на склад лайсни. Доставя се от Англия. Вярно че пристигна за два дена, но идва с куриер и това я оскъпява. Предполагам че така ще е и с калници, брони и други такива. Но все пак колко често ти се налага да сменяш лайсната?
Иначе колата си е много добра. Стабилна е на пътя. Пъргава е. При нормално каране е икономична. Вярно най-вече извън града защото вътре на светофара все ще се изкушиш да тръгнеш по така и бензина си върви. Макар и на пръв поглед да е малка, вътре е по-широка и по- комфортна от Опел Астра или Сеат Кордоба например.
Малко се поувлякох в хвалбите но всичко това си е така. Вярно е че Ровер е фирма с традиции, но при модела 214 след 96 год. си личи че са помагали и специалистите от БМВ.



Тема Пацоонови [re: Пaцo]  
Авторtodorin (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 17:17



Абе Пацо,
Ти Май доста се поувлече.
Кво значи комплекта струвал 8 лева по малко. Ми ти си сменил антифриз и масло - това си е консуматив не е резервна част.
И да ти кажа за Шарнирите пак не си прав, значи може и да се смени поотделно - малко по евтино излиза и е по трудоемко.
Целия носач казваш струва 120-150 лв.
Ми директно ще ти кажа, че носач за Форд Фиеста струва 60-70лв. (производител Делфи-Локхиид).
Искам да ти кажа и за по горния пост - разпитал си бил не знам какво.
Ами не може да не са ти казали за твоя двигател проблемите с гарнитурата на главата,
свързани с прегряване.
Един такъв ремонт ако ти се наложи не ти мърдат 500-1000лв.
Още повече ако е внесена от Италия 90% от колите с тоя двигател плачат за такъв ремонт- съпроводен с шлайфане на глава, и квото още се отвори там покрай смяната на гарнитурата, гумички и т.н.
Излиза не евтино като цяло.
Та така не е толкова "хубав социализъма" както разправяш ти ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.