Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 17.06.24 
Автомобили
   >> Rover
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за Rover 620Si...нови  
Авторsurfer_dude (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 12:04



имам намерение да купя един Rover 620Si - 94' година , като го пробвах много ми хареса как се дъжи, обаче нямам никаква информация за обслужването на такава кола. Така че тъся мнения за модела, като ремонти, резрвни части, сервизи и т.н.т. Също така как ще коментирате цената от 7000лв., колата има газова уредба и много запазено купе...



Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: surfer_dude]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 12:29



Висок клас е този автомобил, аз също се двуомях между такъв и този който взех в действителност. (416 SLI T)
Сервиз: Аз ходя в трейдкар и съм много доволен.
Части: Има, но да ти кажа къде са евтини и къде са скъпи не мога. В трейдкар имат всичко и дават гаранции за всичко направено с техни части и труд. Но като цяло все едно правиш Баварец, малко над нормалното е почти два пъти по скъпо е от Опел Астра ако не и повече. Консумативите също не са за подценяване.
Цената: Моят е 5500 лв и е 96г., но за твоят не мога да кометирам. Аз съм също с газова уредба оригинално и всички екстри без кожа. Ти навярно имаш и това. Ако свалиш малко няма да е зле.
Ако е мотор Хонда както предполагам е много гот - надежден е. Гледай добре за да не се хапеш после. Карета, тампони, съединител, не са евтини никак.
Успех!



Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: surfer_dude]  
Авторtounyo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 13:15



Това е евтина Honda Accord. Rover620Si - 16V, 131КС, мотор Honda Z1. Много як и държелив двигател. Но, това дето е с газова уредба не е плюс а недостатък. Не знаеш колко километра е карана на газ. А газта съсипва изпускаталните клапани. Те са 8 и един струва около 100лв. Освен това съсипва и главата. Тя трябва да се шлайфа или дори да се смени. На някои мотори Honda има поставени глави специално направени за работа на газ. Много са скъпи - около 4000лв. Но на някои фабрично монтирани инжекционни газови са поставени такива. Знам го като факт, но как се познава не знам.
Иначе окачването е по-скоро добро. Може да ти се наложи да смениш накрайник, но не е болка за умиране.
Съединителят е хидравличен. Трябва да провериш както на него така и на спирачките течността дали е бистра. Ако е на възраст може да се наложи да сменяваш уплътнения. Около 160-170 хил. съединителят е за смяна.
Тенекиите не се погаждат много със саламурата по пътищата ни през зимата. Може да се наложи да направиш праг или вежда.
Ако двигателят е в добра кондиция, трябва да работи много тихо и без никакави, ама никакви вибрации на празен ход.
Иначе поддръжката е по-скъпа от тази на Опел, фолксваген, рено. Но не е като на мерцедес или БМВ. Частите, които са японски, обаче не са много евтини. Но пък и почти не се повреждат.
Като цяло колата си струва. И цената и е горе-долу каквато си я написал. Много комфортно вози. Но за града е малко неудобна за паркиране - има много дълго междуосие и голям радиус на завоя.
Можеш преди да я купиш, да и направиш един преглед в Трейдкар(тел.:9555231) Това е сервиз за Ровър. Сравнително добре работят (за българските стандарти) и цените са приемвливи.
Въпреки лошотиите, които ти написах, колата е добра!
Успех!



Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: tounyo]  
Авторsurfer_dude (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 14:23



газта е монтирана скоро на автомобила така че още неможе да се говори за износване... Но състоянието на окачването не ми е известно, има ли някой представа за смяна на комплект тампони, а също така и смяна на ангренажен ремък - какви пари ще се похарчат?



Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: tounyo]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 14:41



Искам да попитам tounyo
карал ли си Баварка? , защото аз съм и горе долу съм запознат с нещата не всички. Имах семейна 324Д и с голяма доза смелост мога да твърдя че нещата около части и издръжливост са сходни на ровер може би леко по-скъписа но не много.
Съжелявам че така се намесих в страни.
Покланям ти се на знанията около ровер, много хубаво пишеш и обясняваш.




Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: surfer_dude]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 14:48



Най-добре е да се обадиш в трейдкар и да попиташ принципно за твоята кола. Много са любезни.
Съеденитела за мен 416 е 375 лв., каретата са по 175лв., а задни тампони по 59лв., фара е 309лв., ангренажа е 54лв., дистр.капачка и палец 50лв., накрайник на кормилна рейка 24лв., и тн.
За работа вземат по 12.50 ако не искаш фактура ако ДА начисляваш ДДС на изброените по-горе.
Предполагам цените ще са сходни.



Тема Re: въпрос за Rover 620Si... [re: фeн]  
Авторsurfer_dude (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 15:27



BTW: фен - аз в момента карам BMW E30 1.8 и ми е интересно какво ти е мнението след смяната на марката?



Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: фeн]  
Авторtounyo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 15:54



Фен,
я не се занасяй.Какви знания - само опит.
А що се отнася до BMW - това е любимата ми марка (след Jaguar) , но не мога да си позволя. Само съм карал, но не съм бил собственик. Имам познати коитом карат 5-ци. По скъпички са частите, истинските.



Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: surfer_dude]  
Авторtounyo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 16:03



Не съм сменял тампони досега, така че не знам колко струват. Ремъкът е около 70лв, но е усилен. Най-добре питай в TradeCar. Ако искаш можеш и сам да обикаляш за резервни части. Ремъкът от Honda Accord 2.0 е същият. Тампоните е почти сигурно, че също стават. Магазините за Honda обаче са основно на "приятели" от близкия изток. Можеш да провериш и във форума на Honda.



Тема Re: въпрос за Rover 620Si...нови [re: surfer_dude]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 08:50



Няма място за сравнение цена -качество! Баварката е огън.
Мерцедесите също не отстъпват. Сега имам възможността да карам Сааб, където не мога да сравня с нито една кола. Служебна е де.
Но баварската машина в жестока.
Не си се обидил нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.