Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 01.07.24 
Автомобили
   >> Rover
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: Austin]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 08:58



Май са си отишли накладките заради това. Ти да не си в Бл. 1Е?



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: фeн]  
АвторAustin (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 09:07



Не - при 29-та п-ка



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: Austin]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 09:17



Аз живях преди 6месеца в 1Е.
Ако сме набори може и да се познаваме. Аз съм 78ми и се казвам Цоньо!



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: Фeн]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 09:28



Знае ли някой как се източва водата за да сипя антифриз?
Има ли пробка или нещо такова? Спешно е че живея на високо.



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: фeн]  
Авторtounyo (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 10:13



Ако нямаш пробка, което е много вероятно откачи някой от маркучите, който е най ниско разположен. Като не забравиш да отвориш системата и от горната страна. Важно е след като сипеш антифриза да обезвъздушиш системата. Ако ти е за смяна антифриза най-добре иди ... ти знаеш къде! Ако е сменяван скоро долей само антифриз, концентрат. Ако не си сигурен при каква температура замръзва отсипи малко 30-40ml и го сложи във фризера.



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: tounyo]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 10:21



Системата е така както купих колата, зелено е вътре но това не ми помага много. Исках да си спестя ходенето там но това за обезвъздушаването ме плаши малко. Нямам много време да ходя там но няма начин.
Трудно ли се обезвъздушава? Можеш ли да го опишеш?



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: Фeн]  
АвторRED (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 11:20



Незнам как е при вас но при 618 казанчето за вода се сваля с 1 движение и можеш да излееш течността и да си сипеш коцентрат. Ако сложиш добър концентрат няма да имаш проблеми.



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: RED]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 11:55



Това е интересно.Ще погледна при мен ако е така добре. Концентрат съм взел 4л за -70гр. 20 лв. Разбрах, че системата е 5.5 литра, И при теб трябва да е толкова. Така пише в книжката.



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: Фeн]  
Авторtounyo (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 10:08



Ако течността в охладителната система е бистра със сигурност можеш да изкараш и тази зима . Но задължително трябва да провериш на каква температура замръзва или по-точно на каква не замръзва. И ако е необходимо да долееш концентрат.
По-добрият вариант е да си смениш охлаждащата течност и да си знеаш кога си я сменил и в какво състояние е. Когато източиш стария антифриз промии с вода системата макар, че това е доста трудно в смисъл да отиде във всяко ъгълче промиващата вода и ако има утайки да ги изчисти. Всъщност утайки най-много се получават в радиатора, а той се промива по-лесно. Добави към антифриза дестилирана вода колкото е необходимо и започвай да наливаш на тънка струя. Хубавото е , че знаеш обема на цялата охладителна система (радиатор, тръби, двигател, разширителен съд) Наливаш пrез капачката на радиатора, ако има такава. Ако не, от подходяща висока точка. Някъде трябва да има предвиден отвор, нещо като пробка за обезвъздушаване(или пък гледаш отвора на радиатора). Щом течността достигне до капачката на радиатора започваш да натискаш (мачкаш) и отпускаш някой от ниско разположените маркучи. Все едно напомпваш. Трябва ако има въздух да излизат мехурчета и нивото натечността да падне. Доливаш и пак повтаряш. Когато си готов затваряш системата и палиш. Изчакваш малко гасиш и поглеждаш до къде е течността. Ако е необходимо доливаш и т.н. Важно е след като приключиш всичко да следиш внимателно дали не загрява двигателя. Ако е така сигурно има още въздух и трябва още да се обезвъздушава. След нормално загряване и истиване проверяваш нивото на течността и ако е необходимо, доливаш.



Тема Re: Нека да си помагаме и без това сме малко!нови [re: tounyo]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 12:30



До като го четох имах чувството че съм на лекция, много хубаво обясняваш.
Благодаря ти, като го направя ще пиша резултата.
Като цяло течността е доста зелена, но е мътна. Ще се опитам да го промия.
Мерси!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.