Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: По пътянови [re: shshtt]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано05.05.13 20:01



глупости на търкалета. И за клуба и за безразличието и непривързанността. Ама аз по-горе писах за разликата.



Тема Re: По пътянови [re: coffeemate]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано05.05.13 20:06



на практика помага да се замислиш за всичко което си обичала и загубила! Нима това че си страдала когато си го губила е успяло да го задържи? Именно за това живеем - да обичаме. Но не и да се привързваме. Всяко нещо към което се привързваме ще нидонесе болка, когато се отдалечи или загубим. И не самото нещо носи болката, а нашето привързване. И независимо колко силно сме привързани, ние пак го губим. Тогава какъв е смисъла от привързването - това е егото и алчността - да притежаваш това нещо, да е само твое - и това отношение е малко вулгарно. Защото така правим затворници най-близките си хора - да са само наши, да са обвързани или да се чувстват длъжни. Когато двама човек са заедно и то без привързаност - със свобода - тогава те са най-заедно. Хем има свобода и те са избрали да са заедно защото така чувстват сърцата им, а не некакви собственически мисли и схеми.



Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.05.13 20:47



абе то много хубаво звучи, но не става така. досега не съм видяла такъв човек на живо. като видя- ще разбера, че можело да съществува.
за егото и алчността мога да се съглася- така си е. обаче тези неща са естествени. и това его колко им е криво на хората... и що да е криво всъщност. то си е своево рода защита. даже си мисля, че колкото повече се старае човек да се оттърси от егото си, то толкова по-голямо става. и представяш ли си хипотетично- човек с голямо его, но пък "непривързан" към нищо и никой. къде ще издиша този човек?!
влязла съм в едни отричащи всичко кръгове и няма излизане. ще извиняваш ако съм рязка повече от друг път.



Тема Re: По пътянови [re: coffeemate]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано05.05.13 20:53



човек страда, докато се научи че това не са просто думи. Просто отнема време. Иначе егото си е изиграло ролята на защитен механизъм преди време, сега вече няма нужда от него. Та така де.

Редактирано от Aнгeлe на 05.05.13 20:54.



Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.05.13 20:59



клубът не е лош никак даже. само дето нещо много сексуално го раздават там- едни сливания и преливания ама нищо де. тяхна си раб'та.
само дето аз към ошо имам неприязън ей така от нищо конкретно. не бих го последвала в нищо. ама хората са различни. и кастанеда съм го чела като ученичка. впечатли ме тогава ама не бих го препрочела. и на него не му вярвам.



Тема Re: По пътянови [re: coffeemate]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано05.05.13 21:32



как си противоречиш само. ама да си на инат. :))
клуба не е лош никак даже, само дето...





Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.05.13 22:12



:)))) инатът е само на повърхността. това "търкалета" ме издразни всъщност. :))) а пък най-много ме издразни това, че не каза на мен, че пиша глупости, а на шът. абе... кво разбираш ти от психология.

и сега чакам да се издразниш ти на свой ред и ще се затвори кръгът. :)))))

Редактирано от coffeemate на 05.05.13 22:14.



Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано06.05.13 09:41



Ошо за разлика от Кастанеда си струва да се чете и гледа и слуша.

Може...Мен точно гледането и слушането на клипчета му ме отблъснаха - завършен позьор. Едва, едва бавничко ги каканиже, жестовете му отмерени, паузите му разтърсващи, брадица пуснал, дълга роба си облякъл, с пояс се препасал, че и с дрънкулки се накичил. За капак си спретнал перфектна компилация от вечните идеи и завъртял бизнес от човешката глупост и потребности.
А!и книгите му не са написани добре /то и няма как, като секретарите му са записвали безценните му думи като на същий христос, но очевидно той не е, защото имат крещяща нужда от редакция, за да се сложат на хартия/, разводнено и скучно, особено като всяка мисъл се повтаря по 10 различни начина.

Но ти си го харесвай, няма лошо, свободен избор има





Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано06.05.13 09:44



възможно е и да са глупости - никъде не съм твърдяла, че разбирам какво е непривързаност, напротив





Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано06.05.13 15:14



значи за гошовизма си има отделен клуб в дира. Тук не е най-подходящото място за пропаганда на съмнителни източни учения /макар че навремето се пишеха доста глупости/.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.