Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Една късна почерпка  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано27.11.12 22:54



Ей, хора, липсвахте ми.

Завръщам се с добри новини, и ви каня да си пийнете за мое здраве. Поводът е ето този:



А ето ви и почерпката:

[image]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSzKCNKQrAHtoqAigjFr2CTE0LQTwrOIuUy1wNo3IBR18motwFtNA[/image]



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано28.11.12 04:11



ами и аз да се закача, че ми липсва участието тук, но май съвсем скоро още повече ще ми залипсва. Току що се прибрах от едно пътуване и след два дена хващам самолета за Индия. А после до Европата и после сигурно до Калифорния или Лондон, вече ми се иска да се прибера у Германско и да се спре с тия митарства. :))



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор coffeemate ()
Публикувано28.11.12 06:27



И ти липсваш на клуба :)
Да си жива и здрава и още много книги да превеждаш! Явно работата ти е страст, а това е мнгого хубаво.



Редактирано от coffeemate на 28.11.12 06:36.



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Ангеле]  
Автор coffeemate ()
Публикувано28.11.12 06:32



Панталей Пътника, хич не се жалвай пък ти. Я кажи какво ще правиш в Индия и също така- как ти върви онзи проект? Ако е тайна- може и на лични. Ако пък е още по-голяма тайна- не щА и на лични тогава. :)))))
Ангеле, ще липсваш ама много на клуба, да ти призная. Съвсем ще ни оредеят редичките. :)



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Ангеле]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано28.11.12 08:48



е нищо де, черен гологан не се губи


все ще се появиш по някое време, а ако не, имаме си координатите, ще се открием
тук че много ще липсваш то е ясно, но гледай да се забавляваш между бачкането и да разказваш после и снимки да направиш и да ми дадеш за сайта

ще гледаме да поддържаме тука огъня, ама не обещавам

Редактирано от shshtt на 28.11.12 08:53.



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано28.11.12 08:52



Денко, айде бе душата, къде се губиш? И ти само за книги приказваш и за работа!
Няма любов, туй-онуй, ала-бала по Враца или само в романите?





Тема Re: Една късна почерпканови [re: coffeemate]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано28.11.12 08:55



Наистина ли липсвам?

Еееей, толкова е хубаво да си започна деня, прочитайки такова нещо. На мен тук ми е едно от любимите местенца, но почти седмица бях без компютър. Вчера го "излекуваха" и "дотичах" първо тук.
Благодаря за хубавите пожелания. Работата наистина ми е огромна страст, почти се разболявам, като остана без превод, а сега е точно един такъв период. Обаче чакам сега до краоя на годината да излязат поне още две неща, дано стане.
Тази, дето се похвалих с нея, е доста романтична. Води се за нещо като част от поредица, но не е точно роман, по-скоро е "роман в разкази" и описва първите срещи и най-романтичните моменти на няколко много, ама много влюбени двойки.
ПП. Май прекалих малко с усмивките, ама ми е мноооого хубаво... не само заради книгата.

Редактирано от Дeнни на 28.11.12 08:56.



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор юpaтa ()
Публикувано28.11.12 11:24



Работата наистина ми е огромна страст ... за това може чистосърдечно да ти се завиди.





Тема Re: Една късна почерпканови [re: юpaтa]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано28.11.12 11:40



Другите не знам колко ми завиждат, ама аз понякога си завиждам.

Обожавам си работата, и ме е яд, че сега мързелувам принудително.



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано28.11.12 11:57



За да не спамя "музикалната тема" с твърде много мнения, ми хрумна да ви попитам тук. Може ли една песен да ви изгради представа за някого? Защото за мен може - аз това го написах и в онази тема. Ей това например какво ви кара да мислите?



После ще ви кажа аз за кого го избрах...



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано29.11.12 22:42



дениии, само подобни романи ли превеждаш?



Тема Re: Една късна почерпканови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано30.11.12 20:28



Не, римлянино, превеждам и исторически.





Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор юpaтa ()
Публикувано30.11.12 21:41



и какво правиш като се наложи това принудителното мързелуване





Тема Re: Една късна почерпканови [re: Дeнни]  
Автор юpaтa ()
Публикувано30.11.12 21:49



хах, да се пробвам ....
Избрала си го за книга, в която се разказва за мъж, който е уверен в себе си, търсещ и последователен, чийто живот е изпълнен с много път, случки, които не го изкарват от релси и естесвено гледа философски на любовта

п.п. то мойто като при врачка все едно стана че си ходила





Тема Re: Една късна почерпканови [re: юpaтa]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано30.11.12 22:15



Не, не позна.

А той дори не беше мъж... беше на 19 години. Описан като "роден бунтовник", вечно съпротивляващ се срещу нещо, недоверчив, избухлив, принуден от ранна възраст да поеме грижите за семейството си... и е напуснал родното си място просто защото е бил принуден да го направи. А как гледа на любовта... това и той май не го знае.



Тема Re: Една късна почерпканови [re: юpaтa]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано30.11.12 22:19



Ами точно този път се хванах с едно сериозно подреждане на гардероби и шкафове, и се заех да прочета една четирилогия на английски, на която се каня от много, много време.Занимавах се и с малко писане... ей такива разни.





Тема Браво!нови [re: Дeнни]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано08.12.12 17:35



Поздравления!
Радвам се да те срещна.


Кога ще преведеш един от любимите ми в последно време писатели - Chris Kuzneski? Почерпката ще е от мен.



Тема Re: Браво!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано08.12.12 18:09



И аз се радвам да те срещна!


Ама наистина много се радвам
Не знам... не ми го дават този автор. Напоследък превеждах, от една страна, някакви нови автор/к/и, и от друга, моята любима авторка на исторически романи Филипа Грегъри. Всъщност последната й книга излезе на български онзи ден - използвам случая да се похваля.
Лошото е, че всъщност от близо месец не превеждам нищо, и не знам докога ще е така. Но пък, от друга страна, успях да прочета доста книги, за които иначе нямаше да имам време - а също и да напиша някои неща, които отдавна планирах.



Тема Re: Браво!нови [re: Дeнни]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано08.12.12 18:34



Нямам идея как работи вашия бизнес, но няма ли начин да предложиш/изискаш определен автор?

Гледах преди време "Игрите на глада" и си мислех за теб. Ефекта за мен беше разрушаващ!





Тема Re: Браво!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано08.12.12 18:42



Опитвала съм се да предлагам автори или книги, но ... не става. Дори сега се опитах да предложа на издателство "ЕксЛибрис" другата поредица на Сюзан Колинс /авторката на "Игрите на глада"/, но те просто не смеят да рискуват.

Значи гледа "Игрите на глада"? Аз го гледах още на другия ден след премиерата. Не беше толкова зле, колкото очаквах, но книгата е мнго по-въздействаща. Иначе да, филмът ми въздейства, дори се разплаках на няколко места, но книгата категорично е по-силна, а и във филма бяха променили някои неща.



Тема Re: Браво!нови [re: Дeнни]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано08.12.12 19:02



Филма като филм и книгата като книга са въздействащи. Моят шок е предизвикан повече от идеята да се използват деца.

Твърде жестоко от моя гледна точка. Много отдавна ми се искаше да си поприказваме на тази тема. За съжаление ми се налага да изляза, но се надявам да се засечем отново и да си доприказваме.



Тема Re: Браво!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано08.12.12 19:03



И аз се надявам да се засечем пак. Ако искаш, може да ме намериш и в скайп - dennie171.
Идеята да се използват деца има митологично обяснение - при едно следващо "засичане", ще се "разпростра" по темата.

Редактирано от Дeнни на 08.12.12 19:05.



Тема Re: Браво!нови [re: Дeнни]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано08.12.12 19:13



Ще ми бъде интересно да се "разпростреш" по темата, защото аз на този етап не мога да преодолея шока. Ще ми бъде полезно да надникна по-далеч.
Скайпа е супер идея, но за мен работи, когато навън настане кучи студ и ме задържи в къщи. Малко хаймана си падам.

От работата няма начин да го ползвам за лични разговори.
Важното е, че се появи.
Хубав ден ти желая!



Тема Re: Браво!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано08.12.12 19:17



Хубав ден и на теб!

Следващия път ще имам доста за казване по темата, почвам да си подготвям "речта".
До скоро!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.