Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Noaa]  
Автор Денни (Overlander)
Публикувано09.05.13 08:51



Защото понякога една песен става любима точно заради текста - защото човек намира в него нещо от/за себе си. Споменавала съм за песните, които понякога си подбирам като "музикален фон" за работа - някои от тях толкова ми "вървят" за определени хора /литературни герои/, че дори след като приключа със съответния превод, за който е избрана дадена песен, после винаги като я чуя, се сещам за съответния човек. И в повечето случаи дори не си поставям за цел да помня текстовете - те просто си остават в паметта ми, защото песента ме е впечатлила.



Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Noaa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано09.05.13 09:45



никога не е трябвало да помня текстовете, дори когато пеех в хора

обаче в един период от живота ми те самите са се отпечатвали в паметта ми, а сега и насила не мога да се накарам да запомня текста от-до



Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Noaa]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано09.05.13 10:56



Не е истина! Ти се поЯви! : ))
Радвам се да те видя тъдява.



аз не сум в станфорд,а сам в нъц,от 15 години.тези като него са кум племето на глъпците

Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Денни]  
Автор Noaa (пепеляшка)
Публикувано10.05.13 03:42



:) а аз вече рядко се заслушвам в текта на песните по радиото, трябва да е нещо много изключително....а и да се заслушам, пак не виждам смисъл да ги помня. Виж класиката... си е друго. Когато работя никога не слушам музика, може да е лек фон... но ако съм съсредоточена или върша нещо наистина важно, не мога да слушам музика. Музиката трябва да се изживява....




Тема Re: Музиката в живота нинови [re: coffeemate]  
Автор Noaa (пепеляшка)
Публикувано10.05.13 03:44



споко има караоке и там всичко си пише

В хора е готино, винаги има кой да те покрие




Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Киро]  
Автор Noaa (пепеляшка)
Публикувано10.05.13 03:50



Добре заварил динозавре


Какво стана с дюлата?а авокадчетата как са?
Дойдох да ви донеса малко дъжд, стига с това хубаво време





Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Noaa]  
Автор Денни (Overlander)
Публикувано10.05.13 07:42



Разбира се, и на мен не с всяка книга, която превеждам, ми "върви" музика; с някои обаче се получи невероятна връзка. И да, разбира се, че трябва да се изживява - и мисля, че успявам да го направя /в повечето случаи/. За мен винаги е било така - просто аз се заслушвам в текстовете, представям си нещата, за които се пее, усещам "историите" в песните почти физически. Което го казвам с уточнението, че аз слушам наистина доста по-различни неща от това, което минава за "модерна" музика. И понякога се получава страхотно "сливане" между дадена песен - и като текст, и като музика - и някаква част от книга, която превеждам в момента.



Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Noaa]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано10.05.13 08:56



Здрасти! Това парче не съм го слушала не помня от кога, а ни беше любимо с брат ми навремето


Сетих се покрай него и за
Хаха защо трябва да помним текстовете, е ми за да може като ми се допее да запея на софрата примерно
Много са ми важни текстовете, винаги ги слушам ако разбирам езика.
Добре че измислиха интернет, че да разбера за какво говорят в сума ти любими парчета. Мисля си, че една песен без текста е саката работа.



Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Noaa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано10.05.13 09:24



неее раздават едни листи с ноти и текст и така





Тема Re: Музиката в живота нинови [re: Noaa]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано13.05.13 15:15



Дюлята се възстанови, адвокатчетата умряха :)

аз не сум в станфорд,а сам в нъц,от 15 години.тези като него са кум племето на глъпците



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.