Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Годишнини  
Автор юpaтa ()
Публикувано22.11.12 23:17



за каквито се сетите.
За кои се сещате? На кои най-много държите А има ли годишнини, които сте забравили нарочно? Какво ви радва, натъжава в тях... с кого, с какво ги посрещате, с какво ги изпращате?
Така де какво ви е на душа...
Днес е годишнина, която спрях официално да отброявам, ама пък си остана хубав спомен...





Тема Re: Годишнининови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.11.12 07:54



Преди години имах едно приятелче в battlenet. Арабче беше, тийнейджър. Беше се привързало към мен като към роднина. Разказваще ми, че неговото семейство никога не ходят никъде заедно и също така не си празниват рожденните дни. Бяха огромно семейство- май децата в него бяха 7-8. Като ми говореше така, се чудех- как е възможно. Дойде ред да не се чудя. То от рожденни дни, имени дни, Коледни и Великденски празници не остават сили


Та така- вече годишнината от бракосъчетанието отказвам да я празнувам 11.11. Ако на някой му се събира с гости- да ходи на ресторант.
Като правило при мен е- щом е празник, аз да не съм в празнично настроение.



Тема Re: Годишнининови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано23.11.12 08:16



това за гостите и при мен е така, мързи ме вече и не ми се занимава да слугувам на сто човека точно на празник

обаче в семеен кръг винаги го отбелязваме, сготвям нещо по-празнично и си казваме наздраве за едикакво си, така ми е по-приятно

и на заведение е готино, най-вече с приятели, но е скъпо много и го избягваме като вариант



Тема Re: Годишнининови [re: юpaтa]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано23.11.12 08:34



Ами рождените дни на децата са най-важните празници за мен, гледам ако може да сме заедно тогава, но не винаги се получава, а иначе те си ги празнуват с приятели, големи са. Друго, което празнуваме винаги е годишнината от сватбата, рождени дни, национални празници, но с други хора се събираме само на Никулден и Нова година.

Ти обаче не питаш за тези годишнини, а за едни други дето понякога и дата си нямат, но са тъга.

Регистрирам мислено отминал период, но като цяло се сещам за тях във връзка с някакви събития или асоциации. Всички хора, които съм обичала са си във мен и тези които са ме наранявали много също, но гледам да избягвам срещи с миналото. Не правя нещо специално на тези дни.



Тема Re: Годишнининови [re: coffeemate]  
Автор юpaтa ()
Публикувано23.11.12 11:29



и аз бих се зачудила, как така на децата не се празнуват рождените дни...

Ама нрави де. Абе годишнините натоварват един момент и като средства и като емоции, особено когато се събира родата. А иначе годишнините са хубаво нещо, само аз да не съм пряк участник, на деца на родители на сестра ми, на приятели много им се радвам...сигурно повече и от тах
А празниците тях не ги броя като годишнини, те са ми по различно нещо - там всички сме засегнати според това кой как усеща празника.
Вярно, че годишнината е и празник, ама някак по натоварва.
Преди години се вълнувах от годишнината от сватбата на нашите... а сега хич. Някак го отчитам като техен си празник само, може би щото с времето все повече се отделяме от родителите. А за сватбата ми не отчитам годишнина, а по скоро колко нещо изтекло и колко неща са се променили от тогава ...Хах, ако го нямаше детето даже и за нея нямаше да се сещам



Тема Re: Годишнининови [re: shshtt]  
Автор юpaтa ()
Публикувано23.11.12 11:33



това с гостите се радвам че съм минала покрай капките... Някак в родата се договорихме негласно, че ходенето на гости ще го намалим до минимум, само ако има покана ... пък дори и за годишнини. Така де който има годишнина определя правилата и не му се сърдим дори ако не ни покани





Тема Re: Годишнининови [re: shshtt]  
Автор юpaтa ()
Публикувано23.11.12 11:43



и при мен така за празниците на децата, най си ги харесвам. Но може да не сме заедно - както си решат, щото вече поотраснаха.
Питам за всякакви годишнини

Има такива, дето дата си нямат ... а и тези дето си имат дата, но не са годишнини - празници. Те са по скоро начин да отмериш отминал период/много хубаво го каза/ Мен не ме натъжават, дори и тези в които съм била наранявана. Просто мил спомен... Ако ще ми предизвиква такава годишнина тъга - просто я изтривам. Дори годишнината от загубата на близък вече не е тъга, а ми става мило като се сетя, но ми трябваха години докато си настроя така сърцето



Тема Re: Годишнининови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.11.12 20:04



е при нас няма лабаво- кани се родата, щото тя половината е на една ръка разстояние. понякога си мисля... като комуна сме в тоя двор.

но пък не е скучно



Тема Re: Годишнининови [re: юpaтa]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано24.11.12 18:44



празнувам рожденни дни най-вече. Помня на 3-4 човека които са ми най-близки.



празнувам също така и датата на която сме се оженили с жена ми.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.