Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 18.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Зелените гейзерчета на Butia  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано28.06.12 12:42



Има десетки вида палми, няколко от тях могат да се гледат дори тук, в България, с малка или не толкова малка зимна защита.
Бутиите са едни от тях. Въпреки, че са близки или не толкова близки роднини с други перести представители на семейството, фините им аркообразни листа ги правят много особен акцент в дворно или околокъщно екстериорче.
Всъщност, когато седнеш на пънче или стол до всяка палма, усещането и вълните за всеки вид е различно. Но трябва да се изпита лично. Все пак има и нещо визуално.
Бутийка:









Хубав ден!



Тема Re: Зелените гейзерчета на Butia [re: Киро]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано28.06.12 16:04



одобрявам, само пусни няколко динозавъра да щъкат под тях, за да стане юрската романтика пълна:)

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 28.06.12 16:04.



Тема Re: Зелените гейзерчета на Butia [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано28.06.12 18:39



той ги замества/щъка си около тях на воля/






П.с
Киро майтап,ама от вътре ми идва

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Зелените гейзерчета на Butia [re: valenty]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано29.06.12 13:49



ахахаха!





Тема Re: Зелените гейзерчета на Butia [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано10.09.12 13:56



В сряда засаждам едно такова:





Ако джеисан стеитам играеше филмат штеше да е шес плюс а, сега четири муе много.

Тема Re: Зелените гейзерчета на Butia [re: Киро]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано04.11.12 01:04



палмите искат много вода Кирчо.

Пробвал ли си манго или авокадо, аз засадих 4 преди меец и станаха по метър дървета. Раздадох ги наприятели. Ако сикаш ще ти снимам едно от авокадотата да видиш за какви зелени гейзерчета става въпрос, през зимата!!!







Тема Re: Зелените гейзерчета на Butiaнови [re: Aнгeлe]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 01:44



Може ли една снимка, че ми стана интересно. Но така, както я кара, с този бърз растеж- за една година ще му окъсее помещението.



Тема Re: Зелените гейзерчета на Butiaнови [re: Aнгeлe]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано04.11.12 02:09



не знам как да ти го кажа по-дипломатично, затова ще карам направо: Да ме учиш на палмовъдство е все едно аз да уча св. Илия как се правят гръмотевици.


Бананите - да. Искат вода. Много. Палмите - също. Но много по-малко. Т.е могат и с много, могат и с по-малко.
И не, не ща авокадо и манго - не си заслужава на тоя етап: не искам да заемат мястото на някоя палма или банан в единственото ми слънчево и южно и едновременно топло помещение на село - имам 150-ина, повечето - бебета, но не всички.

Ако пък всякога благодариш на Бога, ще го умориш от глад и ще го прогониш

Тема Re: Зелените гейзерчета на Butiaнови [re: Aнгeлe]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано04.11.12 02:14



- по сезони и някои с кратки описания.

Някои от тях са вече 2-3 годишни ветерани, презимували навън на открито с или без защита.



Ако пък всякога благодариш на Бога, ще го умориш от глад и ще го прогониш

Тема Re: Зелените гейзерчета на Butiaнови [re: Киро]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано04.11.12 02:25



ако е прозвучало поучаващо, простете.



Аз палми почнах да садя когато бях на 14 - засадих 50 от които 10 стигнаха може би 1,5м за около 3 месеца.

Иначе съм садил, от банани до кокосови орехи, та викам да споделиме и ние малко опит.

Сега ако гелдаш палми заради плодовете, друга работа, аз ги гледам заради зеленкото. Щото зимъска е супер да имаш листна маса да ти релаксва лятното нетърпение.

Ананас садил ли си? Не е баш палма но си е екзотично цвете. Хем ядеш ананас хем садиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.