Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да надживееш дърво  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано06.04.12 22:32



Умира ми дюлята. Съвсем неочаквано. Малтретирам пет-десеткратно по-голямата и съседка, липата, от години(режа клони), за да и отворя пространство за слънцето. Имам 2-3 реколти страхотно сладко от нея, а в ръката си държа една от последните 3 дюлки от есенес...
Просто тази пролет, вместо стотиците весели листни фонтанчета, е изкарала спорадично едва 20-30 и колкото и да се опитвам да си внушавам, че може би ще се оправи...знам истината :(((
Като част от семейството ми е, едно от последните дървета на Баба - цяло лято ми прави сянка по обед, страхотно чадърче, а от август огромните и плодове ме перват оздравително по главата поне 2-3 пъти на ден, преминавайки под тях :)
Дали не се е обидила от последващите ми сквернословия?? Не вярвам, беше мъдра дюля...
Наистина няма да го приема току-тъй и още днес я включих на системи - поливане, пръскане, но...
Наистина е толкова неприятно, да си вече достатъчно опитен(стар, мъдър - задраскай ненужното) за да знаеш какво следва, въпреки самоуспокоителните опити за самозаблуда...
Не бях обръщал внимание, колко малко семки има тоя растителен вид - в тия огромни плодове по 2-3 само. Събрах 7 и ще ги засадя с наричане... всъщност от нейна издънка има една едногодишна млада и весела посестрима, но не знам доколко и дали ще ражда същите огромни еднокилограмови дюли като майка си... И кога. Ще има ли време, нали светът свършва скоро... Хубава вечер....



Тема )нови [re: Kuро]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано06.04.12 22:40







Тема Re: )нови [re: Kuро]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано06.04.12 23:43



лоша работа.



Тема Re: Да надживееш дървонови [re: Kuро]  
Автор Coraline (прозрачна)
Публикувано07.04.12 00:23



Разбира се, бях малка. В някакво такова време, в което не можеш да определиш дали е било отдавна или съвсем скоро.

В двора ни, имаше череша. Дядо ми я посадил, когато построили вилата. Съвсем до входната врата. Да те посреща- казваше. От онези череши, сочните, от които ти се боядисват зъбите. В които може да се огледаш, все едно се взираш в дълбоки черешови очи. Сладки очи. Красиви. Блестят.

Израснала съм с този вкус на слънчево. Катерих се лесно, беше ми тайното място за наблюдаване на целия свят. Детските очи имат особено виждане за мащабност. Седях си на моята любима височина, поклащайки крака, хапвайки череши и гледах. Гледах, какво прави съседа. Кучето, което лае по минувача. Дядо ми, който пуска помпата. Някой друг облак, във формата на заек хапещ крак на камила...

После една година, беше лято, когато бях там, нямаше я. Изведнъж врата беше гола.

Била изсъхнала, каза дядо. Мъртва.

Разказът ти ми напомни за вкуса и.
Благодаря ти.

п.с: споменът ми за вкус е най-траен. Повече от зрителният и слуховия.



Тема Апоплексиянови [re: Coraline]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано07.04.12 00:41



- Необяснима, внезапна смърт, растителна, но се случва обикновено лете.
Ставал съм свидетел на няколко такива. Една ужасно красива млада череша, засадена от мен - взриви се, расте като луда цяла пролет и лятото...просто изсъхна(
Няколко лози - но там нещата са по-обясними: Решили са да се преродят в императрици - Клеопатри в паралалени вселени. :))
Но моята дюля - скромна, 4/5 от деня в сянка, даряваща ме с най-изумителните дюли-слънчица, които отгоре на всичко децата ми обожават, защо...???


Засял съм стотина, десетки, палмички, не се съмнявам, че ще поникнат, но дали 10-20-те семчици от последните и дюлини дечица ще са фертилни? Наистина се страхувам, но най- се ядосвам/вбесявам: ЗАЩО??? Не е от студа, не е и от сушата(поливах я)... Липата и тя гледа виновно - вярвам и!



Тема Re: Да надживееш дървонови [re: Kuро]  
Автор Caра ()
Публикувано07.04.12 10:58



Има майки, които надживяват децата си, ти за дърво се косиш.



Тема Re: Да надживееш дървонови [re: Caра]  
Автор jumbles ()
Публикувано07.04.12 19:58



това означава ли, че трябва си ампутираш всяка друга чувствителност ... естествено, че ще се коси

______



Тема Re: Да надживееш дървонови [re: Kuро]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано08.04.12 11:43



Това да погледнеш така на едно дърво е уникално,сигурна съм че мога но не ми се отдава без напомняне.
Загрубявам от година на година!
Тази година на денят Кирилей,изпратих баща си.
Почти не плаках,само където и до днес несъзнателно все се опитвам да се свържа на номера,който преди години сама избрах за него.
Сигурно съм офтопик,каквото и да значи това,но просто ми се искаше да го кажа някъде!

Във всяка десятка има нула



Тема Какво да ти кажа - лично отрязах 30-годишен орех,нови [re: Caра]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано09.04.12 12:28



саден от мен като дете, но се налагаше. С тая дюля обаче почти всяка лятна вечер сме си правели компания. А тя бе отлична такава: Не приказва, само прошумява с листа, а след юли те бие нежно по главата с дюли)



Тема Re: Какво да ти кажа - лично отрязах 30-годишен орех,нови [re: Kuро]  
Автор Caра ()
Публикувано11.04.12 10:39



Аз мога да го заместя и да те бия нежно с дюли по главата, проблеми нямаш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.