Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Тема Сбогом на кестените...нови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.11.11 11:22



От 20 години, а от 10-15 насам - видимо, този красив и топлокафяв, в ръцете, дървесен вид е под заплаха. Конският кестен. Той практически е на път на изчезне, но за разлика от европейската лоза, почти унищожена от Филоксерата преди 110 години, няма "къде да избяга"(последната може да расте на собствен корен на пясък, там отвратителното насекомо не живее), кестенът е една зелено-кафява красота в чист вид: не става за ядене и макар Европа да харчи 2 милиарда евро за опазването на вида, не знам доколко това ще бъде успешно...
Радвайте им се и ги подръжте в ръцете си, докато още ги има: ще стават все по-голяма рядкост,

...-в тоя линк е най-синтезирано
-внася допълнителни щрихи защо е почти невъзможно да се съхрани тоя вид. Последните две изречения са особено тъжни - садели акации, моля ви се...((

Виждам че без пости и без да отидеш при свещеника на изповед, няма да се успокоиш!

Тема Re: Сбогом на кестените...нови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано03.11.11 23:48



Аз пък се кефя на Castanea sativa. Хем ядлив, хем красив /и неосквернен от молци/.





Тема Re: Сбогом на кестените...нови [re: Kиpo]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано17.01.12 14:48



.........мдааа, кестенчетата са много подобни на едни други атрибути и в тъмното на лунна светлина може ги объркаш с други...подобни



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Сбогом на кестените... [re: Kиpo]  
Автор Poзoвaтa вyлвa (Розовелка №1)
Публикувано21.02.12 17:01



Това стандартния кестен ли е ? Гледах, че кестените пред блока от няколко години са болнави, но не знаех, че е такава епидемия..

Love is a game - Like StarCraft


Тема Re: Сбогом на кестените...нови [re: Poзoвaтa вyлвa]  
Автор Last of the BrunnenGАдминистратор ( )
Публикувано21.02.12 23:10



Не знам дали всеобхватните и масови поражения от насекоми(или в случая може би паякообразни, все едно) могат да се дефинират като епидемия, но да. Така е. Конски кестени са. Не знам как стоят нещата с обикновения(ядливия).

По-добре да беше атеист-поне ще имаш оправдание,отколкото сега модернист-еретик


Тема Re: Сбогом на кестените...нови [re: Last of the BrunnenG]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано22.02.12 16:12



ядливия си е наред.



Тема Re: Сбогом на кестените...нови [re: Kиpo]  
Автор Nicca ()
Публикувано28.02.12 16:18



кестените са се запазили в Беркозица и Вършец

главна улица на Вършец с кестените:






Редактирано от Nicca на 28.02.12 16:21.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.