Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано30.03.11 20:34



Пак се поддадох на реклами и коментари.
Ей, много е лесно да ме съблазни човек с книга или шоколад, ще знаете.

В случая - с книга.
Та, значи.
От месец и нещо /може да е и повече/ чета в сайта на "Хеликон" хвалебствени коментари за "Цветята на дъждовната гора". Колко била нежна, колко била романтична, колко била мистична. И на всичкото отгоре - благоуханна. И днес най-после не издържах. Ей така, както си валеше ситен пролетен дъждец, излязох специално да си купя книгата. Като се прибирах, аз се намокрих, но нея успях да опазя.
Ухае, наистина ухае... на канела и още нещо. И цялата ми стая ухае от нея.
Чели ли сте уханни книги...?

Редактирано от denny на 30.03.11 20:38.



Тема Re: С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано31.03.11 09:21



Не съм, но ще опитам.

Ще набутам някакъв ароматизатор в книгите.



Тема Re: С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови [re: Kaлoмaин]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано31.03.11 10:34



Аз си признавам, че специално тази си я купих колкото заради това, че историята му звучеше интересно, толкова и заради аромата. На същото издателство има и една "С дъх на кафе", която също звучи интересно... чудя се дали и тя мирише.





Тема М-м, приятно!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано02.04.11 18:45



Не ми се е случвало да чета уханни книги. Звучи много приятно!

Интересно за колко време се задържа аромата.
Попадали са ми ароматизирани рекламни брошури и пликове за писма, но никога цяла книга.
Представям си какво е в книжарницата...



Тема Re: М-м, приятно!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано03.04.11 09:19



Хей, здрасти!

Радвам се да те "видя".
Вчера и аз се бях замислила точно това - колко време ще се задържи уханието. Вероятно ще е доста, защото първия ден, след като я купих /виж на коя датна съм пуснала темата/, тази книга ми стоя няколко часа на бюрото, и въпреки че я преместих, там още се е задържал някакъв мирис.
А в книжарницата не ухаше толкова, защото книгата беше опакована... да не се "измирише".



Тема Re: С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови [re: denny]  
Автор schwahn (ღ)
Публикувано05.04.11 22:14



Хм, не ми е попадала книга с аромат на канела, но мирисът на хартия ми напомня за детските години

Сегашните книги не миришат така, може би листата са леко гланцирани и обработени.


п.п. Като прочетох заглавието на темата ти, помислих за atomic fireball бонбоните. (люто-сладка канела) Имам една опаковка до мен. Това вече наистина има вкус на детство, но не мога да се сетя с какво друго ги асоциирам



Тема Re: С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови [re: schwahn]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано06.04.11 08:46



Обожавам мириса на хартия и на книги - независимо дали стари или нови. От дете го обичам този мирис, а сега вече ми е и "професионална черта" - превеждам художествена литература и все книги са ми в ръцете.



Не ги знамч тези бонбони - срам и позор за мен, смятах се за експерт по сладкишите, ще трябва да ги пробвам. Иначе "бонбонените вкусове" от моето детство са малко по-други - лимонови бонбони, едни кръгли топчести зелени бонбони с пълтеж от кафе... поглъщахме огромни количества и никой не ни плашешеше, че щели сме били да надебелеем...



Тема Re: С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови [re: denny]  
Автор schwahn (ღ)
Публикувано06.04.11 09:57



И аз го харесвам



Сещам се че като малка съм яла лимонови бонбони, но не си спомням да са били с кафе, защото за нас децата кафето беше забранено. Имаше само безкофеиново инстант кафе и го пиехме с удовослтвие

А канелата май е носталгична за повечето хора, защото децата я харесват - ориз с мляко, канела и захар : във скадкишите и бисквитите има канела, особено в коледните сладкиши


Сега се сетих и за онези дъвки "забравихкакво шок", които бяха червени или зелени и с течен ужаснокисел пълнеж Има ги и днес.

Или онези дъвки в малка тубичка като паста за зъби.

Или браузе в пакетче, което го ядяхме без да го разтваряме във вода, а с облизан пръст, браузето се лепи и после облизвахме пръстите и се пени в устата



Тема Re: С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови [re: schwahn]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано06.04.11 12:25



Не, лимоновите бонбони и тези с кафето бяха два различни вида. Лимоновите бяха големи, жълти, по форма напоммняха бобчета. Онези с кафето бяха малки, кръгли и зелени - по форма бяха като бонбоните "Детска радост" ... сега, дали онзи пълнеж наистина е бил от кафе, е малко съмнително, но така разправяха.
Не знам дали за едно и също кафе говорим, ние пиехме нещо, което се наричаше "инка" и нямам спомени да ми е било любимо.

Дъвките "Шок" ги помня много добре, помня и кого "излъгах" за първи път с такава дъвка.



Другите неща, които споменаваш, не са ми познати.

Канелата я свързвам точно с Коледа и коледните сладкиши, имам и едни любими карамелени вафли, които също имат дъх на канела. Вкъщи май съм единственият човек, който обича тази подправка.



Тема Re: С дъх на канела... и други работи, дето не ги знамнови [re: denny]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано07.04.11 23:08



Аха, не се сещам за тези с кафето, а лимоновите сигурно са класика, подобно на




Да, точно така, center shock Тях ги продават и до днес

А полското Инка кафе е измислено, защото не е имало истинско кафе.


Има и едно друго, което сигурно съществува от 100 години, казва се Linde's и се продава и днес. Имам 2 пакета унас, но не е инстант. И е най-хубавото, ерзацкафе което съм пила ( измислено е от предшественика на Нестле (Linde G.m.b.H ) а на днешните опаковки пише "нестле" )



Да, доброто старо време

Хм това за канелата е странно, повечето хора я харесват, дори мисля че всички жени я харесват, а изключения мъже не познавам, но може и да има. Странно.

Aз харесвам и едни бисквити, които майка ми правеше и каза че са много лесни, а аз незнайно защо купувам тесто и само ги пека.

Eто такива, може да са квадратни карирани.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.