Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Днес отсякох орех  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.04.11 23:03



Мой, засаден лично от мен преди 30-ина години.


Налагаше се, беше ранен. Утре ще засадя таб дъпче
За да омилостивя дървесните духове

Редактирано от Kиpo на 05.04.11 21:14.



Тема Re: Днес убих един орехнови [re: Kиpo]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.04.11 11:42







Тема Re: Днес убих един орехнови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано04.04.11 22:23



Преди две - три години отрязахме един приблизително толкова годишен. Беше посаден от дядо ми, той много си го харесваше, въпреки, че очевидно имаше проблем - повече от 30% от плодовете му бяха дефектни. На погребението на дядо ми сестра ми постави клонки от ореха, вместо цветя в ковчега ... На снимката в гугъл ърт къщата е все още с него ... странно е, като го гледам.



Тема Re: Днес убих един орехнови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано05.04.11 09:50



Абе не става дума за... Когато бях много малък, в тая част на двора пак нямаше нищо, в смисъл нямаше дървета - имам много смътни, но точни спомени. Аз го издърпах от едно бунище накрай село, като минавах оттам с баба ми, лека и пръст: излезе заедно със закрепения за зародишния корен орех, от който бе поникнал. И го засадих там, даже нямм идея дали съм го поливал, но се хвана. Само че детска ми работа, на метър и половина от двете огради, в ъгъла. Да беше джанка или круша -как да е, ама още на десетата година комшията почна да мели, че там вече не можел да гледа нищо(нормално!

)
В нчалото бях талибански настроен, но наесен все пак реших да го махна, тъй като едната от акациите на другия комшия се прекърши наполовина и му счупи един скелетен клон, оголвайки го доста грозно от едната страна. Та тъй. Сега оставих няколко пъна, малко по-високо отрязаното стъбло за масичка и ще се позва няколко години, дорде изгние, а до него ще инсталирам миниезерцето с водните лилии другата седмица.
Най-важното, което сторих, обаче! Вчера засадих малко по-навътре в двора(пак в ъгъла, ама към центъра, оставяйки по над 3 метра и половина до оградите) един чудесен вечнозелен дъб(дъбче) от вида Quercus Ilex, много надявайки се да оцелее в условията там. Ще го видим

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Днес убих един орехнови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано07.04.11 10:23



На мен ми се искаше да завъдя кладница в пъновете, но не намерих мицел.

А вече не останаха.



Тема Илекс-ътнови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.04.11 19:53



става за трюфели(без майтап!)



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Илекс-ътнови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано07.04.11 20:23



ще те изнасилят дриадите за отмъщение:)))



Тема Re: Илекс-ътнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.04.11 20:41



Няма, дъбът ша ма пази)
Относно теб и твоите защити също имам какво да кажа, ама не е за клуба



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Илекс-ътнови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано07.04.11 22:49



айде земи една защита от хемороиди, тогава:







Тема Re: Днес отсякох орехнови [re: Kиpo]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано29.05.11 20:36



Имаше едно време една елхичка в дълбоката борова гора. Тя толкова много искаше да стане коледна елха, но това не беше толкова лесно. Никлаус беше много взискателен и позволяваше само на редовно записаните борове, да станат коледни дръвчета. Той обикаляше в студените зимни нощи със своята книга и определяше дърветата, избрани за празника. Всяко от тях грейваше от щастие и накланяше клоните си до земята в свещената светлина и това беше много мирно.

А елхичката в боровата гора толкова искаше да стане коледно дърво.
Но Никлаус гледаше в своята книга и не каза нищо.

Тогава елхичката стана толкова тъжна, че започна да капе от всички клонки.
Когато някой плаче толкова, че капе:, естествено е чут от някой, и този път чу един малък коболд в зелена мъхеста рокля, сива брада и червен нос, който живееше в една дупка в земята.
Човечето ядеше лешници, най-често кухите, и четеше книги, с удоволствие- дебелите и беше едно много злобливо създание.

Елхичката разказала за своята тъга. Коболда стана сериозен, неговия червен нос започна да свети ярко, човек можеше да помисли че ще запали зелената му мъхеста рокля, но това беше отвъодушевление, а това не е опасно.
Човечето се обърна към борчето, преглътна значително няколко пъти и каза сериозно:
" Мила елхичке,
не е възможно да ти се помогне, но тъй като аз съм аз, може би не е толкова невъзможно."




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.