Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За коледните песнинови  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.12.10 10:31



За тази тема ме подсети една статия в един от днешните вестници. На хората им било втръснало всяка година по това време отвсякъде да звучи коледна музика. И имаше нещо като класация на "най-досадните коледни песни". Стана ми някак мъчно, като видях подобно изказване, но като се зачетох нататък, ситуацията леко ми се изясни. Бяха посочени песни от рода на "Last Christmas" и "All I Want for Christmas". Е, да ме извинява авторът на статията, а също и онези, които са си изказали мненията, ама... за мен точно тези двете са безкрайно далече от истинските коледни песни.
Въпросът ми е: какво мислите вие? Обичате ли коледни песни? Аз - да. Имам си любима касета с такива песни, коиято тази година още не съм пускала, но скоро ще я извадя.
И не, в нея не влиза "All I Want for christmas, is You".





Тема Re: За коледните песнинови [re: denny]  
Автор Capa _ ()
Публикувано11.12.10 10:42



Всички ме кефят с изключение на някои български.

ой


Тема Re: За коледните песнинови [re: Capa _]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано11.12.10 11:12



Мен тази пред-пост и изобщо континуозна квазиновогодишна песен ме кефи:



Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 11.12.10 11:14.



Тема Re: За коледните песнинови [re: denny]  
Автор jumbles ()
Публикувано11.12.10 11:54



сигур щот съм орязала достъпа на масовостта до себе си ... почти сичките си ме кефят още



какво означава истински коледни песни



Тема Re: За коледните песнинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор jumbles ()
Публикувано11.12.10 11:55



да му се не види ... как не ти си оплетаха пръстите до кат го изпишеш тва





Тема Re: За коледните песнинови [re: jumbles]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.12.10 12:06



Като казвам "истински", имам предвид старите, "от едно време". За мен "Jingle Bells", която беше "оплюта" във въпросната статия, е именно това - хубава, истинска, стара коледна песен. Която можех да пея на английски още преди да говоря на български.

Сега има доста нейни "гавърверсии", от които леко ми призлява, но, слава Богу, имам записи и с нормалния й вариант - по много причини не мога да си представя Коледа без нея.



Тема Re: За коледните песнинови [re: Capa _]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.12.10 12:13



И на мен българските не са ми от любимите, колкото и непатриотично да звучи. А от доста години насам една от любимите ми коледни песни е тази:



Само че аз я слушам на касета - нали съм динозавър по отношение на начина на слушане на музика, и още слушам дискове и касети, вместо да слушам само на компютъра.

Също и тази:



И още много други - от една и съща стара касета, които ми напомнят за няколко прекрасни Коледи с хора, които безкрайно много обичах. И наистина пеехме тези песни - с пълен глас, без да ни е страх, че някой ще се стресне от шумотевицата.
Наистина имаше вълшебство в онези Коледи.



Тема Re: За коледните песнинови [re: jumbles]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано11.12.10 12:17



плета си зимни чорапи, че да газиш в снега с калиги на бос крак не е гот, та затова съм в словонавръзваща форма:)
За всички антипочитатели на втръсналите комерсиални и лигави коледни песнички:





Тема Re: За коледните песнинови [re: denny]  
Автор lilava_ ()
Публикувано11.12.10 12:19



Една коледна песен от страната на Дядо Коледа






Тема Re: За коледните песнинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.12.10 12:20



Бррррр....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.