Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Щракнови  
Автор Capa _ ()
Публикувано05.12.10 11:47



Днес е един от малкото дни в годината, когато съм изпадала в състояние, много близко до идеалното романтично усещане за мен и света около мен.
Тихо ми е вътре, толкова тихо, спретнато и спокойно, че лицето ми свети, очите ми светят.
В такива моменти тялото ми е Уют, всяко лошо нещо просто минава през мен и се излъчва като добринка откъм гърба ми.
Правили ли сте някога нещо хубаво за някого без да очаквате нещо в замяна? Не, защото този човек Х няма възможност да ви върне жеста, а защото сте в такава хармония със себе си, че просто НИЩО не очаквате в замяна.
Състоянието се нарича безусловна любов, безусловен романтизъм, безусловност, на която не се радвам често, но когато ми се случи, просто се наслаждавам до следващия хубав момент.
Нещо като албумите със снимки-спомени. Никой не снима лошите си моменти, щраква само хубавите.
Сякаш имаш дистанционно на времето, с което просто прескачаш, разгръщайки албума, от един хубав на друг такъв момент.
Така съм и аз с моя безусловен романтизъм.
Отказвам да го анализирам, а просто го оставям да мине през мен до следващия път, до следващото такова невероятно усещане за хармония със себе си.
Като гледката от прозореца ми - студената планина, далечните й поли, запретнати, за да може да гази спокойно с черните си нозе в крехкия декемврийски сняг.
Декември ми се усмихна, романтици!

ой


Тема Re: Щракнови [re: Capa _]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано05.12.10 13:37



Да, знаеш ли, на няколко пъти ми се е случвало да изпитам усещането, което описваш - или поне нещо, много близко до него. Само че при мен е по-скоро едно усещане за блаженство, просто ми е безтегловно и хубаво, и имам чувството, че точно в този миг нищо, ама нищо лошо не може да ми се случи.
И другото, което описваш, също ми е познато, и съм го правила - ей така, не защото е имало повод, а просто ми се е искало да го направя. Дребен подарък, неочаквано обаждане, малка изненада. И когато човекът отсреща изненадан ме пита: "Ама ти защо го направи?", казвам: "Просто за да видя усмивката ти".

И от моя прозорец се вижда планината...



Тема Re: Щракнови [re: Capa _]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано05.12.10 14:56



Много добре си го описала. Пожелавам ти да те държи през цялата следваща година!



Тема Re: Щракнови [re: denny]  
Автор Capa _ ()
Публикувано05.12.10 17:42



и имам чувството, че точно в този миг нищо, ама нищо лошо не може да ми се случи.
И това - да. Страховете ги няма.



Ох, Врачанския балкан е прелест.

ой

Тема Re: Щракнови [re: *Paл*]  
Автор Capa _ ()
Публикувано05.12.10 17:43



Рали, ти и твоята хубава усмивка трябва да дойдете.



ой

Тема Re: Щракнови [re: Capa _]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано05.12.10 17:55



В първия момент си помислих, че става дума за онази песничка - Щрак, Марийке на портрет.



А аз през почивните дни свърших толкова работа, колкото не ми се беше случвало от месеци. Никаква романтика! Ама все пак си е удоволствие. Има такива дни, когато просто си на мястото си, и всичко върви някак само. Дори и домакинската работа. Нещо такова:




Тема Re: Щракнови [re: Capa _]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано05.12.10 18:05



Прелест е, и ми е безобразно близо, но нали знаеш - някой като има съвсем подръка нещо ценно, престава да му обръща внимание. Не помня кога за последно съм била на излет из балкана... а има къде, даже и река си имаме.



Тема Re: Щракнови [re: Capa _]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано05.12.10 20:04



Трябва, Сарич. И аз го искам. Но ми е малко сложно положението.





Тема Re: Щрак [re: Capa _]  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано06.12.10 15:46



Страхотно си го описала,вероятно колкото страхотно е и да го преживееш...Завидях ти...мъничко

,от кога не ми се е случвало подобно нещо....от кога...
Поздрави и дерзай все така!

Луд умора няма!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.