Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 29.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трансцедентно-лимонено-екзистенциалнанови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.10.10 22:34





Задължително на тоя фон.


ми бе подарено преди година и половина от клубарка в неособено добро състояние, расло на тъмно, хладно, с 2-3 свръхдълкги клона, но засадено преди 10 години с любов. Засадих го в 150-литров съд, и след две лета на жегата на село полудя - вече е почти 3 метра високо и започна да разбива саксията с корени. Просто става мисия невъзможна да бъде прибирано и вадено по друг начин освен с електротелфер.
Своенравен е, с 5-сантиметрови бодли и все още нецуфтящ, но свръхвитален и див някакъв. Миналата година издържа седмица и нещо в ледено помещение с температура под минус 7-8 градуса без да му падне и едно листо.
И ртеших - след седмица влиза в земята. Ще го увия и пазя зимата, а около 1 март, когато преценя, че пролетта вече изритва противната зима, ще го разопаковам и ще видим мелодийката(винаги ми е била слабост) траурна ли ще бъде или радостна:)))

Освен задължителното Вероучение, не виждам друг метод за благовестие на децата и учениците.

Редактирано от Kиpo на 03.10.10 22:35.



Тема Re: Трансцедентно-лимонено-екзистенциалнанови [re: Kиpo]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано06.10.10 15:07



Има нещо много вълнуващо в естествения подбор - очакването на тежкия отговор ставаш ли.

Има племена (бедуини), които имат същия подход към собствените си деца - оставят ги на произвола на съдбата да оцелеят най-добрите, и детската смъртност от над 30% не ги притеснява...

Разни хора, разни идеали. Разни растения, разни нужди от топлина





Тема С децата е прекалено:)нови [re: Vulpes]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.10.10 10:19



Макар, че естественият отбор, когото си мислим,ч епобеждаваме, си работи...за него 3-4 поколения са миг. От друга страна, инак липсващите 3-4 поколения си живеят живота - хубав или лош, повече или по-малко самопостроен, само благодарение на временното или не, задържане на въпросният отбор. Но това е друга тема. ЧувАл съм от разни полувидиотени окултни еколози, че растенията ги боляло също. Не вярвам да е тъй, поради това споделям твоят поглед: А ако стане? Шансът е нелош, определено бих го оценил на над 60-70 на сто. То аз и маслинка засадих, ама нея ще си я увия в пуловерче!



Освен задължителното Вероучение, не виждам друг метод за благовестие на децата и учениците.

Тема Re: Трансцедентно-лимонено-екзистенциалнанови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано07.10.10 14:06



Как се оправяш с листните въшки?






Тема Като отговарям с непропорционалнанови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.10.10 14:39



сила


Друг начин няма. Тва със сапунката помага, но за кратко. Както е казал Чърчил: "Цивилното население на Хитлер трябва да бъде заставено да почувства тежестите на войната!"
Понеже не се ядат(растенията) не ги жаля: 2-3 пъти лятото, като се сетя, третирам яко с двойна концентрация системно действащи инсекто-акарициди и не смеят да припарят.
Виж, с дюлите да речем е друго -поделям си ги с някоя друга буба, после чистим изяденото и консумираме само другото, но е практически чисто:)
Действат като палестински терорости -вземат дюлите за заложници:)))

зимата сте доиде рано и сте си отиде кусно. сте е уясяваста и вледеняваста.

Тема За лимона ли питаш? [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.10.10 14:42



Още един плюс на външното отглеждане - НИКОГА не е бил нападан от такива, само в началото на лятото 2-3 от листата му бяха проядени от някакви явно гнусливи буболечки, щото не повториха, вероятно им се видели твърде пикантни:))
Все пак го включих и него в силно третираната група, още ми е ялов.

зимата сте доиде рано и сте си отиде кусно. сте е уясяваста и вледеняваста.


Тема Re: Трансцедентно-лимонено-екзистенциалнанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано07.10.10 14:57



Сещам се за тютюнева вода или Уиндекс(това е събирателно понятие за препарати за миене на прозорци);)



Тема Re: За лимона ли питаш?нови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано07.10.10 17:11



Точно за лимона. То и нашия вън не го нападаха, но зимно време направо го съсипваха гадините. Миналата година остана с шепа листенца.




Тема Re: Трансцедентно-лимонено-екзистенциалнанови [re: Boждa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано07.10.10 17:16



Това не съм го пробвала. Звучи щадящо - имам предвид тютюневата вода.

ПП - тази черно-бяла картинка те състарява. Почти с една година.






Тема Re: Трансцедентно-лимонено-екзистенциалнанови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.10.10 17:20



Ххехехехех)))
То аз вече му забравих мутрата на ВОжда, но го помня както момченце, каква една година??



зимата сте доиде рано и сте си отиде кусно. сте е уясяваста и вледеняваста.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.