Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема И отново е време за почерпка!нови  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано02.06.10 17:56



Привет, народе!

Пак ще ви черпя за книга... за нещо, което чакам от повече от половин година, и днес най-после, най-после, разбрах, че е излязло. Просто нямате представа колко съм щастлива... книгата още не ми е "паднала в ръчичките", но верятно ще я имам в събота или понеделник. Не мога да повярвам, че най-после се случи. Та по случай случката - ето ви една тортичка и нещо за пийване. Пийнете си за мое здраве... ох, не мога да повярвам, че я дочаках тази книга.
Та, първо, ето го поводът за почерпката:


Ето я и почерпката:





Идеята беше да ви почерпя с някое "фламбе", да се върже със заглавието, но не намерих снимки...





Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.06.10 20:21



Поздравления, Дени!

И почерпката е супер.



Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано02.06.10 20:25



Благодаря, Рал.

Как съм я чакала тази книга... от момента, в който я предадох, до днешния ден, минаха 10 месеца. Дете да бях чакала, да съм го дочакала досега. Не мога да й се нарадвам. Много се радвам, че почерпката ти харесва.





Тема Re: И отново е време за почерпка! [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано02.06.10 21:21



Дени, случвало ли ти се е да превеждаш нещо, и да те е яд или да мислиш, че ти би развила действието по друг начин? Изкушение ли е да се намесиш в събитията?



Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано02.06.10 21:24



Случвало се е, разбира се. Много пъти, включително и с тази книга. Специално тук в доста събития бих се намесила и доста неща бих променила. Но няма как да го направя, за съжаление.







Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано02.06.10 22:02



Ами защо не пробваш? Ако се занимаваше с кино можеше да стане пародия - да си преиначи човек няколко филма така, както му харесва.





Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано02.06.10 22:06



Защото в превода нямам право да направя такова нещо.

Иначе наскоро попаднах на един фенфикшън, написан по тази книга, в който авторката е "доразработила" всичко, което й се е сторило недостатъчно подробно описано в оригинала. Включително точно момента, който аз бих смекчила, ако можех... уф, защо в книгите и филмите, които чета и гледам, все "моите хора" си патят?!





Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: denny]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано06.06.10 09:47



Поздравления за книгата и благодаря за почерпките, особено за тортичката.





Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: Lali]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано06.06.10 10:26



Благодаря за поздравленията.

Радвам се, че ти харесва тортичката... още ме е яд, че не намерих снимка на нещо фламбирано, но явно не търся както трябва.
Сега си чета превода... две поредни нощи спах с книгата до възглавницата, добре че не сънувах някои от нещата, описани там. Още не мога да й се нарадвам, голямо чакане беше за нея.





Тема Re: И отново е време за почерпка!нови [re: denny]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано06.06.10 11:15



Има ли я вече на пазара? Да взема и аз да я прочета. Горе долу на каква тематика е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.