Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Консултация, моля  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 14:52



Имам нужда от помощ! Поръчахме роклята за абитуриентския бал на дъщерята. Слава Богу, защото месеци наред повтаряше как ще отиде на бала с кубинки, после как щяла да бъде с дънки и фанелка, а накрая-как изобщо нямало да ходи на този цирк. Та една вечер миналата седмица просто се изцепи:"Утре отиваме да поръчаме рокля!". Добре, че съм говорила с една модистка още през януари и в четвъртък отидохме при нея. Дъщеря ми каза, че иска черна дълга рокля и няма представа каква точно. Както и да е, поръча си нещо такова:


ама в най-общи линии подобно. Та сега моля за съвети относно обувките и чантата-някак ако и те са в черно, май ще бъде прекалено. На хлапето му е все едно, но категорично каза, че обувките трябва да са ниски. Та.....давайте мнения, защото не знам какво да мисля и правя по-нататък :(



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано25.04.10 15:26



Роклята е страхотна.

Бижу някакво ще има ли?



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.04.10 15:40



не съм компетентна от професионална гледна точка, но наскоро гледах снимки на Деми Мур и още една актриса, не помня коя, че били с еднакви черни рокли и коментираха на кого седи по-добре.


разгледай коментарите:)
обувките според мен може да не са много високи, но имай предвид, че ако роклята е много дълга ще я застъпва с токчетата, този филм съм го играла.



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано25.04.10 18:22



В момента не се сещам за много варианти - черното си върви с черно и сиво (тъмно или светло-сребристо), но според вида и камъните на бижуто можат да се измислят останалите неща. Нещо ми подсказва, че ще е сребро...


Чантата може да е от някаква кожа, велур или плат, тъмно сребристосива или тъмносиня (съчетание с виненочервено за чанта става, но нещо не си представям обувките). Обувките - изчистени като форма, украсата им ще се съобрази с чантата и/или с бижуто като цвят, материал и украса (катарама-орнамент, бели цирконии, мъниста в еднакъв цвят с кожата им)... Лепените мъниста бързо почват да падат, съм чувала...
Мисля, че моделът дава възможност и за по-малка дължина - да не е до земята, асиметричен край, нещо такова. Поздравления за хубавата рокля!

Редактирано от Roxy на 25.04.10 18:28.



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор cuddly (enchanted)
Публикувано25.04.10 18:33



сребристо?




Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано25.04.10 18:44



Мисля, че черна трябва да е и чантата...и едно сребърно колие.





Тема Re: Консултация, молянови [re: Boждa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано25.04.10 18:56



И аз си ги мисля подобни ... но в чантата и в обувките може да има някакъв метален (и то наистина сребърен) елемент.



Тема Re: Консултация, молянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано25.04.10 19:54



За метЪла май всички сме на едно мнение...





Тема Re: Консултация, молянови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 20:41



"Бижу някакво ще има ли?"

Ако питаш нея, ще ти каже, че вече е направила голяма жертва, като се е подложила на изтезанието да мери и поръчва рокля, а бижута изобщо не я интересуват

Трябва да има бужута; тя мрази всичко златно, така че ще я агитирам за нещо сребърно или с камъни, знам ли....



Тема Re: Консултация, молянови [re: Пъpпъл]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 20:45



"ако роклята е много дълга ще я застъпва с токчетата, този филм съм го играла."

Много си права!

Когато модистката питаше детето колко ще са високи токчетата, за да вземе правилна мярка за дължината на роклята, зверчето повдигна десния си крак и каза:"Така като ме гледате с маратонки, мислите ли че изобщо ще се мъча на токчета?". Последва дълга лекция от моделиерката, че толкова официална рокля не търпи нисък ток, но дъщеря ми беше непреклонна, та наистина не знам дали ще се съгласи на поне 3 см токче.



Тема Re: Консултация, молянови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 20:46



Рокси, среброто като цвят на цървулките и чантата е мноо добро предложение, направо си го представих

Мерси!



Тема Re: Консултация, молянови [re: cuddly]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 20:47



Да, точно благодарих на Рокси за подобно предложение. Благодаря и на теб! Звучи ми свежо и добре.





Тема Re: Консултация, молянови [re: Boждa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 20:48



Вожде, засега май наистина среброто като цяло е прекрасно предложение, мерси





Тема Re: Консултация, молянови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 20:49



Да, сребърното ще внася много приятен елемент!



Тема Re: Консултация, молянови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 20:51



"За метЪла май всички сме на едно мнение..."

Ти майтап си правиш, но по време на поръчването на роклята, до последно си мислех дали хлапето няма да поръча в знак на протест да избродират с пайети "Хеви метъл FOREVER"





Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.04.10 21:35



Роклята наистина е страхотна!
И моето предложение щеше да бъде за сребристи обувки и чанта, но гледам са ме изпреварили. А пък метала може да бъде и бяло злато.
Само един съвет ако не е късно - нека шивачката фиксира дължината на роклята едва след като имате обувките.



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор where is my mind ()
Публикувано25.04.10 22:50



Ами аз също бях с черна рокля, само че до коленете и си ми бяха черни бижутата. С големи черни камъни

(смея се, щото признавам си докато майка ми гледаше какви са камъните и т.н. аз си държах само как изглеждат и най-вече да се черни и големи) На врата нямах, понеже имаше доста тънки презрамки, но ако деколтето е като на снимката съвсем спокойно можете да й вземете нещо хубаво.
Аз бих предложила висящи обици, но и съвсем мънички като точици биха свършили идеална работа или пък сребърни (или от бяло злато) извити кръстчета, зависи тя какво предпочита. Мойте бяха висящи с черни сърчица, та предполагам не я устройва

Обувки може като пантофки да й вземете, щом иска ниски, но.... за тази рокля най-красиво би било с високи токчета... отворени сандали, ако ще е без чорап, и затворени, ако ще е със. Но и пантофки ще е много сладко, например сребристи


На врата може и черен кръст да е по-грубичко.Черен лак.... опушен грим.... или пък много лек. Косато пусната ретро прическа, или хваната на много стегната опашка от тези, където малко коса се овива да не си личат ластици и такива неща. Опашката за кръста например би била по-подходяща. Но все си я представям тази рокля с остри обевки отпред, макар че има помина модата, но за такава дължина.... но и пантофки, оффф, и аз като почнах и....


Иначе можете да вкарате и черно-бял елемент - гривна точно под лакътя, черни и бели камъни и в грима. Косата накъдрена от онова дивото и много топираното и хваната уж небрежно част от нея с такава щипка не им знам имената с черни и бели камъни или като гривната.


Може цветни ръкавици до под или до над лактите и такъв цвят обувки, чантата пък черна като роклята. И сенките на очите като ръкавиците и обувките също.


change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.04.10 09:40



Споко, в общия случай по-високо не й трябва, ако иска да остане цялата вечер с тях, щото по някое време босите танци стават масови, а след това може да има и "боса по асфалта"...


Не е задължително моделът да е с висок ток, за да е хубав и официален, казано от друга неподлагаща се на това мъчение.



Тема Re: Консултация, молянови [re: where is my mind]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.04.10 09:41



За прическата не знам как ще се разберем с хлапето-косата й е дълга до кръста и тя никога не я връзва, освен по време на тренировки. Мисля, че ще е красиво ако й вдигнат косата в някакъв кок или нещо подобно, но тя не иска още да говори по този въпрос и не знам защо не дава изобщо да й пипам косата(когато й предлагам просто да я сплета на рибена кост, например). Досега не се е гримирала, просто не знам......



Тема Re: Консултация, молянови [re: where is my mind]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.04.10 09:42



Може би пантофести или леко заостренки обувки, да... Иначе и много тъмно лилаво ми идва като идея, но зависи пак от съчетанието и какво хубаво има по магазините...



Тема Re: Консултация, молянови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.04.10 09:43



"щото по някое време босите танци стават масови"
Рокси, тя не танцува, никога не го е правила и не иска да се научи

Метълче, какво да ти кажа....



Тема Re: Консултация, молянови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.04.10 09:44



Почти съм сигурна, че ще избере пантофки, а по-горната идея за купуване на обувките преди ушиването на роклята е много уместна!



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.04.10 09:46



Всяка абитуриентка обикновено има по една страховита снимка, на която лице от женски пол - най-често майка й, стои пред нея с насочено запалшително към окото й заострено колче, тоест моливче, с невинното намерение да я гримира...





Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано26.04.10 09:55



Мене ме боляха краката от неудобна извивка (която вкъщи по килима просто не усещах при "разтъпкването") още като се качвахме по стълбите в блока на класната, после и в училище... Все за нещо може да стане.





Тема Re: Консултация, молянови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.04.10 12:20



А, на мен отдавна ми беше заявено да не я занимавам с простотии и дори не правя опити да предлагам да я гримирам





Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор where is my mind ()
Публикувано26.04.10 15:28



Може и пусната коса изправена, стил а ла Мортиша Адамс?




Принципно не е задължително много да се гримира, тя ще си реши какъв стил иска да е - дали леко и нежно, или с черен молив, тъмни цветове, или ако не иска - не иска. Както с роклята сама си е решила, така и с това ще стане, тя сигурно го мисли и си преценява какво иска, според мен.


change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано26.04.10 23:43



Дълга рокля за момиче свикнало с дънки си е истинско геройство. Аз също не мога да нося дълги поли. Заплитат ми се по краката... трябва да внимавам как сядам а и по стълби мога да я настъпя... Модела е много красив. Спор няма. Дано младата дама да я изтрае.





Тема Re: Консултация, молянови [re: *Paл*]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.04.10 11:13



Ами дъщерята определено смята, че прави някаква жертва, поръчвайки си рокля. И, да, най-вероятно няма да се съгласи да й "вдигнат" косата и ще ходи както винаги с развети коси. За грима....ще видим, засега не повдигам въпроса, защото спомена ли нещо за бала, тя повтаря, че й е неприятно да обсъжда този цирк





Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано27.04.10 21:33



Абитуриентките, които познавам са полудели по темата. Говорят само за тоалети, прически и аксесоари. То не бяха снимки на актриси, то не беше чудо. Да не би някой да е засегнал с нещо дъщеря ти? Явно нещо я дразни или притеснява?



Тема Re: Консултация, молянови [re: *Paл*]  
Автор cuddly (enchanted)
Публикувано27.04.10 22:12



а, мисля че тя е по-интелгентна и е над суетата...




Тема Re: Консултация, молянови [re: cuddly]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано27.04.10 22:57



На тази възраст?! Ако е така наистина би ми било приятно да се запозная с младата дама.



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано28.04.10 07:41



Стига де! Куфеенето също се води някакъв танц.





Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано28.04.10 07:49



Дъщеря ти наистина прави голяма жертва. Дано да не я прави под натиск, а по вътрешно убеждение. Трудно се дава акъл в подобни ситуации, но все пак бих ви обърнал внимание, че тя има потенциал да взема самостоятелни решения за себе си. Оставете я сама да реши как да се облече, как да се гримира или да не се гримира, каква прическа да си направи и т.н. и т.н. Вечерта си е нейна, не я обсебвайте.



Тема Re: Консултация, молянови [re: *Paл*]  
Автор Kossoman ()
Публикувано28.04.10 07:50



А на мен би ми било още по-приятно, ако някой от синовете ми се запознае с тази млада дама.





Тема Re: Консултация, молянови [re: Kossoman]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано28.04.10 08:37



ахахаха, да не стане от бал на сватба.





Тема Re: Консултация, молянови [re: Kossoman]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано28.04.10 08:38



ахахаха, да не стане от бал на сватба.





Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано28.04.10 10:09



според мен я е страх.


всеки млад човек го е страх как ще бъде възприет в очите "на света". едно е да се мотаеш по дънки и развята коса и да нямат особени "визуални" очаквания към теб, защото си в ролята на "младежа-бунтар" и съвсем друго е да пораснеш за ден, балът е вододел-влизаш в реалния свят-учене, университет, преподаватели, нови хора, работа-изисква се не само поведение, но и визия на по-зрял човек.
мисля, че това малко плаши-по-лесно е да заклеймиш нещата и да кажеш-"какъв е този ужас, какви са тези рокли, които не ми импонират, грим? моля?"
преди моя бал никога не се бях гримирала, червило също нямах, първото го взехме с майка ми и го ползвах май само веднъж. нямах дълга рокля, а къса, не беше черна, нито особено официална, защото някак си исках да се дистанцирам от "това порастване" и тази женственост, която се демонстрираше около мен. тайно се надявах балът да се провали и да се събудя когато вече всичко е минало.
истината е, че на 18 год.не бях сигурна в себе си:))
А след това всичко си дойде на мястото.
Остави момичето, с грим, без грим, пусната или дъгла коса-важното, че първата крачка сте направили-ще имате красива рокля, която тя харесва.



Тема Re: Консултация, молянови [re: *Paл*]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 11:40



"Да не би някой да е засегнал с нещо дъщеря ти?"

Определено не. Тя е влюбена и щастлива, но по принцип е особено хлапе с доста различни разбирания. Самият й мироглед е особен, знам ли... Понякога си мисля, че това дете не е от мен

, а мъжът ми твърди, че е убеден в това, но детето със сигурност било негово. Абе събрали сме се едни дебили в това семейство...



Тема Re: Консултация, молянови [re: cuddly]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 11:41



"мисля че тя е по-интелгентна и е над суетата..."

Благодаря ти! Ти познаваш детето и си общувала с него, та няма да споря по въпроса





Тема Re: Консултация, молянови [re: *Paл*]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 11:49



"На тази възраст?! Ако е така наистина би ми било приятно да се запозная с младата дама."

Зарежи възрастта, щото детето беше в първи клас и не може да се сприятели с никого, седи някак самотна на чина и на даскалицата й направило впечатление и ми доведе в къщи някаква психоложка от университета, за да проверят дали хлапето е наред, дали не е чалнато нещо. Много ми стана обидно тогава, но нищо не казах и бях любезна с тях. Та след като поговори с "бавноразвиващото се", психоложката му даде да прави тест за интелигентност. Като си свери после резултатите, каза на даскалицата:"Ами нормално е да общува трудно със съучениците си-има IQ 133, та няма да намери общ език с тях лесно." Признавам си, умрях от кеф

Слава Богу, години по-късно като влезе в Класическата гимназия, си намери сродни странни души, отпусна се и направо разцъфтя.



Тема Re: Консултация, молянови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 11:51



Оооо, Косомане, направо записвам синовете ти за евентуални зетьове

Да отбележа, че дамата може да готви



Тема Re: Консултация, молянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 11:58



Романе, аз ще съм много доволна Косомана да ми е сват-обичам да общувам с интелигентни хора





Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано28.04.10 12:00



Това, че може и да готви е добре. Ако и обича да го прави би се получила някаква хармония с млад господин №1, щото той пък много обича да яде.

Притеснявам се даже, че може да му е станало хоби. Ако готвенето пък не е любимо занимание за дамата, то алтернативата е млад господин №2, за когото храненето е просто неизбежна необходимост и нищо повече. Абе избор има...



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано28.04.10 12:01



Това ме подсети за малкия ми син. Много трудно си намира компания, и често по-малки деца. Това ме притесняваше доста. Но един ден го притиснах и той си каза - приятелите му просто пият. Пият по много. За това излиза с по-малки, те още не пиели. А е на 14.



Тема Re: Консултация, молянови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 12:08



Сама си избра роклята, сама ще избере и останалото. Проблема беше, че не е обличала рокля от 15 години и това много я тревожи. Даже ме беше заплашила, че ще ходи на бала с кубинки, но явно си промени мнението при наближаването на бала ( а може би и мнението на гаджето, не знам). Иначе отдавна сме й дали възможност да прави избор-тя е отделна личност и не бих искала след време да ми казва:"Ти ме накара....еди-какво си...", нали разбираш? С родители икономисти детето си избра Класическата гимназия, сега иска да кандидатства английска филология или психология, за УНСС не ще и да чуе, така че правото на избор си го има. А за бала категорично забрани да каним гости, защото "Такава простотия няма да преживея, това си е моят бал и не е нищо особено. Не съм виновна, че във вашето социалистическо време балът е бил голямо преживяване!" Какво да кажа?





Тема Re: Консултация, молянови [re: *Paл*]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 12:09



Ето, Рал, видя ли-децата ни са умни и точка! И слава Богу!





Тема Re: Консултация, молянови [re: Пъpпъл]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 12:11



"всеки млад човек го е страх как ще бъде възприет в очите "на света"....мисля, че това малко плаши-по-лесно е да заклеймиш нещата и да кажеш-"какъв е този ужас, какви са тези рокли, които не ми импонират, грим? моля?" "

Права си, и този момент сигурно го има, но тя няма да си го признае, разбира се.



Тема Re: Консултация, молянови [re: agrimonia]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано28.04.10 12:16



хахаха, много ясно:)) ето, аз си го признавам 12 години по-късно.





Тема Как мина балът?нови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано27.05.10 09:53



Разкажи... Покажи...





Тема Re: Как мина балът?нови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано30.05.10 10:34



Днес ще ми донесат диска със снимките и ще кача





Тема Re: Как мина балът?нови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано30.05.10 18:22



Пуснах снимките във фейсбук, така че заповядайте на изложба





Тема Re: Как мина балът?нови [re: agrimonia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано31.05.10 12:12



Много е хубава дъщеря ти. Приятелят стои малко по-стегнат, да не би родителите да сте го респектирали малко повече от необходимото?





Тема Re: Как мина балът?нови [re: agrimonia]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано31.05.10 21:32



Изглежда чудесно.





Тема Re: Как мина балът?нови [re: Kossoman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано07.06.10 22:02



"Приятелят стои малко по-стегнат, да не би родителите да сте го респектирали малко повече от необходимото?"

Ами тогава момчето знаеше, че ще се запознае с нас и май наистина беше притеснен.

Но след два дни дойде у нас на вечеря и се отпусна хлапето. Иначе ни беше гостувал и преди, ама когато нас ни няма в къщи



Тема Re: Как мина балът?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано07.06.10 22:03



И много ви благодаря за комплиментите!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.